Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Knygos „Atgimusi melodija“ pristatymas su viena iš autorių Jolita Herlyn

Pristatymas/Susitikimas
Irena Buivydaitė ir Jolita Herlyn, skaitomiausios lietuvių autorės bibliotekose, savo debiutiniame romane „Atgimusi melodija“ skaitytojams žada jautrią, netikėtą ir kartu, regis, labai atpažįstamą istoriją apie žmones ir jų santykius, draugystę ir baimę, kaltę ir atleidimą. Ir, žinoma, apie meilę, kuri nepaiso laiko ir erdvės ribų.
Romano „Atgimusi melodija“ idėja kilo 2023 metų Vilniaus knygų mugėje, kai abi sėdėjo gražioje, skoningai įrengtoje, jaukioje, tik mums skirtoje leidyklos „Alma littera“ nišoje po dideliais savo portretais. Pertraukėlėse tarp bendravimo su skaitytojais ir savo knygų pasirašinėjimo šnekėjo apie tai, kad mąsto panašiai, o kartais visai nesitarusios parašome kone vienodas mintis, pasirenkame panašius savo veikėjų gyvenimo vingius, netgi vardus. Juokaudamos nusprendė: jei viena autorė negalėtų baigti savo romano, tai padarytų kita. Taip gimė mintis rašyti apie dvi geras drauges, jaunystėje kūrusias vieną romaną, o vėliau pasukusias skirtingais gyvenimo keliais. Nusprendė, kad abi kurs savos herojės istoriją ir abi mėgins jungti į vieną.
Nors Irena gyvena Lietuvoje, o Jolita – Vokietijoje, šiame technologijų amžiuje nesudėtinga dirbti kartu: rašė atskirus epizodus, siuntė viena kitai, sutikdavo, nesutikdavo, patarinėdavo viena kitai, ginčijosi gyvai per mesendžerį, kol bendras romanas gimė. Procesas buvo tikrai kūrybingas ir smagus. O dabar leidžia jums, mieli skaitytojai, spręsti, kaip joms pavyko.