Karaliaus Vilhelmo kanalas, Lankupių šliuzas ir kabamasis tiltas

Norint apeiti pavojingą „Vindenburgo kampą“, 1858 metais buvo suplanuota statyti kanalą tarp Minijos ir Drevernos, o nuo 1860 m. – toliau iki Smiltelės. Už valstybės mokesčius 1863 metais buvo pradėtas statyti 25,3 km ilgio kanalas. Jis pavadintas tuometinio Prūsijos karaliaus Vilhelmo I vardu. Kanalo statybos tikslas kadaise buvo apsaugoti laivus ir plukdomus sielius nuo pavojingų audrų, kildavusių Kuršių mariose. Kanalą kasė vietos gyventojai ir tik paskutiniais metais, siekiant paspartinti kasimo darbus, buvo atsiųsti prancūzų karo belaisviai. Keletas jų žuvo, todėl jų atminimui pastatytas paminklas prie kanalo žiočių (ties keliu į tarptautinę perkėlą). Kanalas prasideda ties Lankupių kaimo šliuzu, o baigiasi Klaipėdos uosto Malkų įlankoje. Ilgis 25–27 km, plotis 28–30 m, vidutinis gylis 1,7 m. XIX amžiuje kanalu plukdyta labai daug medienos. Per audras juo plaukiojo ir prekes gabenę laivai. Šiandien Karaliaus Vilhelmo kanalas - sparčiai populiarėjanti vandens turizmo trasa ir pramoginės žvejybos vieta. 

Per Karaliaus Vilhelmo kanalą 1902–1904 m. pastatyta 10 lengvų metalinių tiltų.

Pradėjus kasti kanalą jo pradžioje buvo pastatytas 157 m ilgio šliuzas su 11 m pločio varstomaisiais vartais abiejuose galuose. Perkelti juo laivą trukdavo 45 minutes. Šliuzo paskirtis buvo išlyginti didelius vandens lygio skirtumus per Minijos potvynius. Lankupių šliuzas yra Lankupių kaime, Priekulės seniūnijoje. Tai vienintelis šliuzas Lietuvoje, kuris paskelbtas technikos paminklu. Lankupių šliuzas iki šiol retkarčiais naudojamas pagal paskirtį. Kaip yra pažymėjęs istorikas prof. dr. Vygantas Vareikis, galbūt Klaipėdos kanalas ir neprilygsta kitiems pasaulio kanalams, iškastiems maždaug tuo pačiu metu, tačiau tai vienintelis tokio tipo ir tokio ilgio vandens kelias su šliuzu Lietuvoje.

Lankupių kabamasis tiltas per Minijos upę - Lietuvos rekordų sąraše. Tai ilgiausias kabamasis tiltas, kurio ilgis yra 130 m, plotis 1,4 m. Metalinis lentomis dengtas tiltas jungia Klaipėdos ir Šilutės rajonus Lankupių kaime. Yra duomenų, kad šis tiltas pastatytas XX a. pradžioje. 

Apgyvendinimo įstaigos prie Vilhelmo kanalo:

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!