Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Kalnų takai

Kalnų takai – tai išskirtinis pėsčiųjų maršrutas kalvotomis Lapių vietovėmis. Dvi skirtingo sudėtingumo trasos padės jums pasijusti kaip tikruose kalnuose!

Lapiai ne veltui yra vadinami Lietuvos Šveicarija. Vaizdingos Lapių apylinkės, Žvelsos upės krante stūksantis legendomis apipintas Lapių piliakalnis, Lakštingalų slėnis užburia kiekvieną čia atvykusį. Vasarą turistus vilioja plaukimas baidarėmis Minija, o žiemą ir pavasarį – ekstremalus plaukimas Žvelsos upe. Žiemos pramogų mėgėjai laukiami ant Utrių kalno, kur veikia net trys skirtingo lygio slidinėjimo trasos.

Kalnų takų sistemą sudaro dvi skirtingo sudėtingumo trasos – mėlynoji ir raudonoji. Mėlynosios trasos ilgis – 6,8 km, o keliaujant raudonąja trasa įveiksite 4,5 km. Mėlynoji trasa skirta visiems turistams, mėgstantiems aktyviai leisti laisvalaikį. Raudonoji trasa yra ypatingai ekstremali, tad ja keliauti rekomenduojame tik patyrusiems žygeiviams. Raudonąją trasą pasieksite keliaudami mėlynąja. Maršrute yra trys raudonosios trasos atkarpos (283, 280 ir 287 metrų ilgio), pažymėtos rodyklėmis, ant kurių nurodytas kilimo į kalną aukštis. Perėję vieną atkarpą, vėl grįžtate į mėlynąją trasą.

Maršrutas veda žvėrių pramintais takeliais, šlaitais, griovomis. Keliaudami šiomis, nuorodomis pažymėtomis trasomis, pavieniai turistai turės galimybę susipažinti su viena ekstremaliausių baidarių plaukimui upių Lietuvoje – Žvelsa, čia gyvenančiais miško žvėreliais – usūriniais šunimis bei barsukais, aplankyti net 6 m storio Rudaičių ąžuolą.

Ką galima pamatyti žygio metu Žvelsos slėnyje įvairiais metų laikais:

  • Pavasarį: laukinių česnakų plantacijos ir jų kvapas pasklinda daugelyje šlaitų, grožėsitės skroblais, nykstančiomis vinkšnomis ir guobomis, sutiksite ,,ąžuolą milžiną“, kuris siekia 8-tą šimtmetį, turėsite galimybę aptikti barsukų, usūrinių šunų buveines. Didžiąją pėsčiųjų tako dalį sudaro esami žvėrių takai, kuriais jie keliauja iš vieno šlaito į kitą. Vaikščiodami pamatysite 3 atodangas, iš kurių viena yra slenkanti su visais medžiais su tūkstančiais tonų grunto. Ledynmečio suformuoti irmilijonus metų gamtos globojami slėniai palieka nepaprastą žavesį.
  • Rudenį: apžiūrėti lašišinių žuvų nerštavietes Žvelsos upėje, potvynio metu galima pamatyti iš 4 metrų krentantį vandens krioklį.

Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras rekomenduoja:

  • Keliaujant trasomis vadovautis nuorodomis ant medžių bei nukreipiamosiomis geltonomis, mėlynomis ir raudonomis rodyklėmis.
  • Raudonosios atkarpos kilimo aukščiai – 115, 85 ir 87 metrai, tad prieš pasirenkant keliauti raudonąja trasa, BŪTINA įsivertinti savo jėgas ir galimybes.
  • Keturračiais, motociklais ir kitomis motorinėmis transporto priemonėmis griežtai draudžiama važiuoti pėsčiųjų takais, rekreaciniuose objektuose, šlaitais, griovomis, per miško paklotę bei žolės dangą! Pastebėjus netinkamą elgesį skambinti skubiosios pagalbos tarnybai telefonu 112.
  • Į žygį leistis su patogia, neperšlampančia avalyne, vandens buteliuku.
  • Netriukšmauti.
  • Saugoti, nešiukšlinti ir gerbti gamtą – šiukšlės ir kiti žmogaus poilsio gamtoje pėdsakai jos nepuošia.
  • Laikas: mėlynoji – 4 val., raudonoji – 4 val.
  • Raudonąja trasa NEREKOMENDUOJAMA eiti žiemą.