Karklė - vienintelis žvejų kaimelis Lietuvoje ant jūros kranto, išlaikęs etnografinį savitumą.  XV a. pab. - XVI a. pr. Baltijos jūros pakrantėje įsikūręs Karklės kaimas yra vienas seniausių ir didžiausių pajūrio gyvenviečių. Karklės kapinaitėse palaidotas vienas iš „Keturių vėjų“ sąjūdžio dalyvių, poetas Salys Šemerys-Šmerauskas. Kaimelyje yra išlikusios senos vaikų poilsiavimo tradicijos. Veikia dvi vaikų vasaros stovyklos - „Žilvitis“ ir „Pasaka“. Taip pat čia rasite:

 • etnokultūrinį parką,
 • puikaus smėlio paplūdimius,
 • išlikusias senąsias sodybas,
 • kuršių kapines.

Pajūrio regioninis parkas - tai valstybės saugoma Lietuvos pajūrio teritorija nuo Klaipėdos iki Senosios Palangos. Parke būtina aplankyti:

 • Placio rezervatą,
 • Olandų kepurės skardį,
 • Nemirsetos ir Šaipių kraštovaizdžio draustinius,
 • Karklės botaninį draustinį,
 • Kalotės botaninį-zoologinį draustinį,
 • Karklės talasologinį (jūrinį) draustinį,
 • Karklės etnokultūrinį draustinį.

Pajūrio regioniniame parke ypač įdomi gyvūnija ir augalija. Visą vasarą pievose gyvena gervės, galima sutikti lapių, stirnų, rečiau - briedžių. Nemirsetos ir Girulių aukštosiose pušyse peri pelėdsakaliai. Kiekvienais metais prie kranto pasirodo ruoniai. Žiemos metu jūros pakrantėse gausu vandens paukščių (galima aptikti sidabrinę gagą, klykuokles antis, dančiasnapius narus). Įdomūs du pajūrio ežerai - Kalotės ir Placio. Čia gyvena ūdros, ondatros, bebrai, sustoja praskrendantys paukščiai. 

Gamta pajūryje išugdė savitą augmenijos pasaulį. Čia randamos net šešios augalų rūšys, kurios aptinkamos tik Baltijos pakrantėse. 

Atsitraukdamas ledynas Lietuvos pajūryje suformavo ir unikalų moreninį gūbrį, vadinamą Olando Kepure. Šis kalnas (24,4 m virš jūros iškilusi parabolinė kopa) nuolat ardomas bangų mūšos ir į pajūrį leidžiasi 16–18 m aukščio nuožulnuma. Manoma, kad kalnas gavo „Olando Kepurės“ pavadinimą dėl jo panašumo į olandišką kepurę, kai žiūrima į jį iš jūros pusės. Olandų kepurė nuo seno buvo orientyras jūreiviams ir žvejams, nes apaugęs pušimis ir ąžuolais gerai išsiskyrė smėlio lygumoje. Nuo skardžio atsiveria jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais. Nuo skardžio patogu stebėti virš jūros skrendančius paukščius. XIX a. pabaigoje, apželdinant Girulių pajūrį, šiose vaizdingose vietose buvo sukurtas pasivaikščiojimams skirtas parkas, įveisti ąžuolai, bukai, platanalapiai klevai, kiti dekoratyviniai medžiai. Olandų kepurės skardis įtrauktas į Gamtos paveldo objektų sąrašą. 
 
Karklėje įsikūręs elnynas ir egzotinių gyvūnų muziejus „Gamtos perlas"Unikalus, analogų Lietuvoje ir rytų Europoje neturintis trofėjų muziejus stebina tiek eksponatų gausa, tiek įvairove. Dešimtyje pasaulio šalių sumedžioti egzotiniai gyvūnai – puiki pažintinė priemonė tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Išvysite dramblį ir žirafą, kurie pribloškia savo dydžiu, liūtus, zebrą, raganosį, beždžiones, krokodilą, įvairius paukščius  ir daug kitų egzotinių gyvūnų. Taip pat čia įkurtas provanso stiliaus viešbutis bei restoranas, kuriame suteikiama neeilinė galimybė pasimėgauti išskirtiniais žvėrienos patiekalais, kuriuos paruošia ilgametę patirtį sukaupę virtuvės šefai.
 
Laisvalaikis Karklėje ir Karklės apylinkėse:
Apgyvendinimo įstaigos Karklėje:

Maitinimo įstaigos Karklėje:

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!