Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

„Svencele Dunes“ mažųjų laivų uostas

Architektūra

„Ar dar yra kitur tokia nuostabi vieta, kurią norėtumėte pavadinti Šiaurės Sachara? Tirpstančio ledo, sąnašų, atšiaurių jūros bangų ir vėjų suformuota prieš daugelį tūkstančių metų smėlio ketera, vadinama Negyvosiomis kopomis. Ir ežeras, dar vadinamas Kuršmarėmis, per kurias ir atsivėrusio smėlio liežuvio plyšį tiesiai gali išplaukti į Baltijos jūrą. Šitos gamtos stichijos apsupty įsikūręs Svencele Dunes uostas suteiks prieglobstį kiekvienam užklydusiam, nugairintam saulės ir vėjo.“ – tokiais žodžiais svečius kviečia Svencele Dunes uostas, įsikūręs pačioje Svencelės širdyje, farvateryje tarp Drevernos uosto ir Ventės rago. Laukiami yra visi, kas plaukė savo burlaiviu, kateriu ar jachta ir nusprendė, jog laikas pailsėti. Nesvarbu, tik vieną naktį, mėnesį, o gal ir visą sezoną. 

Svencele Dunes uostas – dar jaunas, veiklą pradėjo 2022-ųjų liepos 1 d. Ir nuo tada tapo tikrų tikriausia Svencelės gyvenvietės širdimi. Privataus kapitalo infrastruktūros objektas savo svečius džiugina modernizmo dvasia bei pamario ramybe. Uoste įrengta apie 80 erdvių švartavimosi vietų, kurios skirtos tiek patiems mažiausiems laiveliams, tiek laivams, kurių ilgis iki 11 metrų. Kiekvienas laivas gali naudotis ir rampa – slipu. 

2023-ųjų sezoną uostas pasitiko tik dar labiau patobulėjęs: įrengta VĮ Vidaus kelių degalų kolonėlė, taip pat elektros, geriamojo vandens stotelės. Iki 2025 m. numatoma, jog infrastruktūra pasipildys techninių bei sanitarinių nuotekų išsiurbimo kolonėlėmis, pagrindiniu uosto pastatu – jachklubu. Todėl galite būti ramūs – uoste rasite viską, ko reikia tvarkingam prisišvartavimui bei viešnagei. Galėsite mėgautis Kuršių marių ramybe, tolumoje stūksančiomis Negyvosiomis kopomis, dangų skrodžiančiais spalvingais jėgos aitvarais bei gaiviu pamario vėju.

Atsiliepimai

Komentuoti