Popandeminėms kelionėms: TOP 10 Klaipėdos rajone

 

  1. Olandų kepurės skardis ir ekologinis pažintinis takas „Litorina“

Pasinerkite į miško ir vandens oazę aplankę Olandų kepurės kalną, kuris nuolat ardomas bangų mūšos ir į pajūrį leidžiasi 20–22 m aukščio nuožulnumu. Manoma, kad kalnas gavo „Olandų kepurės“ pavadinimą dėl jo panašumo į olandišką kepurę, kai žiūrima į jį iš jūros pusės. Nuo skardžio atsiveria jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais. Per Olandų kepurės kraštovaizdžio draustinį veda ekologinis pažintinis takas „Litorina“. Jis pažymėtas specialiais ženklais ir informaciniais stoveliais bei įrengtos regyklos su pavėsinėmis. Daugiau informacijos apie maršrutus Pajūrio regioniniame parke rasite ČIA.

  1. Drevernos mažųjų laivų uostas ir apžvalgos bokštas

Drevernos mažųjų laivų uostas įsikūręs Kuršių marių pakrantėje. Uoste įkurtas kempingas, teikiamos vandens pramogos, laivų, valčių, irklenčių, vandens dviračių nuoma. Uoste veikia restoranas, kuriame būtina paskanauti žuvies kulinarinio paveldo patiekalų. Viena iš patraukliausių uosto lankytinų vietų – 15 metrų aukščio apžvalgos bokštas kviečia grožėtis Naglių gamtinio rezervato ir Kuršių marių vaizdais, o vasarą vykdomas reguliarus tiesioginis reisas Dreverna-Juodkrantė-Dreverna sujungia Kuršių marių krantus.

  1. Jono Gižo etnografinė sodyba

Etnografinėje sodyboje įkurtas muziejus, kuriame įrengta istorinė ekspozicija apie Drevernos laivadirbį ir žveją Joną Gižą, pamario kultūros vertybes, žvejybos ir laivadirbystės tradicijas.  Čia vyksta įvairūs edukaciniai užsiėmimai. Vienas iš jųedukacinė pramoginė programa „Žuvies kelias“. Programos metu pasilinksminsite folkloro pristatymo programoje „Į žvejus eisiu“,  susipažinsite su žvejybos Kuršių mariose istorija, tradicijomis, žvejų gyvenimo būdu ir laivadirbyste, įminsite vėtrungių paslaptį, paragausite unikalios dreverniškių žuvienės, o iškėlę bures senoviniu kuršių laivu – reisine „Dreverna“ plauksite į Kuršių marias.

  1. Dinozaurų parkas ir apverstas namas

„Dinozaurų parkas“ yra įsikūręs nuostabios gamtos apsuptyje, „Radailių dvaro“ teritorijoje, tik 7 km nuo Klaipėdos. „Dinozaurų parke“ savo akimis išvyskite prieš 65 mln. metų išnykusius dinozaurus. Vaizdingoje teritorijoje ir gamtos apsuptyje įsikūrusiame parke „gyvena“ daugiau nei 40 natūralaus dydžio, šnypščiančių, vandeniu besispjaudančių bei riaumojančių dinozaurų. Čia taip pat rasite ekstremalų 5D kino teatrą, klaidų veidrodžių bei energetinį Dino labirintą, vandens burbulus, elektromobilius, karuseles ir kitas pramogas. O jeigu norite pajusti gyvenimą aukštyn kojomis užsukite į „Apverstą namą“, kuriame žaismingai susijauks kasdienė rutina ir patirsite neišdildomų įspūdžių bei pojūčių!

  1. Autentiškas Šiaurės Amerikos indėnų kaimas „Vinetu kaimas“

„Vinetu kaimas“ - gyvosios indėnų istorijos muziejus po atviru dangumi, kuris puoselėja Šiaurės Amerikos indėnų tradicijas vaizdingame Dangės-Akmenos upės slėnyje. Čia dunda indėnų būgnai, į dangų stiebiasi mistiniai toteminiai stulpai, akmenų labirintai. Tai aktyvaus ir harmoningo laisvalaikio kaimas. Jo svečiai gyvena autentiškose indėnų palapinėse tipi, ar mediniuose nameliuose, maitinasi sveiku, palaimintu maistu, prausiasi lauko pirtyje, laisvę atranda jodami žirgais, besiirdami baidarėmis, kūrybos kibirkštį įžiebia muzikuodami, kurdami rankdarbius, kovos dvasią pažadina lankų mūšiuose ir dalyvaudami senovinių ginklų turnyruose, mėtydami kirvius – tomahaukus, ietis ar šaudydami iš lanko į taikinius. Vinetu kaime jau dešimtmetį organizuojamas išskirtinis „Kokopelli“ festivalis.

  1. Sveikatos takai

Daugiau laiko praleiskite gryname ore, praskaidrinkite mintis ir stiprinkite sveikatą žingsniuodami sveikatos takų sistema, kurią sudaro trys žiediniai takai: raudonasis - ,,Karklė“ (4 km), geltonasis - ,,Olandų kepurė“ (3,5 km) ir mėlynasis - ,,Kalotė“ (4,5 km). Bendras sveikatos takų ilgis yra 12 km. Pradėti vaikščioti sveikatos takais galima bet kurioje jums patogioje vietoje. Visi trys sveikatos takai yra žiediniai – tad pasivaikščioję grįšite į tą vietą, nuo kurios pradėjote eiti. Galima pasirinkti vieną iš takų arba eiti visus 12 km visais takais, kurie yra paženklinti atitinkamomis spalvomis. Pradedant eiti Sveikatos takais nuo Pajūrio regioninio parko direkcijos aikštelės, takuose rasite lenteles su informacija apie jūsų nueitą atstumą bei susidarysite pilnesnį įspūdį apie valgomo populiaraus maisto kalorijų vertę. Sveikatos takų žemėlapį rasite ČIA.

  1. Pakrantės artilerijos baterija „Memel-Nord“

Nusikelkite į XX a. pradžią ir pajuskite dalelę II pasaulinio karo laikų „Juodojoje tvirtovėje", dar kitaip vadinamuose „Memel Nord" gynybiniuose įtvirtinimuose prie Baltijos jūros. Tai ne tik bunkeris, bet ir šio krašto istorija, su kuria susipažinsite naujai ir įvairiapusiškai. Pajusite istorijos alsavimą ir pabūsite praėjusioje istorijos laiko atkarpoje, kurią galėsite įvertinti visai kitaip negu iki šiol.

  1. Svencelė

Tai buriuotojų jėgos aitvarais Meka, įsikūrusi Kuršių marių rytinėje pakrantėje ir gamtos draustinių apsuptyje. Unikalioje vandens sporto oazėje kiekvienas gali mokytis „suvaldyti vėjus“ ir atsipalaiduoti. Neaprėpiamos erdvės, vanduo, vėjas, kopų vaizdai antrapus marių ir į kraštovaizdį įsiliejantis modernus poilsio kompleksas maloniai laukia kiekvieno.

  1. Lankupių kabamasis tiltas

Pereikite ilgiausiu kabamuoju tiltu Lietuvoje per Minijos upę, kuris jungia Klaipėdos ir Šilutės rajonus.  Metalinis lentomis dengtas tiltas yra 130 m ilgio ir 1,4 m pločio. Yra duomenų, kad šis tiltas pastatytas XX a. pradžioje.

  1. Kalniškės piliakalnis

Priešais Gargždų miestą, kitoje Minijos slėnio pusėje esanti Pilalė mini Gargždų miesto istorijos pradžią, kai 1253 m. pirmą kartą paminėta kuršių pilis – Gargždai (Garista). Pylimų ir griovių kaskada, įtvirtinimai, statūs šlaitai rodo čia buvus gana stiprią pilį. Sutvarkytas Kalniškės piliakalnis dabar yra labai patraukli turistinė vieta Klaipėdos rajone.

Atsiliepimai

Komentuoti