Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Išvykos „Vėtrungių keliu“

Kontaktai

Paslaugos

Lankomi objektai: Priekulės, Drevernos uostas, apžvalgos bokštas, Aukštumalos pelkės pažintinis takas, Šilutės sekretu takas.

Žaidimas prasideda: autobuse susipažįstate su šiandieną jus lydinčiu gidu ir vairuotoju. Gidas kelionės-žaidimo dalyviams išdalina žaidimo albumus. Kiekvieno žaidėjo tikslas surinkti kuo daugiau kortelių.

Iš Klaipėdos vykstate į Dreverną, pakeliui sustosite prie pasukamo tiltelio, kur įsitaisęs pilies vaiduoklis. Gidas Jums papasakos legendas apie sūrį ir vaiduoklį. Važiuodami Danės upės pakrante pasigėrėsite burlaiviu Meridianas ir sužinosite šio laivo gimimo istoriją.

Kelionė į Priekulę neprailgs klausantis pasakojimo apie Pusernos šmėklą. Drevernoje pamankštinsite kojas kopdami į 15m.aukčio apžvalgos bokštą iš kurio atsivers nuostabūs vaizdai į Kuršių marias, Kuršių neriją, pilkasias kopas. Kita žaidimo stotelė Priekutė, senas vokiškas miestelis.

Dar viena stotelė Aukštumalos pelkė-paslaptinga vieta, kurioje turėsite retą galimybę susipažinti su visame pasaulyje žinoma aukštapelke ir sužinoti apie jai būdingus augalus bei gyvūnus, pamatyti kraštovaizdį, patirti savitą ir nepakartojamą pelkės grožį bei suprasti, kad pelkė – tai ne tik žliugsintis telkinys su bedugniais ir klastingais tykančiais akivarais, bet ir vienas iš nedaugelio dar likusių prieglobsčių itin retiems augalams ir gyvūnams. Pasiekę apžvalgos bokštą išgirsite legendą apie Balapilio pilį. Prisisotinę gryno oro ir pamankštinę kojas sėsite į autobusą ir vyksitę į Šilutę/Heidekrugą. Šiame nedideliame vakarų Lietuvos mieste ieškosite sekretų. Šios kelionės metu aplankysite keturias Vėtrungių kelio vietoves ir surinksite 10 kortelių.

Trukmė: 5 val
Kaina: 11 Eur/žm
Dalyvių skaičius: 40 ir daugiau
Į kainą įskaičiuota:
 • Transporto paslaugos viso turo metu. Modernus autobusas.
 • Vėtrungių kelio albumas. ( Rinkti ir pildyti atvirukams)
 • Gido paslaugos visos kelionės metu.

Lankomi objektai: Smalininkai das Deutsche Haus, palivarkas, Viešvilė, Bitenai ir Rambyno kalnas, Pagėgiai.

Kviečiame į linksmą nuotykį „Vėtrungių kelio“ žaidimą. Šios kelionės metu Jūs pildysite albumą aplankytų vietų atvirukais, sužinosite Mažosios Lietuvos/ Rytų Prūsijos istoriją, gyvai patirsite Smalininkų miestelio gyvenimą prieš šimtą metų bei pasimėgausite išskirtiniais šio krašto patiekalais.

Šios kelionės metu Jūs gausite „Vėtrungių kelio“ žaidimo albumą, kurios turinį pildysite keliaudami.

Jūs aplankysite amžinąjį Lietuvos pasienį Smalininkus, kur nusikelsite šimtą metų atgal. Čia Jūsų laukia susitikimai su pasienio tarnyba, mokytoju Ansu, frau Marta, Smalininkų burmistro žmona prancūzaite madmuazele le Kler ir kitais personažais bei kiti netikėtumai. Susipažinsite su Rytų Prūsijos pasienio miestelio istorija, sužinosite kokios buvo populiariausios kontrabandinės prekės, kuo šio miestelio gyvenimas skyrėsi nuo Didžiosios Lietuvos miestelių.

Pasismaginus Smalininkuose vykstate į kaimo turizmo sodybą ragauti šio krašto patiekalų: šiupinio, štrudelio ir kafijos.

Kita žaidimo stotelė Viešvilėje prie stebuklingo upelio. Toliau keliausite per Vilkyškius į Bitėnus, Rambyno papėdeje esantį kaimą, garsų ne tik M. Jankaus muziejumi- spaustuve, bet ir gandrų kolonija. Spaudos draudimo laikoterpiu Bitėnai buvo pagrindiniu knygnešių susibūrimo centru.Čia iki šiol yra švenčiamos gandrinės.

Būdami ant Rambyno kalno gerėsitės Nemuno, didžiausios ir svarbiausios Lietuvos upės peizažu. Sužinosite šio kalno svarbą mūsų protėviams, išvysite Tižės bokštus. Paskutinė šios kelionės stotelė – Pagėgiai. Kadaise buvęs stambus transporto centras. Šios kelionės metu aplankysite penkias Vėtrungių kelio vietoves ir surinksite 8 korteles.

Trukmė: 8-9 val
Kaina: 26 Eur/žm
Dalyvių skaičius: 40 ir daugiau
Į kainą įskaičiuota:
 • Transporto paslaugos viso turo metu. Modernus autobusas.
 • Vėtrungių kelio albumas. ( Rinkti ir pildyti atvirukams)
 • Gido paslaugos visos kelionės metu.
 • Tetralizuota 2 val. ekskursija Smalininkuose
 • Mažiosios lietuvos kulinarinio paveldo pietūs.

Lankomi objektai: Raganų kalnas, Parnidžio kopa, senosios Nidos kapinės ir bažnyčia, T. Mano namas.

Kviečiame į linksmą nuotykį „Vėtrungių kelio“ žaidimą.Žaidimas prasideda: autobuse susipažįstate su šiandieną jus lydinčiu gidu ir vairuotoju. Gidas kelionės-jums išdalina žaidimo albumus. Išvykos metu lankysite žaidimo stoteles ir rinksite korteles.

Šiandienos kelionė vyks pusiasalyje, Kuršių nerijoje. Keltu per Kuršių marias pasiekiate Smiltynę ir autobusu vykstate į Juodkrantę. Praeityje ji buvo garsi ir mėgiama atostogų vieta, bei visoje Europoje garsėjo gintaro gavyba. Dabar lankomiausias šios vietovės objektas yra raganų kalnas. Eidami gražiu miško keliu pamatysite virš aštuoniasdešimt medinių skulptūrų ir išgirsite daug legendų ir padavimų.

Toliau kelionę autobusu tęsiame į Nidą. Čia užkopsite ant vienos aukščiausių Europos kopų, sužinosite kodėl viena iš kopų gavo sklandytojų pavadinimą. Galėsite pasivaikščioti po kopas ir pasigrožėti unikaliu landšaftu, kursi įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Pėstute pasiekiame Nidą- buvusį žvejų kaimą, dabar žymiausią Lietuvos vasaros kurortą. Pažintis su Nida.

Stabtelėsite prie žvejo sodybos, sužinosite ką ženklino vėtrungės, kuo kurėnai skiriasi nuo paprastų laivų, kada Nidoje veikė menininkų kolonija. Keliaudami link T. Mano muziejaus, aplankysite senąsias kapines, pamatysite unikaliuosius krikštus, susipažinsite su senąja liuteronų bažnyčia. Užkopią į uošvės kopą aplankysime garsaus vokiečių rašytojo Thomo Manno vasarnamį. Kelionė autobusu į Klaipėdą.

Šios kelionės metu aplankysite tris Vėtrungių kelio vietoves ir surinksite 4 žaidimo korteles.

Trukmė: 6-7 val
Kaina: 12 Eur/žm
Dalyvių skaičius: 40 ir daugiau
Į kainą įskaičiuota:
 • Transporto paslaugos viso turo metu. Modernus autobusas.
 • Vėtrungių kelio albumas. ( Rinkti ir pildyti atvirukams)
 • Gido paslaugos visos kelionės metu.
 • Kelto bilietai.
 • Mažiosios lietuvos kulinarinio paveldo pietūs.

Atsiliepimai

Komentuoti