Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

TOP 5 ką veikti Judrėnuose?

Judrėnai – senas Žemaitijos kaimas apsuptas miškais. Ar žinojote, kad per Judrėnus teka Judrės upelis, kuris ties kaimu yra ypač sraunus? Manoma, kad iš žodžio „judrus“, „vikrus“ bei „judantis“ kilo ne tik upelio, bet ir gyvenvietės pavadinimas. Judrėnuose buvo įkurtas dvaras, tačiau tikslus jo įkūrimo laikas nėra žinomas. Pirmą kartą šaltiniuose dvaras minimas jau 1561 m. Šiais laikais Judrėnus garsina Šv. Antano atlaidai, Dariškėje vykstantys „Lituanicos“ skrydžio ir simbolinio milžinkapio supylimo minėjimai, Judrėnų sūriai. Tad, ką įdomaus galima nuveikti atvykus į pačią tolimiausią Klaipėdos rajono kertelę?

 

  1. Aplankyti lakūno Stepono Dariaus gimtinę-muziejų

Judrėnai garsėja šalia esančia Dariške. Atstatytoje garsaus lakūno tėvų sodyboje 1991 m. buvo įkurtas lakūno Stepono Dariaus muziejus. Įdomu tai, kad 2007 m. memorialiniame parke pradėtas eksponuoti simbolinis granitinis kompasas žemėje, nuo kurio centro tiksliu azimutu pasodinti medeliai, žymintys pagrindines S. Dariaus gyvenamųjų vietų kryptis. Kompasas sukurtas remiantis „Lituanica“ lėktuve buvusio kompaso prototipu. Prie muziejaus, S. Dariaus memorialiniame parke veikia skrydžių lauko aikštelė, o gyvenamajame name ir klėtyje įrengtos ekspozicijos, skirtos Lietuvos aviacijos istorijai apžvelgti.

  1. Pasigrožėti Šv. Antano Paduviečio bažnyčia

Kaime išlikusi 1780 m. vietinių meistrų statyta Šv. Antano Paduviečio bažnyčia, kurią fundavo Aleksandras Semaška. Nuo 1949 m. kurį laiką bažnyčia buvo uždaryta Sovietų valdžios, tačiau 1995-1996 m. ji restauruota ir vėl atidaryta visuomenei. Bažnyčia yra išsaugojusi autentišką interjerą. Ar žinojote, kad šioje autentiškoje bažnyčioje stovi vieni seniausių Žemaitijoje barokiniai XVIII a. II p. vargonai?

  1. Užkopti ant Norgėlų piliakalnio

Tai didžiausias Judrėnų archeologijos paminklas. Jis vadinamas Vytauto kalnu. Žinote kodėl? Pasak legendos, čia, kovų su kryžiuočiais metu, stovyklą buvo įsirengęs pats Vytautas Didysis. Sunku pasakyti, kokiai baltų genčiai jį priskirti, nes piliakalnis stūkso menkai apgyvendintose vietose tarp žemaičių ir kuršių teritorijų. Piliakalnio išorinis šlaitas leidžiasi į griovį, už kurio supiltas antras mažesnis pylimas. Visa tai rodo, kad piliakalnyje buvusi medinė pilaitė, o senosios gyvenvietės reikėtų ieškoti šalia jos. Piliakalnis pasiekiamas iš kelio Veiviržėnai-Judrėnai, pasukus į Endrievajo pusę.

  1. Atostogauti Misgirių poilsiavietėje

Kyla noras pabėgti nuo miesto šurmulio į pirmykštės gamtos ir ramybės prieglobstį, kur galima pamiršti vis nesibaigiančius darbus bei namų rutiną? Misgirių poilsiavietė tam puikiai tiks! Atokioje, miškų apsuptoje 20-ties ha teritorijoje galėsite ne tik pailsėti, bet ir pasimėgauti gamtos teikiamais malonumais. Čia rasite nemažai su Baltų mitologija susijusių ženklų. Kasmet organizuojama Rasos šventė su jai būdingais ritualais, etnokultūros edukacine programa, šventinių laužu, naktinėmis maudynėmis ir aišku paparčio žiedo ieškojimu. Poilsiavietėje puoselėjamos lietuviškos pirties tradicijos, o lauke įrengtos Japoniškos pirtys įpūs truputėlį egzotikos į jūsų atostogas.  Prieš daugiau nei 10 metų čia įkurtas „Saulės rato“ parkas, kurio centre yra didžiulis aukuras. Aikštelėje aplink jį yra įrengti suoliukai, o aplink aikštelę susodintos medžių grupės sudaro 7 apskritimus, simbolizuodamos aplink saulę besisukančių planetų orbitas. Intriguoja? Kviečiame atvykti ir pamatyti! Daugiau informacijos rasite ČIA.

  1. Paskanauti Judrėnų kulinarinio paveldo

Pažinkite žemaitiškos kulinarijos pasaulį ir pasimėgaukite Judrėnų sūrių įvairove! Judrėnai Klaipėdos rajone nuo seno garsėja kaip kulinarinio paveldo puoselėtojai. Bendruomenės namuose gaminami tradiciniai maisto patiekalai, spaudžiami unikalūs sūriai. Norintys geriau pažinti tradicišką žemaitišką virtuvę, kviečiami į edukacinę programą. Jos metu galima paragauti įvairių patiekalų, kurių receptai perduodami iš kartos į kartą (cibulynė,  kastinis, spirginė, kraujiniai vėdarai ir kt.).

Judrėnai neatsiejami nuo burnoje tirpstančių sūrių. Edukacinė programa „Sūrių kelias“ kviečia susipažinti su naminio sūrio gaminimu. Taip pat priimami užsakymai sūrių gamybai, kurių bendruomenė gali pasiūlyti bent keliasdešimt rūšių! Daugiau informacijos rasite ČIA.

 

Atsiliepimai

Komentuoti