Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Gerduvėnų piliakalnis

Gamta

Kontaktai

Adresas:

Vienas paslaptingiausių ir mažiausiai žinomų Klaipėdos rajono piliakalnių – Gerduvėnų piliakalnis – slepiasi tankiuose Minijos pakrantės miškuose į šiaurę nuo Gargždų. Nors jis matomas nuo automagistralės, tačiau nežinant tikslios piliakalnio vietos, išskirti apžėlusią jo kalvą iš kitų panašių Minijos kairiojo kranto kalvų gana sunku. Ir pasiekiamas jis ne taip paprastai – ties Vėžaičiais reikia išsukti iš automagistralės, važiuoti Lapių link ir tik nusileidus į slėnį vadovautis rodyklėmis.

Pats piliakalnis įrengtas Gerdaujės kairiajame krante esančiame aukštumos krašte. Šlaitai statūs, iki 35 m aukščio, tad nusiteikusių aplankyti piliakalnį laukia nelengvas žygis, kuris baigsis kalno viršūnėje esančioje ovalioje 95×70 m dydžio aikštelėje. Kitaip, nei daugumoje rajono piliakalnių, šiame sunku įžvelgti aiškesnius gynybinius įtvirtinimus, ir tik žinovas gali aikštelės pietrytiniame krašte pastebėti dviejų griovių ir pylimėlio tarp jų liekanas bei toliau esančioje aukštumoje įrengtą priešpilį, taip pat įtvirtintą nedideliu pylimu ir grioviu.

Pasakojama, kad šventadieniais, dvyliktą valandą dienos, taip pat vidurnaktį ant kalno viršaus išeinąs pypkę rūkydamas senis arba nuo kalno su didžiausiu trenksmu kažkas nuriedąs į Gerdaują. Tai yra visos negausios žinios apie šį piliakalnį.

Vakarinėje jo papėdėje esančiuose laukuose yra senoji gyvenvietė, o 500 m į pietus – II–XIII a. kapinynas. Panašaus laikotarpio turėtų būti ir pats piliakalnis.

Atsiliepimai

Komentuoti