Balandžio
12 d.

Klaipėdos rajonas – 4 vandenų kraštas. 10 vietų kurias būtina aplankyti


Klaipėdos rajonas – keturių vandenų kraštas, kurį skalauja Baltijos jūra ir Kuršių marios, vingiuoja sraunios upės, žalią rajono veidą gyvina mėlynos ežerų akys. Klaipėdos rajone jaučiamas istorinis ir kultūrinis palikimas. Vaizduotę įkvepia gamtos peizažai, tūkstantmečius skaičiuojanti žemaičių ir lietuvininkų krašto istorija, per amžius išsaugota kultūra, puoselėjamos tradicijos ir žinoma sparčiai didėjanti pramogų pasiūla. Atvykite, išvyskite ir įsitikinkite tuo patys aplankę 10 populiariausių vietų Klaipėdos rajone!

1. Olandų kepurės skardis ir ekologinis pažintinis takas „Litorina“

Pasinerkite į miško ir vandens oazę aplankę Olandų kepurės kalną, kuris nuolat ardomas bangų mūšos ir į pajūrį leidžiasi 20–22 m aukščio nuožulnumu. Manoma, kad kalnas gavo „Olandų kepurės“ pavadinimą dėl jo panašumo į olandišką kepurę, kai žiūrima į jį iš jūros pusės. Nuo skardžio atsiveria jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais. Per Olandų kepurės kraštovaizdžio draustinį veda ekologinis pažintinis takas „Litorina“.Jis pažymėtas specialiais ženklais ir informaciniais stoveliais bei įrengtos regyklos su pavėsinėmis.

2. Pakrantės artilerijos baterija „Memel-Nord“

Nusikelkite į XX a. pradžią ir pajuskite dalelę II pasaulinio karo laikų „Juodojoje tvirtovėje“ dar kitaip vadinamuose „Memel Nord“ gynybiniuose įtvirtinimuose prie Baltijos jūros. Tai ne tik bunkeris, bet ir šio krašto istorija, su kuria susipažinsite naujai ir įvairiapusiškai. Pajusite istorijos alsavimą ir pabūsite praėjusioje istorijos laiko atkarpoje, kurią galėsite įvertinti visai kitaip negu iki šiol.

3. Kalniškės piliakalnis

Priešais Gargždų miestą, kitoje Minijos slėnio pusėje esanti Pilalė mini Gargždų miesto istorijos pradžią, kai 1253 m. pirmą kartą paminėta kuršių pilis – Gargždai. Pylimų ir griovių kaskada, įtvirtinimai, statūs šlaitai rodo čia buvus gana stiprią pilį. Sutvarkytas Kalniškės piliakalnis dabar yra labai patraukli turistinė vieta Klaipėdos rajone.

4. Drevernos mažųjų laivų uostas ir apžvalgos bokštas

Drevernos mažųjų laivų uostas įsikūręs Kuršių marių pakrantėje. Uoste teikiamos vandens pramogos, laivų, valčių, irklenčių, vandens dviračių nuoma. Šiuo metu uoste veikia restoranas, kuriame būtina paskanauti žuvies kulinarinio paveldo patiekalų. Viena iš patraukliausių uosto lankytinų vietų – 15 metrų aukščio apžvalgos bokštas kviečia grožėtis Naglių gamtinio rezervato ir Kuršių marių vaizdais, o vasarą vykdomas reguliarus tiesioginis reisas Dreverna-Juodkrantė-Dreverna sujungia Kuršių marių krantus.

5. Jono Gižo etnografinė sodyba

Susipažinkite su Kuršmarių laivų statytojo ir žvejų vardo garsintojo Jono Gižo gyvenimo istorija. Etnografinėje sodyboje įkurtas muziejus, kuriame įrengta istorinė ekspozicija apie Drevernos laivadirbį ir žveją J.Gižą, pamario kultūros vertybes, žvejybos ir laivadirbystės tradicijas bei vyksta įvairūs edukaciniai užsiėmimai.

6. Edukacinė pramoginė programa „Žuvies kelias“

Edukacinė pramoginė 4 val. programa „Žuvies kelias“ kviečia grupes į unikalią Lietuvos pamario gyvenvietę Dreverną. Čia pasilinksminsite folkloro pristatymo programoje „Į žvejus eisiu“, susipažinsite su žvejybos Kuršių mariose istorija, tradicijomis, žvejų gyvenimo būdu ir laivadirbyste, įminsite vėtrungių paslaptį, paragausite unikalios dreverniškių žuvienės, o iškėlę bures senoviniu kuršių laivu – reisine „Dreverna“ plauksite į Kuršių marias.

7. Lankupių kabamasis tiltas

Pereikite ilgiausiu kabamuoju pėsčiųjų tiltu Lietuvoje per Minijos upę, kuris jungia Klaipėdos ir Šilutės rajonus. Metalinis lentomis dengtas tiltas yra 130 m ilgio ir 1,4 m pločio ir įtrauktas į Lietuvos Gineso rekordų knygą. Yra duomenų, kad šis tiltas pastatytas XX a. pradžioje.

8. Svencelė

Tai buriuotojų jėgos aitvarais Meka, įsikūrusi Kuršių marių rytinėje pakrantėje ir gamtos draustinių apsuptyje. Unikalioje vandens sporto oazėje kiekvienas gali mokytis „suvaldyti vėjus“ ir atsipalaiduoti. Neaprėpiamos erdvės, vanduo, vėjas, kopų vaizdai antrapus marių ir į kraštovaizdį įsiliejantis modernus poilsio kompleksas maloniai laukia kiekvieno.

9. Dinozaurų parkas, apverstas namas 

„Dinozaurų parkas“ yra įsikūręs nuostabios gamtos apsuptyje, „Radailių dvaro“ teritorijoje tik 7 km nuo Klaipėdos.„Dinozaurų parke“ savo akimis išvyskiteprieš 65 mln. metų išnykusius dinozaurus. Vaizdingoje teritorijoje ir gamtos apsuptyje įsikūrusiame parke „gyvena“ daugiau nei 40 natūralaus dydžio, šnypščiančių, vandeniu besispjaudančių bei riaumojančių dinozaurų. Čia taip pat rasite ekstremalų 5D kino teatrą, klaidų veidrodžių bei energetinį Dino labirintą, vandens burbulus, elektromobilius, karuseles ir kitas pramogas. O jeigu norite pajusti gyvenimą aukštyn kojomis užsukite į „Apverstą namą“, kuriame žaismingai susijauks kasdienė rutina ir patirsite neišdildomų įspūdžių bei pojūčių!

10. Klaipėdos zoologijos sodas

Nepamirštama pažintis su egzotiniais gyvūnais vieninteliame Klaipėdos apskrityje zoologijos sode įsikūrusiame vos 10 km nuo Klaipėdos. Jame šiandien gyvena apie 200 vienetų gyvūnų. Šią kolekciją sudaro per 150 rūšių, iš kurių nemažai yra įtrauktos į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas. Šiame zoologijos sode galite pamatyti vienus iš rečiausių Baltijos šalyse baltuosius tigrus.