Edukacinė programa „Žuvies kelias“

Laisva, skanu, unikalu – ŽUVIES KELIU!

Edukacinė pramoginė programa „Žuvies kelias“ kviečia į unikalią Lietuvos pamario gyvenvietę Dreverną, kur gamta sukūrė palankias sąlygas gyvenimui ir žvejybos verslui. Čia susipažinsite su žvejybos Kuršių mariose istorija, tradicijomis, žvejų gyvenimo būdu ir laivadirbyste.

Laivadirbio Jono Gižo (1867-07-05 – 1940-01-31) etnografinėje sodyboje Jus pasitiks „Žvejytės“ ir "Pamariukai“ su krašto folkloro pristatymo programa „Į žvejus eisiu“. Muziejuje susipažinsite su interaktyvia istorine ekspozicija apie Pamario krašto istoriją ir kultūrą, J. Gižo asmenybe ir laivadirbio amatu. Viena ekspozicijos dalių skirta Kuršių marių laivų statybai, kur apsilankysite improvizuotose J. Gižo dirbtuvėse ir atversite garsiojo pamario laivadirbio įrankių skrynią. Sužinosite, kad žvejyba ir laivadirbystė tarpusavyje labai susiję. Nors minutėlei pasijusite žveju tyrinėdami žūklės schemą apžiūrinėdami kokios, kur ir kokiais būdais Kuršių mariose buvo gaudomos žuvys. Ką reiškė pamario laivadirbių pagamintos puošnios vėtrungės ant laivų stiebų.

Ragausite unikalią dreverniškių žuvienę bei gomurį pamaloninsite kitais žuvies patiekalais.

Būsite priimti žvejų šeimose, kurios sėkmingai plėtoja šeimos verslą. Ekskursijose būsite supažindinti su žuvų auginimu uždarose sistemose, mobilia rūkykla ir žuvies parduotuve. 

Tada keliausite į Drevernos mažųjų laivų uostą, kur žvejai pasiruošę Jus išplukdyti į marias. Turėsite galimybę paplaukioti įspūdingu senoviniu buriniu kuršių laivu – reisine „Dreverna“.

Programos trukmė 4 val.

Grupėms nuo 10  iki 30 žmonių.

Reikalinga išankstinė registracija.

Siūlomas ir išskirtinis programos paketas: edukacinė programa „Žuvies kelias“, ekskursija laivu pasirinktu maršrutu, vakarienė (žvejiško kulinarinio paveldo degustacija) ir nakvynė.

Programos trukmė priklauso nuo Jūsų pageidavimų.

Kaina:

nuo 35 Eur/ asmeniui (jei 10 asm. grupė)

nuo 27 Eur/asmeniui (jei 15 asm. grupė)

nuo 23 Eur/asmeniui (jei 20 asm. grupė)

nuo 20 Eur/asmeniui (jei 25 asm. grupė)

nuo 18 Eur/asmeniui (jei 30 asm. grupė)

 

Informacija ir užsakymai:

Tel.  +370 648 23198

El. paštas gizo.sodyba@klaipedosrajonas.lt