Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Kulinarinis kruizas „Žuvies kelias“

Klasterio pasiūlymai

Tai išskirtinis kulinarinis vandens turizmo maršrutas pamaryje, plaukiant Kuršių mariomis, Nemuno delta, Minija, Karaliaus Vilhelmo kanalu. Kruizo metu grožėsitės pamario gamta, aplankysite krašto lankytinus objektus, susipažinsite su laivadirbyste, žvejybos istorija, ir, svarbiausia – paragausite žuvies kulinarinio paveldo patiekalų.  

Kruizas unikalus tuo, kad visais keturiais vandenimis plaukiama keturių tipų laivais, kelionės metu persėdant iš vieno į kitą. Drevernoje garsaus laivadirbio J. Gižo etnografinėje sodyboje Jus pasitiks „Žvejytės“ ir „Pamariukai“ su krašto fokloro pristatymo programa „Į žvejus eisiu“. Muziejuje susipažinsite su laivadirbyste, žvejybos Kuršių mariose istorija,  tradicijomis.  Ragausite unikalią dreverniškių žuvienę. Susipažinsite su žuvų auginimu uždarose sistemose. Laivu iš Drevernos plauksite link Ventainės. Čia mėgausitės Mažosios Lietuvos „vofeliais“ ir „kafija“. Kelionę tęsite autobusu link Ventės rago. Ten aplankysite 1929 m. įkurtą Ornitologijos stotį ir paukščių migracijos  ekspoziciją, vieną iš septynių Lietuvos švyturių – Ventės švyturį (1863 m.). Stabtelsite Minijos kaime, mūsų lietuviškojoje Venecijoje, kurioje vietoje centrinės gatvės kaimo viduryje teka Minijos upė. Romantiška Upaitės upe plauksite į Kniaupo įlanką ir Kuršių marias. Čia kasmet lizdus suka tūkstančiai vandens paukščių. Pro didžiausios Nemuno deltos upės Atmatos žiotis pasieksite Uostadvarį. Galėsite užlipti į švyturį, aplankyti vandens kėlimo stoties muziejų. Tęsite kruizą į Krokų Lankos ežerą, kur grožėsitės lelijų plantacijomis ir paukščiais. Mėgausitės nepakartojamais žuvies patiekalais. Minijos upe ir Karaliaus Vilhelmo kanalu greitaeigiais kateriais pasieksite Dreverną.

Trukmė: vienos dienos. Galimybė rinktis skirtingo ilgio, trukmės maršrutus.

Laivo tipas: keturių tipų laivais arba greitaeigiais kateriais.

Rengiami individualūs pasiūlymai. Reikalinga išankstinė registracija.

Papildomai siūlomas pasiplaukiojimas senoviniu buriniu kuršių laivu – reisine „Dreverna“, nakvynė ant Kuršių marių kranto, žvejiškos bei kitos laisvalaikio pramogos.

Atsiliepimai

Komentuoti