Žibininkai-Palanga-Karklė

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
23 km
5 val.
Maršruto danga

ETAPO APRAŠYMAS:

Palikus Vasaros sostine tituluojamą Palangą vėl grįšite į gamtą. Puikūs pėsčiųjų takai jus ves per pajūrio miškus. Įžengę į Pajūrio regioninį parką sustokite atsikvėpti prie Plocio ežero. Tai migruojančių paukščių poilsio vieta, todėl regioninio parko lankytojų patogumui pastatytas paukščių stebėjimo namelis, kuriame net lietui lyjant galima stebėti paukščius. Giedrą dieną nuo ežero pakrantės net galima pamatyti horizonte raibuliuojančią Baltijos jūrą.

Toliau keliaujant pėsčiųjų takeliais pasieksite vienintelį žvejų kaimą Lietuvoje prie Baltijos jūros išlaikiusį etnografinį savitumą –  Karklę. Būtina sustoti Pajūrio regioninio parko lankytojų centre, kur susipažinsite su ekspozicija apie gintaro gaudymą, žvejyba, kultūros paveldu, kopų susidarymu ir kitomis įdomybėmis. Įdomu tai, kad centre kas ketvirtą mėnesio sekmadienį, 14.00 val. vyksta Karklės evangelikų liuteronų parapijos pamaldos, kurias veda charizmatiškasis parapijos klebonas Mindaugas.

Karklėje yra parduotuvė (Karklininkų g. 2), kuri vasarą dirba kiekvieną dieną nuo 9 iki 20 val. O jeigu jau pavargote ir galvojate, kad Klaipėdos miesto nepasieksite, galite pernakvoti Karklėje. Užsisakius nakvynę iš anksto čia jus šiltai priims net kelios skirtingos apgyvendinimo įstaigos.

O jeigu dar nepavargote, siūlome toliau keliauti pajūriu bei pajūrio miškais. Einant paženklintu miško takeliu pasieksite viena lankomiausių Lietuvos pajūrio objektų - Olando Kepurės skardį. Šį įspūdingą gamtos paveldo objektą suformavo atsitraukdamas ledynas. Skardis yra aukščiausias taškas Lietuvos pajūryje. Jo aukštis siekia 24,4 m. Manoma, kad kalnas Olando Kepurės pavadinimą gavo dėl jo panašumo į olandišką kepurę, kai žiūrima į jį iš jūros pusės. Olando kepurė nuo seno buvo orientyras jūreiviams ir žvejams, nes apaugęs pušimis ir ąžuolais gerai išsiskyrė smėlio lygumoje. Nuo skardžio atsiveria jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais. Čia patogu stebėti virš jūros skrendančius paukščius.

Einant toliau, visai netoli Klaipėdos rajono ir Klaipėdos miesto ribos, pasieksite pakrantės artilerijos bateriją „Memel Nord“. Tai Antrojo pasaulinio karo laikų gynybiniai įtvirtinimai prie Baltijos jūros, įrengti Klaipėdos kraštą prijungus prie Vokietijos. Buvo numatytos pastatyti dvi pakrantės artilerijos baterijos. Viena turėjo būti pastatyta Smiltynėje netoli Kopgalio – „Memel Sud“ („Klaipėda – pietūs“), kita – „Memel Nord“ („Klaipėda – šiaurė“) – už Girulių, Kukuliškių kaime. Tačiau buvo baigta tik viena baterija – esanti Kukuliškiuose.

Tai vieninteliai tokio tipo įtvirtinimai Lietuvoje. Iš pradžių tai buvo priešlaivinė baterija, turėjusi apsaugoti pakrantę nuo įsiveržimų iš jūros pusės, bet to neprireikė, nes greitai visa Baltijos jūros pakrantė priklausė vokiečiams ir įrengimai buvo perkelti į Norvegiją. Netrukus baterija performuota į priešlėktuvinę ir buvo aktyviai naudojama. Atvykę į šią kažkada buvusią šiauriausią pakrantės artilerijos bateriją visoje Vokietijos teritorijoje, galėsite apžiūrėti muziejinę ekspoziciją ir susipažinti su šio unikalaus karo/kultūros paveldo objekto istorija. Tiesa, norit aplankyti ekspoziciją, reikės susitarti iš anksto (+370 681 47842).    

NAUDINGOS NUORODOS:

 

PILIGRIMŲ NAKVYNIŲ INFORMACIJA 

Pastaba: lentelėje pateiktos tik tos nakvynės vietos, kuriose nakvynei priimami piligrimai.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones