Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

KELIAUKIME BALTŲ KELIU!

Lietuviai gali didžiuotis savo baltiška kilme. Norint prisiliesti prie savo šaknų kviečiame keliauti protėvių takais, aplankyti unikalius gamtos ir kultūros objektus, išskirtinius paminklus bei įdomias vietas, dalyvauti edukacijose.

Kas yra baltai? Baltai priklauso senajai indoeuropiečių tautų grupei, gyvenusiai paleolito pabaigoje šiuo metu kalbančiai latvių ir lietuvių kalbomis. Baltų gentys: žiemgaliai, kuršiai ir sėliai, panašios viena į kitą ir unikalios. Vėliau susijungusios tapo latvių ir lietuvių tautomis.

Daugiau apie kuršius.

Kuršiai gyveno Lietuvos šiaurės vakarų, šiandieninės Klaipėdos ir Palangos apylinkėse, į vakarus nuo Kuržemės iki Ventos žiočių Baltijos jūroje. Ši gentis vertėsi gyvulininkyste, žemdirbyste, žvejyba. Kuršiai buvo žinomi kaip sumani ir drąsi jūsų gentis, mokanti statyti gerus laivus. Jie buvo narsūs kariautojai bei prekybininkai.

Daugiau apie žiemgalius.

Žiemgaliai gyveno šiuolaikinės Latvijos viduryje – Žiemgalos lygumoje – ir šiaurinėje Lietuvoje. Tai buvo viena iš labiausiai žemdirbystę išmanančių genčių ilgiausiai tarp Latvijos teritorijoje gyvenančių tautų, besipriešinusi kryžiuočiams ir krikščionybės įvedimui. Žiemgaliai buvo ne tik puikūs žemdirbiai, jie vertėsi ir gyvulininkyste, medžiokle, žvejyba.

Daugiau apie sėlius.

Sėlių žemės plyti dabartinės Latvijos pietrytinėje dalyje ir šiaurės rytų Lietuvoje. Sėliai vertėsi žemdirbyste. Jų žemės ypač turtingos – gausios gražių kraštovaizdžių, įspūdingų piliakalnių.


Šiandien kviečiame keliaujant maršrutu „Pažinkime kuršius“ pažinti kuršių genties gyventas žemes. Maršrutu galima keliauti savarankiškai ir lankyti visus ar tik pasirinktus objektus. Maršrutą „Pažinkime kuršius“ sudaro trys žiediniai maršrutai, sukurti remiantis senųjų kuršių žemių išsidėstymu: Pilsoto žemės, Mėguvos žemės ir Ceklio žemės. Kiekviename žiediniame maršrute pateikiami įdomūs gamtos objektai, įvairiausios edukacinės programos, pramogos bei kitos aktyvios veiklos.

Informaciją apie maršrutą rasite čia: maršrutas „Pažinkime kuršius“.

* Apsilankykite Klaipėdos rajono turizmo informacijos centre, kur rasite ir fizinį šio maršruto ir žemėlapio variantą.


Apsilankykite Klaipėdos rajono turizmo informacijos centre, kur turėsite galimybę susipažinti su skaitmenizuotu baltų žemių žemėlapiu, plačiau paanalizuoti kuršių žemes, pasimatuoti virtualius kuršiškus kostiumus, o taip pat rasite leidinių su informacija bei maršrutus, leisiančius geriau pažinti baltų gentis.


* Informacija parengta remiantis Kuržemės planavimo regiono, Žiemgalos planavimo regiono, Šiaulių turizmo informacijos centro, Nacionbalinės regioninės plėtros agentūros Lietuvoje rengtame gide "Baltų kelias: kuršiai, žiemgaliai, sėliai" pateikta informacija.

Atsiliepimai

Komentuoti