Didkiemis-Alijošiškės

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
13 km
3 val.
Maršruto danga

ETAPO APRAŠYMAS:

Didkiemio keliausite į Lydžio rinktinės partizanų bunkerį ir Lylavos hidrografinio draustinio pėsčiųjų pažintinį taką, kurio ilgis 1,9 km (taku eiti neprivaloma). O tada jau trauksite link Alijošiškių, kur įkurta Lakštingalų slėnio poilsiavietė. Ten pat vinguriuoja upė Akmena ir pažintinis takas palei ją (0,9 km).

Toliau – Pagramantis 3,7 km.

Lydžio rinktinės partizanų bunkeris -  2014 m. Pagramančio regioniniame parke, Pagramančio miške atkurta partizanų žeminė, kurioje glaudėsi Kęstučio apygardos Lydžio (nuo 1948 m. Butigeidžio) rinktinės 3-čios kuopos 2-asis (nuo 1948 m. Jūros) būrys. Tai – pirmoji Šilalės rajone atidengta partizanų slėptuvė, pasakojanti apie kovą už šalies nepriklausomybę.

Lylavos HIDROGRAFINIO DRAUSTINIO PĖSČIŲJŲ PAŽINTINIS TAKAS - Įrengtas 2004 m., siekiant supažindinti lankytojus su hidrografinio draustinio vertybėmis (natūraliu upeliu, kertinėmis miško buveinėmis). Tako ilgis 1,9 km. Jis vingiuoja Lylavos upelio unikaliomis ir išraiškingomis pakrantėmis.

Alijošiškės

Lakštingalų slėnis – rekreacinė Pagramančio regioninio parko zona, įkurta Akmenos upės kilpoje. Čia prasideda ir baigiasi Akmenos upės pažintinis takas. Slėnyje yra tvenkinys su salele, žaidimų aikštelė su sūpynėmis, pavėsinė bei nedidelė estrada. Lakštingalų slėnyje kasmet vyksta įvairūs kultūriniai Tauragės, Šilalės rajonų renginiai. Puikus kraštovaizdis ir gerai išvystyta rekreacinė struktūra pritraukia svečius ir poilsiautojus iš visos Lietuvos.

Akmenos pažintinis takas įrengtas 2004 m. kairiajame Akmenos upės krante, siekiant supažindinti su Akmenos upės slėnio kraštovaizdžiu. Tako ilgis 0,9 km. Jis prasideda ir baigiasi stovyklavietėje „Lakštingalų slėnis“. Eidami taku užkopsime ant aukšto ir stataus skardžio-atodangos, nuo kurios atsiveria vaizdas į „Lakštingalų slėnį“. Ant atodangos yra įrengta poilsiavietė, kurioje galima atsipūsti po kopimo laiptais.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones