Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Edukacinės programos Dovilų etninės kultūros centre

Paslaugos

Pasakojimas apie bitininkavimo būdus Mažojoje Lietuvoje,  žvakių liejimas, žaidimai, medaus ragavimas.

Edukacijas veda etnologas dr. J.Tilvikas.

 

Pasakojimas apie liaudies mediciną ir praktinis demonstravimas (užkalbėjimai, smilkymas, žolių arbatos, kiti gydymo būdai).

Edukacijas veda etnologas dr. J. Tilvikas.

Edukacijos metu išmokstama tradicinio šiaudinio sodo vėrimo paslapčių, atskleidžiama šios unikalios tradicijos sakralumas ir magija.

Sodo rišimas - ne tik susikaupimo ir kruopštumo reikalaujantis veiksmas, bet ir atgaiva sielai, savita meditacija, atotrūkis nuo kasdienybės, jaukios kūrybinės dirbtuvės.

Užsiėmimo metu sukuriama unikali šiaudinė puošmena Kalėdoms, Velykoms, miela dovanėlė artimui ar jauki dekoro detalė mūsų namams.

Edukacijas veda etnologė Žemaitijos skyriaus tautodailininkė D. Lengvinaitė.

Tai smagios, kupinos  netikėtų atradimų ir kūrybinio džiaugsmo molio dirbtuvėlės. Mažieji pasakų ir tautosakos fone susipažįsta su molio savybėmis, pasigamina molio dirbinėlį.

Vyresniems tai  puiki galimybė  pajausti molio atpalaiduojančias, terapines savybes, realizuoti kūrybines idėjas, pasigaminti mielą molinę smulkmeną savo namams.

Edukacijas veda etnologė Žemaitijos skyriaus tautodailininkė D. Lengvinaitė.

 

Užsiėmimo metu sužinoma apie kiaušinių dažymo vašku tradicijas, marginimo raštus, ką simbolizuoja margučių dažymo spalvos, kokius kiaušinius geriau pasirinkti, kaip juos paruošti, koks turi būti vaškas, kokie įrankiai reikalingi marginimui, kokiais dažais galima nudažyti margučius. Juk nuo seno buvo tikėta, kad margutis turi magiškų galių.

Edukacija vyksta savaitę prieš velykas, veda renginių organizatorė Marina Žebelienė.

Tautodailės studijos veikloje dalyvauja aktyviai kuriančios tradicinio meno mylėtojos - įvairaus amžiaus, išsilavinimo ir profesijų. Veikla vykdoma pagal metų kalendorių. Moterys mielai demonstruoja  savo gebėjimus edukaciniuose užsiėmimuose. Visi norintys gali išmokti megzti, nerti, siuvinėti, karpyti iš popieriaus ornamentus,  pasigaminti atvirutę, rišti šiaudinius sodus, gaminti kalėdinius, velykinius papuošimus, lipdyti iš molio, išsisiuvinėti staltiesę, pasisiūti delmoną. 

Edukacijas veda etnologė, Žemaitijos skyriaus tautodailininkė D. Lengvinaitė.

Tai unikali pažintis su lietuvininku Helmutu, kuris supažindins su senųjų krašto žmonių gyvenimo būdo ypatumais, pristatys  lietuvininko vaistinėlę, atskleis žolelių magijos, ligų užkalbėjimo paslapčių, savitų laiko patikrintų gydymosi būdų.

Besidomintiems pristatoma reta senųjų lietuvininkų knygų kolekcija. Sužinosite, kas yra rankų knygos, jų reikšmė kasdieniame lietuvininko gyvenime.

Edukacijas veda etnologas Helmutas Lotužis.

Kokie namų garsai tave pasitinka kiekvieną rytą? O kaip skambėjo namai prieš šimtą metų, galbūt ir dar seniau?

Tai smagi edukacija apie tai, kaip atsirado lietuviška muzika, kokia buvo pirminė muzikos instrumentų paskirtis, ir kaip tie instrumentai gali skambėti šiandien. Pamėginsime sukurti skambančių namų muziką, išvysime tradicinių instrumentų kolekciją ir išgirsime jų skambesį.

Edukacijas veda etnologė J. Vozgirdienė, meno skyriaus vadovas D. Bielkauskas.

Atsiliepimai

Komentuoti
  • Al
    Alina
    2024-02-26

    Šiuo metu (skambinau 2024.02.26) jokių edukacijų nedaro