Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Sveikatos takai

Sveikatos takų sistemą sudaro keturi žiediniai takai:

1. Raudonasis – „Karklė“ 4 km, maršrutą rasite čia;

2. Geltonasis – „Olando Kepurė“ 3,5 km, maršrutą rasite čia;

3. Mėlynasis – „Kalotė“ 4,5 km, maršrutą rasite čia;

4. Žaliasis - „Didžiosios Svajonės takas“ 3,3 km, maršrutą rasite čia;

Bendras sveikatos takų ilgis yra 15,3 km, maršrutą rasite čia.

Pradėti vaikščioti Sveikatos takais galima bet kurioje jums patogioje ir patikusioje vietoje. Visi trys takai yra žiediniai – tad pasivaikščioję grįšite į tą vietą, nuo kurios pradėjote eiti. Galima pasirinkti vieną iš takų arba eiti visus 15,3 kilometrų visais takais, kurie yra paženklinti atitinkamomis spalvomis.

Pradėjus eiti nuo Pajūrio regininio parko direkcijos aikštelės nepasiklysti padeda rodyklės, o lentelėse randama informacija apie nueitą atstumą bei vaizdingi palyginimai, kiek kalorijų sudeginama nueinant atitinkamą atstumą. Tam panaudoti populiarūs maisto produktai ir patiekalai, todėl priverčia susimąstyti apie sveikesnę mitybą ir fizinį aktyvumą.

Einant Sveikatos takais ne tik pabūnama gryname ore, atsipalaiduojama, pasigrožima unikalia augmenija, bet pakeliui aplankomos ir Pajūrio regioninio parko lankytinos vietos:

Sveikatos takai tinkami vaikščioti ir šiaurietiškomis lazdomis.

Kadangi Karklė turi unikalių gamtos išteklių (jūra, pušynai), kurie siejami su sveikatingumu, įvairaus tipo apgyvendinimo įstaigos siūlo su sveikatos turizmu susijusias paslaugas (terapijas, SPA procedūras, pirtis).