Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Kalniškės (Gargždų) piliakalnis

Piliakalniai

Į šiaurę nuo Gargždų, kairiajame Minijos krante, yra Kalniškės piliakalnis. Piliakalnio aikštelė – 100 m. Pats piliakalnis tęsiasi 20 m, jo vakarinis galas remiasi į Minijos slėnį, o rytinis – sustiprintas pylimais ir grioviais.

Piliakalnio pietvakarinėje ir šiaurės rytinėje papėdese, apie 3 ha plote yra papėdės gyvenvietė. Būtent joje visais laikais gyveno dauguma piliakalnio gyventojų, kurie tik kilus pjavojui glausdavosi jame. Mažiausiai dešimt kartų mažesnio ploto nei papėdės gyvenvietė piliakalnio aikštelėje galėjo gyventi tik kilmingieji, kariauna, o visas kasdieninis gyvenimas vyko šalia pilies. Pagrindiniai moksliniai atradimai, galintys atskleisti piliakalnio paslaptis, buvo padaryti visai neseniai ar net mūsų dienomis.

Legendos pasakoja, kad piliakalnis yra iš švedų ar kryžiuočių laikų  ar pastarųjų buvęs supiltas, jame esą užslinkusios žemėmis geležinės durys, nugrimzdęs dvaras, slapti urvai, pakasti lobiai. Visgi populiariausi padavimai yra apie piliakalnyje pasirodančias baidykles ir vaiduoklius. 

Besikeičiantis ir gražėjantis Kalniškės piliakalnis naujomis spalvomis atsiveria visuomenei.

Atsiliepimai

Komentuoti