Pakutuvėnai-Kartena

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
23 km
5 val.
Maršruto danga

ETAPO APRAŠYMAS:

Nuo Pakutuvėnų toliau žingsniuosite žvyrkeliu Minijos gatve iki Aleksandravo kaimo, įsikūrusio ant aukšto Minijos upės slėnio kranto. Anksčiau čia stovėjęs dvaras, statytas apie XIX amžiaus pradžią. Kretingos muziejuje saugoma Aleksandravo dvaro mokesčių knyga, vesta 1813-1833 metais. Joje surašyti valstiečiai, įsiskolinę dvarui avižomis ir pinigais (grašiais). Aleksandravo dvaro pavadinimas pirmą kartą aptinkamas metrikų knygose 1842 m. Labai įdomi Aleksandravo dvaro, o tuo pačiu ir kaimo pavadinimo kilmės istorija. Pasakojama, kad Lietuvos gražuolė rašytoja Sofija Tyzenhauzaitė-Šiuazel artimai draugavo su Rusijos caru Aleksandru, todėl vienturtį savo sūnų pavadino Aleksandru, netgi berniuko krikštatėvis buvęs pats caras, o tuo metu jau naujai pastatytas dvaras šiam įvykiui atminti irgi buvęs pavadintas Aleksandravu.

Įsivertinus savo jėgas ir galimybes, siūlome nukrypti nuo maršruto ir pasigrožėti nuostabia Minijos panorama nuo Dyburių atodangos. Žinoma, vaizdas labiau matomas pavasarį bei rudeniop. Ties Aleksandravo degaline jums reikės kirsti Šiaulių-Palangos plentą ir paėjėti Minijos Vingio g. apie 2,5 km į vieną pusę. Dyburių atodanga byloja tūkstančius metų skaičiuojančią žemės istoriją, kai vieni slenkantys ledynai tirpo, o jų vietoje formavosi kiti. Gamtos paveldo objektu pripažinta atodanga apie 30 metrų pločio. Į viršų ji driekiasi 33 metrus.

Pasigrožėjus vaizdu, vėl reikės grįžti į Aleksandravą ir keliauti iki Mamių, Kretingos rajono ribos.

Vingiuotais miško takeliais bei šalutiniais keliais eisite apie 7 km, kol pasieksite vaizdingame Minijos upės slėnyje  įsikūrusį Kartenos miestelį.  Kartena bei plačios jos apylinkės menamos jau nuo 1253 m., kuomet pirmą kartą paminėta Kartenos pilis. Jos didybę mena aukšti piliakalnio šlaitai ir neįkainojamas vaizdas į ledyno prieš tūkstančius metų suformuotą slėnį. Miestelį puošia Kartenos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, pastatyta 1875 m. Tai vienintelė Žemaitijoje bebokštė neobarokinė bazilikinė bažnyčia. Netoli už Kartenos piliakalnio, kairiajame Minijos krante, Abakų kaimo pakraštyje nuo seno garsėja Abakų Lurdas. Čia įrengta akmenų mūro Lurdo grota su Švč. Lurdo Marijos skulptūra. Sakoma, kad prieš ją esančio šaltinio vanduo turi gydomųjų savybių. Eidami link siūlomos nakvynės vietos praeisite Šv. Jokūbo kryžių, kuris dekoruotas piligrimų simboliu – kriauklėmis, ant jo išdrožinėtas Šv. Jokūbas, einantis į 12 vartų šventyklą ir lydimas būrio piligrimų. Toks kryžius Kretingos rajone – vienintelis.

Kartenos miestelyje galėsite pasistiprinti kavinėje „Pakalnė“ ar apsipirkti parduotuvėje „Aibė“. O nuo Kartenos paėjus 3 km siūlome apsistoti ant Minijos kranto įsikūrusioje kaimo turizmo sodyboje „Pas Juozą“ arba 2 km arčiau esančioje stovyklavietėje „Camp in Kartena“ (būtina palapinė).

NAUDINGOS NUORODOS:

 

PILIGRIMŲ NAKVYNIŲ INFORMACIJA 

Pastaba: lentelėje pateiktos tik tos nakvynės vietos, kuriose nakvynei priimami piligrimai.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones