Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Karklė

Gyvenvietės

Kontaktai

Adresas:

Karklė – vienintelis žvejų kaimas Lietuvoje prie Baltijos jūros, Pajūrio regioniniame parke, kuris yra išlaikęs etnografinį savitumą, istoriją ir tradicijas. Akmenuoti ir balto smėlio paplūdimiai, grynas pušų ir jūros kvapo prisodrintas oras bei bangų ošimas, sveikatingumo trasos, dviračių takai, nuvingiuojantys per nuostabias pajūrio pievas ir pušynus, įstabaus grožio gamtos paminklas – Olando Kepurės skardis užburia kiekvieną ir vilioja išskirtinio poilsio bei jūros terapijos išsiilgusius keliautojus.

Čia laukia 3 skirtingo ilgio Sveikatos takai, pažymėti skirtingomis spalvomis, o visa 12 km trasa pareikalaus tiek kalorijų, kiek jų gaunama iš pusės šokoladinio torto. Pabodus vaikščioti, jodinėjama. Aplink Karklę įsikūrę net keletas žirgynų, kurie ne tik moko jodinėti pradedančiuosius, bet ir kviečia į žygį ant žirgų prie jūros. Būtina aplankyti ir netoliese esančius Antrojo pasaulinio karo bunkerius, Kuršių laikus menantį Kukuliškių piliakalnį, senąsias žvejų kapines ir išsiaiškinti gintaro gydomąsias savybes bei jo gaudymo paslaptis. Aštrių pojūčių mėgėjams siūloma išbandyti skrydį parasparniu su patyrusiu pilotu ir pasigrožėti Olando Kepurės vaizdais iš paukščio skrydžio.

Ypač daug dėmesio sulaukia kasmet, rugpjūčio mėnesį, paplūdimyje, ant jūros kranto, vykstantis muzikos festivalis „Karklė live music beach“. Aktyvi vietos bendruomenė rugsėjo mėnesį kviečia dalyvauti tradicinėje pajūrio bendruomenių šventinėje sueigoje ,,Menkinė“, kurioje pristatomi tradiciniai amatai, žaidimai, tradicinė žuvienė su menke ir vietos folkloras.

Sezoniškumas

Visą sezoną

Atsiliepimai

Komentuoti
 • Ja
  Janė
  2021-08-19

  Шапко - jei per 40 metų neišmokai lietuviškai, tai ką tu gali žinoti apie Olando kepurę ir visus kitus, tavo teigimu "išgalvotus istorinius paminklus"?

 • Ша
  Шапко
  2021-06-15

  Живу в Клайпеде 40 лет... о выдуманной шапке голландца услышал только лет пять назад... выдуманные исторические памятники для туристов -)