Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Kalnų takai

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Vidutinis
9 km
2 val.
Maršruto danga
100% Miško kelias

Kalnų takai – tai išskirtinis pėsčiųjų maršrutas kalvotomis Lapių vietovėmis. Dvi skirtingo sudėtingumo trasos padės jums pasijusti kaip tikruose kalnuose!

Lapiai ne veltui yra vadinami Lietuvos Šveicarija. Vaizdingos Lapių apylinkės, Žvelsos upės krante stūksantis legendomis apipintas Lapių piliakalnis, Lakštingalų slėnis užburia kiekvieną čia atvykusį. Vasarą turistus vilioja plaukimas baidarėmis Minija, o žiemą ir pavasarį – ekstremalus plaukimas Žvelsos upe. Žiemos pramogų mėgėjai laukiami ant Utrių kalno, kur veikia net trys skirtingo lygio slidinėjimo trasos.

Kalnų takų sistemą sudaro dvi skirtingo sudėtingumo trasos – mėlynoji ir raudonoji. Mėlynosios trasos ilgis – 6,8 km, o keliaujant raudonąja trasa įveiksite 4,5 km. Mėlynoji trasa skirta visiems turistams, mėgstantiems aktyviai leisti laisvalaikį. Raudonoji trasa yra ypatingai ekstremali, tad ja keliauti rekomenduojame tik patyrusiems žygeiviams. Raudonąją trasą pasieksite keliaudami mėlynąja. Maršrute yra trys raudonosios trasos atkarpos (283, 280 ir 287 metrų ilgio), pažymėtos rodyklėmis, ant kurių nurodytas kilimo į kalną aukštis. Perėję vieną atkarpą, vėl grįžtate į mėlynąją trasą.

Maršrutas veda žvėrių pramintais takeliais, šlaitais, griovomis. Keliaudami šiomis, nuorodomis pažymėtomis trasomis, pavieniai turistai turės galimybę susipažinti su Žvelsa - viena ekstremaliausių upių plaukimui baidarėmis Lietuvoje. Taip pat susipažinti su čia gyvenančiais miško žvėreliais - usūriniais šunimis bei basukais, bei aplankyti net 6 m storio Rudaičių ąžuolą.

Ką galima pamatyti žygio metu Žvelsos slėnyje:

Pavasarį išvysite laukinių česnakų plantacijas, kurių kvapas pasklinda daugelyje šlaitų, grožėsitės skroblais, nykstančiomis vinkšnomis ir guobomis, sutiksite ,,ąžuolą milžiną“, kuris siekia 8-tą šimtmetį, turėsite galimybę aptikti barsukų, usūrinių šunų buveines. Didžiąją pėsčiųjų tako dalį sudaro esami žvėrių takai, kuriais jie keliauja iš vieno šlaito į kitą. Vaikščiodami pamatysite 3 atodangas, iš kurių viena yra slenkanti su visais medžiais bei tūkstančiais tonų grunto. Ledynmečio suformuoti ir milijonus metų gamtos globojami slėniai palieka nepaprastą žavesį. Rudenį galima pamatyti iš 4 metrų krentantį vandens krioklį.

Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras rekomenduoja:

  • Keliaujant trasomis vadovautis nuorodomis ant medžių bei nukreipiamosiomis geltonomis, mėlynomis ir raudonomis rodyklėmis.
  • Raudonosios atkarpos kilimo aukščiai – 115, 85 ir 87 metrai, tad prieš pasirenkant keliauti raudonąja trasa, BŪTINA įsivertinti savo jėgas ir galimybes.
  • Keturračiais, motociklais ir kitomis motorinėmis transporto priemonėmis griežtai draudžiama važiuoti pėsčiųjų takais, rekreaciniuose objektuose, šlaitais, griovomis, per miško paklotę bei žolės dangą! Pastebėjus netinkamą elgesį skambinti skubiosios pagalbos tarnybai telefonu 112.
  • Į žygį leistis su patogia, neperšlampančia avalyne, vandens buteliuku.
  • Netriukšmauti.
  • Saugoti, nešiukšlinti ir gerbti gamtą – šiukšlės ir kiti žmogaus poilsio gamtoje pėdsakai jos nepuošia.
  • Laikas: mėlynoji – 4 val., raudonoji – 4 val.
  • Raudonąja trasa NEREKOMENDUOJAMA eiti žiemą.

 


 

 

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones