Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

4 vandenų kraštas vaikams

MINIATIŪRŲ PARKAS „BABILONO SODAI“

BABILONO SODAI - parkas jungiantis nuostabius augalus ir miniatiūrinius architektūrinius pasaulio stebuklus. Paryžiaus Eifelio bokštas, Berlyno Brandenburgo vartai, Romos Koliziejus - tai tik maža dalis žymiausių pasaulio objektų, kuriuos pamatysite šiame parke. Iš viso parke pastatytos 22 žymiausių pasaulio objektų miniatiūros iš 16 šalių. 

 


 

ALPAKŲ ŪKIS „ČIOBRELIŲ ROJUS“

Alpakų ūkis jaukiai įsikūręs miškų apsuptyje, natūraliame gamtos prieglobstyje, o visi, kurie domisi alpakėlėmis, turi unikalią progą su jomis susipažinti iš arčiau. Čia gyvena 11 alpakų. Ūkyje vedamos edukacijos, galima švęsti gimtadienius bei rezervuoti laiką privačioms fotosesijoms. Fotosesijos gali vykti alpakų aptvaruose, taip pat miške ar pievoje. Fotografuotis galima su alpakų patinėliais. 


KLAIPĖDOS ZOOLOGIJOS SODAS

Ar žinojote, kad Afrikos gyvūnus galima pamatyti net neišvykus iš Klaipėdos rajono? Apsilankykite vieninteliame zoologijos sode, kuris įsikūręs vos 10 km nuo Klaipėdos. Zoologijos sode gyvena apie 200 vienetų gyvūnų. Šią kolekciją sudaro per 150 rūšių, iš kurių nemažai yra įtrauktos į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas. Šiame zoologijos sode galite pamatyti vienus iš rečiausių Baltijos šalyse baltuosius tigrus. 


 

DINOZAURŲ PARKAS IR APVERSTAS NAMAS

Kokie gyvūnai gyveno mūsų planetoje, kai žmonių dar nebuvo? Norite juos pamatyti? Nieko nelaukite ir apsilankykite Dinozaurų parke. Savo akimis išvysite prieš 65 mln. metų išnykusius dinozaurus. Parke „gyvena“ daugiau nei 40 natūralaus dydžio, šnypščiančių, vandeniu besisplaudančių bei riaumojančių dinozaurų, kurie nekantrauja susitikti su jumis. Čia taip pat rasite ekstremalų 5D kino teatrą, klaidų veidrodžių bei energetinį Dino labirintą, vandens burbulus, karuseles bei apverstą namą!


 

„GAMTOS PERLAS“ ZOOLOGIJOS MUZIEJUS IR SAFARIS KARKLĖJE

Unikalus, analogų Lietuvoje ir rytų Europoje neturintis trofėjų muziejus stebina eksponatų gausa ir įvairove. Čia išvysite dramblį ir žirafą, kurie pribloškia savo dydžiu, liūtus, zebrą, raganosį, beždžiones, krokodilą, įvairius paukščius ir daug kitų egzotinių gyvūnų. Taip pat turėsite galimybę išbandyti safarį Karklėje. Įspūdį paliks smalsūs vilkų žvilgsniai, išdidūs stumbrai, smaližė meškutė Laima, šernai bei stručiai. Safario metu turėsite progą iš rankų pamaitinti danielius, tauriuosius bei Dovydo elnius ir briedę Meilę.


 

AUTENTIŠKAS ŠIAURĖS AMERIKOS INDĖNŲ „VINETU KAIMAS“

„Vinetu kaimas“ - gyvosios indėnų istorijos muziejus po atviru dangumi. Esame indėnų mylėtojai? Tuomet jums tikrai patiks Vinetu kaime vasarą organizuojama Jaunųjų vilkų stovykla! Šioje pažintinėje nuotykių stovykloje patirsite daug naujų įspūdžių ir patyrimų. Pažinsite spalvingą ir turtingą indėnų pasaulį, jų istoriją ir kultūrą. Gyvensite tikroje indėnų palapinėse - tipi. Pajausite gamtą ir jos ritmą. Išmoksite indėnų pėdsekystės meno, mokinsitės daryti indėniškas sapnų gaudykles, mandalas, amuletus, sužinosite jų reikšmę, gaminsitės savo ginklus: ietį, lanką, srėles. Taip pat irsitės su baidarėmis ir kanojomis, mokinsitės jodinėti ant žingų ir juos pažinti. Sužinosite daug indėniškų gudrybių, išmoksite įvairiausių žaidimų, o vakarus leisite kartu su indėnų būgnais, dainomis ir šokiais prie laužo.


 

DOVILŲ KARJERAI

Dovilų karjerai yra puiki vieta praleisti laisvalaikį visais metų laikais. Karjerus iš Gargždų ar Dovilų labai paprasta pasiekti ne tik automobiliu, bet ir dviračiais. Prie karjero sumontuotas pontoninis lieptas, pastatyti suoliukai, įrengta vaikų žaidimų ir gimnastikos komplekso erdvė. Norintys pasivaikščioti ir pakvėpuoti grynu oru, tai galės padaryti šalia esančiame pušyne. Dovilų karjerai yra itin mėgstama maudynių vieta. Čia galima pasiplaukioti su vandens dviračiais.


GARGŽDŲ KINO TEATRAS „MINIJA“

Moderniausias Lietuvoje Gargždų kino teatras „Minija“ populiari laisvalaikio praleidimo vieta Klaipėdos rajono ir aplinkinių miestų bei miestelių mažiems ir dideliems gyventojams. Kino teatro repertuare visada išsirinksite animacinį arba filmą visai šeimai, o 2D ir 3D vaizdo efektas, erdvinio garso sistema ir kėdės su vibro plokšte leis mėgautis laiku kino salėje. Kino teatro patalpose taip pat veikia foto ir kino technikos ekspozicija „Kino kelias“ ir kavinukė „Desertų namai“.


 

NUOTYKIŲ PARKAS „77“

Vos už 5 minučių kelio automobiliu nuo Gargždų centro, esančiame parkelyje yra naujai įsikūręs nuotykių parkas. Šiuo metu parkas siūlo keturias laipiojimo trasas, dažasvydį ir pavėsinių nuomą. Kviečiame visus linksmai ir aktyviai praleisti laiką.


 

SLIDINĖJIMO TRASA „UTRIŲ KALNAS“

Žiema yra tas metų laikas, kai slidinėjimo trasa „Utrių kalnas“ laukia žiemos pramogų mėgėjų. Ant „Utrių kalno“ veikia dvi - mėlynoji ir raudonoji - trasos, du keltuvai, nedidelis „snowparkas“ snieglentininkams. Ant kalno laukiamos šeimos su vaikais, įrengta nemokama rogučių trasa mažiesiems. Be to, čia nuomojamos slidės vaikams, veikia pradedančiųjų trasa, yra galimybė pasinaudoti slidinėjimo instruktoriaus paslaugomis.


 

BASEINAI

Viena iš pramogų, kuria galima mėgautis visais metų laikais - baseinas! Vaikai ir jų tėveliai visuomet laukiami aktyvaus laisvalaikio komplekse „Gargždų pramogos“ bei naujame Radailių dvaro baseine, kuriame rasite skirtingo dydžio ir gylio baseinus (150 cm, 70 cm, 30 cm).

 


 

JODINĖJIMAS

Jei tu negali nei dienos gyventi be žirgo ir tavo kambario sienos nukabinėtos žirgų ir raitelių nuotraukomis - apsilankyk S. Baniulio sodyboje arba ateik pas Horsemarket jojimo trenerius ir jie padės išsipildyti tavo svajonėms! Čia tavęs laukia profesionalūs treneriai. Išmoksi jodinėjimo subtilybių, praktiškai susipažinsi su žirgų priežiūra, išmoksi pabalnoti ir pasirūpinti žirgu ar poniu. 


 

„DRAKONO DAŽASVYDIS“

Dažasvydis, tai pramoginis - sportinis žaidimas, kurio žaidėjams netaikomi jokie reikalavimai ar apribojimai. Jį gali žaisti vyrai, moterys ir vaikai! Kuo didenės komandos, tuo didesnis ir žaidimo aikštelės laukas. Svarbiausia įvykdyti žaidimo užduotį - stengtis nukauti savo priešus arba pagrobti vėliavą. Netikėtumai, įtampa ir puikios emocijos -  garantuota!


 

„MEMEL GP“ KARTODROMAS

Pasijuskite tarsi garsiųjų brolių R. ir M. Šumacherių kartodromo lankytoju ir apsilankykite didžiausiame visoje Žemaitijoje „Memel GP“ kartodrome! Išbandykite savo jėgas 260-300 metrų ilgio atviroje trasoje su boksais, kai bendras trasos plotas net 1800 m2 ir pajuskite „Formulės 1“ lenktynininko dvasią.


 

VANDENLENČIŲ PARKAI

Mokate plaukti, nebijote vandens, o ekstremalūs pojūčiai ir adrenalinas negąsdina? Tuomet visa tai patirsite skriedami ant vandens vandenlenčių parkuose. Tai tarsi tarpinis variantas tarp vandens slidžių, kai reikalingas kateris, ir banglenčių, kai varomąja jėga tampa vėjas. Dėl savo paprastumo ir nesudėtingumo, tai Lietuvoje vis populiarėjantis sportas, kurį pabandyti tikrai gali ir turi visi! 


 

PAKRANTĖS ARTILERIJOS BATERIJA „MEMEL-NORD“

„Memel Nord“ gynybiniai įtvirtinimai, dar kitaip vadinami „Juodąja tvirtove“ prie Baltijos jūros. Tai ne tik bunkeris, bet ir šio krašto istorija, su kuria susipažinsite naujai ir įvairiapusiškai. Pajauskite dalelę Antrojo pasaulinio karo laikų!

 • Kukuliškių k.
 • Tel. +370 630 20263
 • Facebook: Memel-Nord

 

LAKŪNO STEPONO DARIAUS GIMTINĖ-MUZIEJUS

Tikrai nenusivilsite apsilankę garsiojoje lakūno, 1933 m. perskridusio per Atlantą, Stepono Dariaus gimtinėje. Pamatysite lėkstuvo „Lituanica“, kuriuo Darius ir Girėnas skrido, nuolaužą, simbolinį gratintinį kompasą žamėje, kuris sukurtas remiantis lėktuve buvusio kompaso prototipu. Susipažinsite su eksponatais, pasakojančiais apie Lietuvos aviacijos istoriją ir orlaivius, kuriais skraidė žymiausi mūsų šalies lakūnai. Ekspozicijoje pamatysite ir nemažai S. Dariaus asmeninių daiktų: knygų, medalių, nuotraukų ir kt. Edukacinių užsiėmimų metu sužinosite, kaip aviacijoje galima pritaikyti fizikos, geografijos ir kitas mokykloje įgytas žinias.


 

GARGŽDŲ KRAŠTO MUZIEJUS IR MUZIEJAUS FILIALAI

Apsilankę Gargždų krašto muziejuje ir jo filialuose ne tik susipažinsite su įdomiausia krašto istorija, bet ir dalyvausite įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose. Gargždų krašto muziejuje išgirsite apie tarpukario Lietuvos muitinės veiklą ir netgi turėsite galimybę praeiti muitinės patikrą. I. Simonaitytės memorialiniame muziejuje pasižvalgysite po namą, kuriame gyveno garsi rašytoja, pamatysite autentiškus XX a. 7-8 deš. baldus, suvenyrus, aksesuarus, dovanas bei asmeninius rašytojos daiktus. Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejus skirtas lietuvių tautos laisvės kovoms atminti. Muziejaus lauko ekspozicijoje patirsite autentiškų išyvenimų apsilankę tremties vagone ar partizanų bunkeryje. Jono Gižo etnografinėje sodyboje pristatomas dreverniškis laivadirbys Jonas Gižas, Kuršių marių burvaltės, vėtrungės, pamario gyventojų buitis ir jų papročiai. Muziejuje išbandysite įvairius laivadirbio įrankius, pasigaminsite vėtrungę. Agluonėnų etnografinė sodyba - viena gražiausių ir iškiliausių Mažosios Lietuvos medinės architektūros pavyzdžių Vakarų Lietuvoje.

 • Jono Gižo etnografinė sodyba
 • Žvejų g. 13, Dreverna
 • Tel. +370 696 95861
 • gizo@gargzdumuziejus.lt
 • www.gargzdumuziejus.lt
 • I. Simonaitytės memorialinis muziejus
 • Vingio g. 11, Priekulė
 • Tel. +370 696 75876
 • simonaitytes@gargzdumuziejus.lt
 • www.gargzdumuziejus.lt
 • Agluonėnų etnografinė sodyba
 • Klojimo g. 9, Agluonėnai
 • Tel. +370 665 24278
 • agluonenu@gargzdumuziejus.lt
 • www.gargzdumuziejus.lt
 • Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejus
 • Klaipėdos g. 29, Priekulė
 • Tel. +370 696 26175
 • tremties@gargzdumuziejus.lt
 • www.gargzdumuziejus.lt
 

 

KLAIPĖDOS RAJONO AMATŲ CENTRAS

Amatų centras atgaivina, išsaugo ir perduoda jaunąjai kartai šio krašto amatus, tradicijas ir papročius. Edukacinių užsiėmimų metu galėsite išbandyti pynimą iš laikraščių, užsiimti lėlių gamyba, dekupažu, medžio drožyba, muilo virimu, išsikepti gardžių bandelių pagal senolių receptus ar atlikti kitą širdžiai mielą ir įdomų amatą. Nusivilti tikrai neteks!