Jūros šventė 2021: pagrindiai akcentai ir PROGRAMA

JŪROS ŠVENTĖ į Klaipėdą sugrįžta liepos 23-25 dienomis, o kartu su ja ir vienas laukiamiausių kiekvieno uostamesčio akcentų – burlaivių regata BALTIC REGATTA 2021. Trys vasaros vakarai pasiilgusiems draugų, muzikos, teatro, jūros ir istorijų, kurias gali papasakoti tik Jūros šventė. Laukiamiausia sugrįžta!

 

Jūros šventės 2021 programa:

 

Jūros šventės tema – apie tai ko pasiilgome

Liepos 23-25 dienomis į miestą sugrįžtanti Jūros šventė šį kartą įkūnys ir pristatys tai, ko per neįprastus pandeminius metus, pasiilgo miestas ir jo žmonės. „Pasiilgto miesto istorijos” – tokia šventės tema, kuria renginio organizatorius kreipiasi į kiekvieną Jūros šventės bendramintį ir draugą: ko pasiilgote jūs? Kokia jūsų Jūros šventės istorija? Ko ieškosite šurmulingose gatvėse?

Įprasminant šventės tematiką, tris dienas Jūros šventė pasakos negirdėtas miesto, jo simbolių, žmonių ir uosto istorijas. Pasiilgtų istorijų žemėlapiu keliaujantys šventės svečiai, išgirs intriguojančius ir jūriškus pasakojimus.

Šiemetės Jūros šventės renginiai vyks Klaipėdos senamiesčio erdvėse, jo prieigose, Kruizinių laivų terminale, Danės upėje. Svarbiu renginio akcentu turėtų tapti Danės upė, kurioje ne tik išsirikiuos „Baltic Regatta 2021” laivai, į ją suplauks ir tradicinė istorinių laivų ekspozicija „Dangės flotilė“, vyks azartiškos vandens sporto varžybos.

Šventę į miestą atneš didžioji eisena

Anot renginio organizatorių, svarbiausia šių metų Jūros šventės ambicija – po metų pertraukos, liepos 23-ąją, į Klaipėdos miesto gatves sugrąžinti didžiąją Jūros šventės eiseną. Apjungianti jūrą ir miestą, vandenį ir sausumą, šį kartą eisena dedikuota Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos įkūrimo ir nepriklausomo Klaipėdos uosto 30-mečiui.

„Šiemet minime Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos įkūrimo ir Klaipėdos jūrų uosto atkurtoje nepriklausomoje Lietuvoje trisdešimtmetį. Šia proga Uosto direkcija pirmą kartą istorijoje tampa pagrindiniu Jūros šventės partneriu. Džiaugsmingai ir su dideliu garsu šventės startą duos Jūros šventės eisena, o vakare Uosto direkcija miestui ir jo svečiams dovanos koncertą, kurį vainikuos įspūdingi fejerverkai. Pirmoji Jūros šventės diena šiais metais bus kitokia – jis bus uosto diena. Na o šeštadienį visus kviesime į pramoginio irklavimo drakonų laivų varžybas, kuriose Uosto direkcija pažada užkurti sporto ir rungtyniavimo dvasią“, – sako Algis Latakas, VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Vienas sugrįžtančios eisenos pakeitimų – dalyviai rikiuosis Universiteto alėjoje (Universiteto g.). Toliau eisenos dalyviai žygiuos Herkaus Manto g., Naujojo Sodo g., Pilies g., į Kruizinių laivų terminalą. Tiesa dėl truputį ilgesnio maršuto kapitonai prie eisenos prisijungs nuo J. Janonio gatvės.

Eisenai finišavus, Kruizinių laivų terminalo scenoje vyks oficiali Jūros šventės 2021 atidarymo ceremonija ir eisenos dalyvių apdovanojimas. Eisenos dalyvių pristatymas numatytas už Pilies tilto.

Tobulas duetas – šventė su burėmis

Jūros šventės metu Klaipėdos krantines papuoš sugrįžtantys burlaiviai. Po įvykusių pasikeitimų su burlaivių lenktynėmis „The Tall Ships Races“, kiekvieno uostamiesčio laukiami burlaiviai sugrįžta su naujos regatos „Baltic Regatta 2021” vėliava. Naują regatą sudarys trys Baltijos šalių uostai – Talinas – Klaipėda – Ščecinas. Liepos 18-ąją, startavę Taline burlaiviai į Klaipėdą atplauks Jūros šventės dienomis ir renginiui suteiks ne tik jūrinės dvasios, bet ir daugiau šurmulio, įdomių susitikimų.

Laivai Klaipėdą pasieks liepos 23-ąją, o bus išlydėti sekmadienį, liepos 25-ąją, kai maždaug nuo 17 val. pradės atsišvartavimą nuo savo krantinių. Kaip šventės metu vyks burlaivių lankymas, priklausys nuo tuo metu esančių COVID suvaržymų ir LR Vyriausybės sprendimų.

Muzikinė programa – dvejose koncertinėse aikštelėse

Į pasiilgtą šurmulį įtraukianti Jūros šventė grąžina dvi pagrindines koncertines aikšteles – Kruizinių laivų terminale skambės populiariausi šalies atlikėjai, o Teatro aikštė kvies jaukiems ir teatrališkiems vakarams.

Penktadienį, liepos 23-ąją, koncertą Kruizinių laivų terminale 20.00 val. pradės grupė „Sisters on Wire“, 21.30 val. scenoje pasirodys Eurovizijos dalyviai „The Roop“ su Vaidotu Valiukevičiumi. Vakarą užbaigs scenos grandas, pirmą kartą papildantis Jūros šventės muzikinę programą – Kastytis Kerbedis.

Šventiniai fejerverkai – papildyti siurprizais! – dangų nušvies taip pat penktadienio vakarą.

Didįjį šeštadienio koncertą Kruizinių laivų terminale 20.00 val. pradės Giedrė Kilčiauskienė su grupe, 21.30 val. scenoje pasirodys Donatas Montvydas. Šeštadienio vakaro vinis ir svarbiausias muzikinis akcentas – Marijonas Mikutavičius, koncertą pradės 23.00 val.

Teatro aikštėje penktadieninę programą 20 val. pradės žemaitiška tarme dainuojanti Žemaitė (Austieja), 21.30 val. scenoje pasirodys Vilius Popendikis su grupe, o vakarą pabaigs Gabrielius Vagelis. Šeštadienį, liepos 24 d., 19.00 val. prie vairo stos teatrališka atlikėja KaYra su grupe. 21.00 val. muzikinėmis improvizacijomis apdovanos svečiai iš Olandijos – Augustina Vaiginytė quartet, o 22.00 val. vakarą baigs klaipėdietis Jurijus Veklenko.

Jūros šventės garbei – moneta!

Klaipėdietišką dvasią įkūnijančios Jūros šventės išvakarėse, Lietuvos bankas tęsdamas „Tradicinės lietuvių šventės“ seriją, pristatys unikalią Jūros šventės monetą.

Kolekcinės 5 eurų Jūros šventės monetos reverse – šventinę nuotaiką sukuriantys Jūros šventės ir Klaipėdos simboliai, tarsi sūkurys įtraukiantys į pramogų ir pojūčių jūrą, o viršuje užrašas „Jūros šventė”. Monetos averse – Vyčio simbolis ir Klaipėdos miesto herbas, tarsi įspausti smėlyje ant jūros kranto, tarsi smėlyje išraižytas užrašas „Lietuva”. Moneta pagaminta iš sidabro ir inkrustuota gintaru.

Unikali ir kolekcionierių laukiama moneta bus išleista 2500 egz.tiražu, jos pardavimo kaina Lietuvos banke – 61 euras.

Kartu išleidžiama to paties dizaino 1,50 euro nominalo Jūros šventės moneta, pagaminta iš vario bei nikelio lydinio. Analogiško dizaino moneta bus išleista 30 tūkst. egzempliorių tiražu. Monetos pardavimo kaina 2,00 Eur.

Serijos „Tradicinės lietuvių šventės“ pradžia – 2017 m. Šiuo metu jau išleistos monetos Kaziuko mugei, Joninėms (Rasos),  Užgavėnėms, o moneta Jūros šventei buvo planuota ir parengta 2020 m., tačiau dėl pandemijos perkelta į 2021 m.

 

Informacija: www.mzirafos.lt

Atsiliepimai

Komentuoti