Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Nukryžiuotojo Jėzaus koplyčia-mauzoliejus

Architektūra

Kontaktai

Tai mūrinė neoklasicistinio stiliaus koplyčia-mauzoliejus, kuris stovi Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios šventoriuje. Šia koplyčią pastatė baronas Feliksas Rönne (Renavo dvaro savininko sūnus) apie 1840 m. 

Rūsyje po koplyčia buvo įrengta šeimyninė kapavietė-mauzoliejus, laikyti karstai. Koplyčios mauzoliejuje laidoti ne tik baronai Rönne, bet ir su jais vedybų keliu susigiminiavusių grafų Mielžinskių šeimos nariai. Tačiau pokario metais rūsys-mauzoliejus buvo nuniokotas. Mauzoliejus sovietmečiu paverstas pagalbine patalpa: laikyti įvairūs bažnytiniai rakandai. Išniekinti palaikai buvo paslapčiomis surinkti vietinių gyventojų ir palaidoti kažkur senosiose Gargždų kapinėse. Laidojimo vieta nenustatyta.

Koplyčia stačiakampė, mažo tūrio, mūrinė, su keturių toskaninių kolonų portiku pagrindiniame vakarų fasade. Dvišlaitis stogas nuo XIX a. II p. buvo dengtas cinkuota skarda. Šoniniai fasadai ritmiškai suskaidyti piliastrais ir stačiakampėmis langų angomis. Galiniame rytų fasade vietoj langų – įdubos.

Atsiliepimai

Komentuoti