Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Žygio „Lietuva eina“ maršrutas Nemirseta-Giruliai

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Vidutinis
16 km
7 val.
5
Maršruto danga
30% Asfaltas
30% Žvyrkelis
40% Miško kelias

Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras balandžio 27 d. kviečia prisijunti prie „Camino Lituano“ visoje Lietuvoje organizuojamo Šv. Jokūbo kelio sezono atidarymo žygio LIETUVA EINA, ir kartu įveikti parinkto maršruto atkarpą Klaipėdos rajone: Nemirseta – Giruliai. Šis žygis yra puiki galimybė pažinti Šv. Jokūbo kelią, patyrinėti unikalų kultūrinį paveldą ir įsitraukti į nuostabią istoriją.

Šio maršruto puikūs pėsčiųjų takai jus ves per pajūrio miškus. Įžengę į Pajūrio regioninį parką turėsite galimybę atsikvėpti prie Plocio ežero. Tai migruojančių paukščių poilsio vieta, todėl regioninio parko lankytojų patogumui pastatytas paukščių stebėjimo namelis, kuriame net lietui lyjant galima stebėti paukščius. Giedrą dieną nuo ežero pakrantės net galima pamatyti horizonte raibuliuojančią Baltijos jūrą.

Keliaudami toliau prieisme vietą, kurioje ankstesniais laikais stovėjo Karklės (Karklininkų) evangelikų liuteronų bažnyčia. Karklės evangelikų liuteronų parapija buvo įkurta 1904, o 1910 metais pastatyta pirmoji Karklės (Karklininkų) evangelikų liuteronų bažnyčia, po II paulinio karo parapijos veikla buvo nutraukta, o bažnyčia sugriauta - liko tik kauburėlis. Šiuo metu buvusioje bažnyčios vietoje pastatytas kryžius.

Toliau keliaujant pėsčiųjų takeliais pasieksime vienintelį žvejų kaimą Lietuvoje prie Baltijos jūros išlaikiusį etnografinį savitumą –  Karklę.

Sustosime atsikvėpti Pajūrio regioninio parko lankytojų centro kiemelyje, kur užkandžiausime, turėsime galimybę pasipildyti vandens atsargas ar atsigerti kavos. Pajūrio regioninio parko lankytojų centre galima susipažinti su ekspozicija apie gintaro gaudymą, žvejybą, susipažinti  su kultūros paveldu, kopų susidarymu ir kitomis įdomybėmis. Įdomu tai, kad centre kas ketvirtą mėnesio sekmadienį, 14.00 val. vyksta Karklės evangelikų liuteronų parapijos pamaldos, kurias veda charizmatiškasis parapijos klebonas Mindaugas.

Toliau keliaujant pajūriu bei pajūrio miškais siūlome aplankyti vieną lankomiausių Lietuvos pajūrio objektų - Olando Kepurės skardį, kurį pasieksite einant paženklintu miško takeliu. Šį įspūdingą gamtos paveldo objektą suformavo atsitraukdamas ledynas. Skardis yra aukščiausias taškas Lietuvos pajūryje. Jo aukštis siekia 24,4 m. Manoma, kad kalnas Olando Kepurės pavadinimą gavo dėl jo panašumo į olandišką kepurę, kai žiūrima į jį iš jūros pusės. Olando kepurė nuo seno buvo orientyras jūreiviams ir žvejams, nes apaugęs pušimis ir ąžuolais gerai išsiskyrė smėlio lygumoje. Nuo skardžio atsiveria jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais. Čia patogu stebėti virš jūros skrendančius paukščius.

Einant toliau pajūrio takais siūlome aplankyti ir pakrantės artilerijos bateriją „Memel Nord“, kuri yra visai netoli Klaipėdos rajono ir Klaipėdos miesto ribos. Tai Antrojo pasaulinio karo laikų gynybiniai įtvirtinimai prie Baltijos jūros, įrengti Klaipėdos kraštą prijungus prie Vokietijos. Buvo numatytos pastatyti dvi pakrantės artilerijos baterijos. Viena turėjo būti pastatyta Smiltynėje netoli Kopgalio – „Memel Sud“ („Klaipėda – pietūs“), kita – „Memel Nord“ („Klaipėda – šiaurė“) – už Girulių, Kukuliškių kaime. Tačiau buvo baigta tik viena baterija – esanti Kukuliškiuose.

Tai vieninteliai tokio tipo įtvirtinimai Lietuvoje. Iš pradžių tai buvo priešlaivinė baterija, turėjusi apsaugoti pakrantę nuo įsiveržimų iš jūros pusės, bet to neprireikė, nes greitai visa Baltijos jūros pakrantė priklausė vokiečiams ir įrengimai buvo perkelti į Norvegiją. Netrukus baterija performuota į priešlėktuvinę ir buvo aktyviai naudojama. Atvykę į šią kažkada buvusią šiauriausią pakrantės artilerijos bateriją visoje Vokietijos teritorijoje, galėsite apžiūrėti muziejinę ekspoziciją ir susipažinti su šio unikalaus karo/kultūros paveldo objekto istorija. Tiesa, norit aplankyti ekspoziciją, reikės susitarti iš anksto (+370 681 47842).    

NAUDINGOS NUORODOS:

 

Informaciją apie netoliese esančias nakvynės vietas rasite čia:

PILIGRIMŲ NAKVYNIŲ INFORMACIJA KARKLĖJE

PILIGRIMŲ NAKVYNIŲ INFORMACIJA KLAIPĖDOJE

Pastaba: lentelėje pateiktos tik tos nakvynės vietos, kuriose nakvynei priimami piligrimai.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones