Žibininkai-Palanga-Karklė

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
25 km
5 val.
Maršruto danga

ETAPO APRAŠYMAS:

Palikus Vasaros sostine tituluojamą Palangą vėl grįšite į gamtą. Puikūs pėsčiųjų takai jus ves per pajūrio miškus. Įžengę į Pajūrio regioninį parką sustokite atsikvėpti prie Plocio ežero. Tai migruojančių paukščių poilsio vieta, todėl regioninio parko lankytojų patogumui pastatytas paukščių stebėjimo namelis, kuriame net lietui lyjant galima stebėti paukščius. Giedrą dieną nuo ežero pakrantės net galima pamatyti horizonte raibuliuojančią Baltijos jūrą.

Toliau keliaujant pėsčiųjų takeliais pasieksite vienintelį žvejų kaimą Lietuvoje prie Baltijos jūros išlaikiusį etnografinį savitumą –  Karklę. Būtina sustoti Pajūrio regioninio parko lankytojų centre, kur susipažinsite su ekspozicija apie gintaro gaudymą, žvejyba, kultūros paveldu, kopų susidarymu ir kitomis įdomybėmis. Įdomu tai, kad centre kas ketvirtą mėnesio sekmadienį, 14.00 val. vyksta Karklės evangelikų liuteronų parapijos pamaldos, kurias veda charizmatiškasis parapijos klebonas Mindaugas.

Jeigu jau pavargote ir galvojate, kad Klaipėdos nepasieksite, galite pernakvoti Karklėje. Užsisakius nakvynę iš anksto čia jus šiltai priims net trys skirtingos apgyvendinimo įstaigos.

Pažadinti paukščių čiulbesio papusryčiaukite Karklėje įsikūrusiose kavinėse ir toliau leiskitės į kelią Pajūrio regioniniame parke. Keliaudami Sveikatos takais pasieksite vieną iš įspūdingiausių objektų pajūryje – Olando kepurės skardį. Ši 24,4 m virš jūros iškilusi parabolinė kopa yra nuolat ardoma bangų mūšos ir į pajūrį leidžiasi 16-18 m aukščio nuožulnumu. Olando kepurė nuo seno buvo orientyras jūreiviams ir žvejams, o dabar – tai tobula vieta stebėti į jūrą besileidžiančią saulę. Taip pat nepraeikite pro Antrojo pasaulinio karo laikų gynybinius įtvirtinimus prie Baltijos jūros „Memel Nord“, įrengtus Klaipėdos kraštą prijungus prie Vokietijos. Tiesa, į baterijos vidų užsukti pavyks, tik savaitgaliais arba susitarus iš anksto.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones