Klaipėda-Priekulė

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
23 km
5 val.
Maršruto danga

ETAPO APRAŠYMAS:

Praleidę dieną uostamiestyje, vėl grįšite į gamtą. Žvyrkelis, miškai, paukščių čiulbesys jus maloniai nuteiks dienos pradžiai. Paėjėję mišku palei Kairių poligoną pasieksite Karaliaus Vilhelmo kanalą. Tai Prūsijos karaliaus Fridricho Vilhelmo I garbei pavadintas kanalas, kurio statybos vyko 1863-1873 m. Kanalo kasimo tikslas buvo apsaugoti laivus ir plukdomus sielius nuo pavojingų audrų, kildavusių Kuršių mariose. Kanalą kasė vietos gyventojai ir tik paskutiniais metais, siekiant paspartinti kasimo darbus buvo atsiųsti prancūzų karo belaisviai. Per kanalą buvo įrengta 10 metalinių tiltų, tačiau išlikę yra tik 2. Vieno tilto liekanas pamatysite einant palei kanalą. Šioje kelio atkarpoje rasite ir atokvėpio vietų, kur galėsite užkąsti.

Toliau Šv. Jokūbo kelias ves link nuostabaus Pamario miesto – Priekulės, kuris yra įsikūręs šalia vaizdingo Minijos upės vingio. Pasiekę šį Mažosios Lietuvos perlą, turėsite galimybę apsilankyti net dviejuose muziejuose (Ievos Simonaitytės memorialiniame bei Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejuose), užsukti į Priekulės Šv. Antano Paduviečio bažnyčią, pasižvalgyti po Priekulės istorinį centrą bei atsikvėpti Vingio parke prie Minijos upės. Čia taip pat jūsų lauks Priekulės evangelikų liuteronų bendruomenė, kuri svetingai priims jus nakvynei. Ši evangelikų liuteronų parapija yra seniausia Klaipėdos krašte, įkurta dar XVI a. pab. Taip pat nepamirškite pasipildyti maisto bei vandens atsargų čia veikiančiose parduotuvėse, nes tolimesnėje kelio atkarpoje iki pat Švėkšnos (apie 24 km) būsite apsupti vien gamtos.

Jeigu pasiekę Priekulę dar esate pilni jėgų, siūlome paėjėti iki Vanagų (+7 km) ir nakvoti nuostabaus grožio Vanagų evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones