Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Paukščių takai

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
7 km
1.5 val.
Maršruto danga
100% Miško kelias

Paukščių takai – tai išskirtinis pažintinis pėsčiųjų maršrutas į saugomą teritoriją – Kliošių kraštovaizdžio draustinyje esančią Tyrų pelkę. Balandžio 1 – rugpjūčio 31 d. yra laikas, kuomet apsilankymai draustiniuose yra ribojami, todėl, paženklinus pėsčiųjų takus, sudaromos puikios sąlygos saugiai, nepažeidžiant floros ir faunos, pažinti mus supančią gamtą.

Maršrutas prasideda Drevernos mažųjų laivų uoste, driekiasi per Drevernos kaimą, tęsiasi pylimu iki sodybos „Strykis“. Tuomet paėjėjus gatve, pasiekiamas Tyrų pasivaikščiojimo takas. Jis prasideda nusukus nuo pagrindinio kelio ir tęsiasi palei Karaliaus Vilhelmo kanalą, įsuka į seną mišką, užsuka į aukštapelkę ir pasiekia užmirkusias pamario pievas. Tako pabaigoje naujai pastatytas apžvalgos bokštelis leis pasimėgauti nepakartojamais Kuršių marių bei Kuršių nerijos smėlio kopų vaizdais.

Keliaudami šiuo nuorodomis pažymėtu taku, pavieniai turistai turės puikią galimybę aplankyti saugomas vietoves, susipažinti su trimis skirtingomis ekosistemomis (miškas, pelkė ir pieva) bei išgirsti pamario kraštui būdingų paukščių giesmeles. Keliaujantiems maršrutu tereikia pamačius lentelę su paukščio atvaizdu nuskanuoti QR kodą. O į savo išmaniuosius telefonus parsisiuntus programėlę „BirdNET“ galima ne tik išgirti takuose pažymėtus, bet ir atpažinti gamtoje išgirstus paukščius.

Pažintinio pėsčiųjų tako į Tyrų pelkę ilgis – 14 km (į abi puses). Takas skirtas pėstiesiems. Tinka visai šeimai, tačiau būtina pasirūpinti tinkama avalyne. Eidami taku rekomenduojama vadovautis kryptį nurodančiomis rodyklėmis, o paukščių garsų klausytis su ausinėmis.

 


 

Body Text

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones