Edukacinės programos Vinetu kaime

Paslaugos

Tai judriems vaikams skirta aktyvi programa, kurios metu pristatoma indėnų kultūra ir istorija, žaidžiami indėnų lauko žaidimai, atliekamos įvairios rungtys bei užduotys, skatinančios judėti, įgauti budrumo, drąsos ir pasitikėjimo, lavinančios koordinaciją, reakciją.

Programoje:

 • Susipažinimas su indėnų vadu Vinetu;
 • Ekskursija po Vinetu kaimą;
 • Indėniškų vardų suteikimas, veidų paišymas;
 • Vinetu pažintinė programa apeiginėje indėnų palapinėje tipi, kurios metu vaikai sužinos, kaip indėnai tampa medžiotojais, susipažins su indėnų medžioklės ypatumais, išmoks indėnų šokių ir  žaidimų;
 • Indėnų kliūčių ruožas, žaidimai, rungtys lauke;
 • Šaudymas iš lanko su apmokymu ir priežiūra;
 • Šaudymas iš spjaudyklės su apmokymu ir priežiūra;
 • Žiedų mėtymas ant bizono ragų;
 • Ieties mėtymas;
 • Pažintis su Vinetu kaimo gyvūnais;
 • Bendra nuotrauka su indėnais.
Trukmė: 2,5 val
Kaina: 10 Eur/žm
Amžiaus grupė: 1- 8 klasės mokinių grupėms

Grupę lydinčiam vadovui – nemokamai.

Indėnų pietūs pasirinktinai (+2,90 Eur):

 • TACOS paplotėlis su sūriu, daržovėmis ir pomidoru padažu + žolelių arbata;
 • TACOS paplotėlis su šokoladu + žolelių arbata.

Ikimokyklinio amžiaus vaikams skirta edukacinė programa, skirta pirmajai pažinčiai su indėnų kultūra, istorija, gyvenimo būdu.

Programoje:

 • Indėnų kaimo vadas Vinetu užsiėmimo dalyviams suteiks indėniškus vardus ir paženklins veidus simboliniais piešiniais.
 • Daugiau kaip dešimtmetį kauptoje indėnų muziejaus ekspozicijoje vaikai apžiūrės autentiškus, indėnams šventus daiktus, ginklus, aprangos detales, papuošalus, meno dirbinius ir kt.
 • Indėnų palapinėje tipi Vinetu papasakos paslaptingų legendų  bei istorijų, pamokys indėniškų šokių ir žaidimų, surengs smagią viktoriną.
 • Drąsiausieji savo jėgas galės išbandyti šaudymo iš lanko, indėniškos spjaudyklės, ieties,  pasagų mėtymo turnyruose.
 • Mistinių galių turinčiame energetiniame indėnų labirinte programos dalyviai įgalins  savo slaptas svajones ir norus.
 • Gyvūnų mėgėjai turės progos  susipažinti su indėnų žirgais, avelėmis, ožkomis, vištytėmis, antytėmis ir spalvingais kalakutais.
Trukmė: 2,5 val (tame tarpe 30 min pertrauka)
Kaina: 7 Eur/žm
Amžiaus grupė: ikimokyklinio amžiaus vaikų grupėms

Grupę lydinčiam vadovui – nemokamai.

Indėnų pietūs pasirinktinai (+2,90 Eur):

 • TACOS – indėnų duonelė – paplotėlis su sūriu, daržovėmis ir padažu + žolelių arbata;
 • TACOS paplotėlis su šokoladu + žolelių arbata.

Atraskite harmoniją būgnų rate, kurkite gyvenimą  tarsi gražiausią muziką!

Senovės žmonės jautė, kad garsai ir muzika magiškai sujungia aukštybių ir požemių galias, praeitį ir ateitį, suvienija protą ir kūną, padeda atgauti dvasinę pusiausvyrą.

Pagrindinis indėnų  instrumentas būgnas turi ypatingą kuriamąją galią, jis sugrąžina  pirmykštę ramybę ir pasitikėjimą pasauliu.

Būgnas – vienas seniausių pasaulio instrumentų, kuris per šimtmečius mažai pakito.

Senovėje būgnai turėjo simbolinę reikšmę, jais būdavo grojama religinių apeigų metu. Taip pat jie būdavo naudojami kaip komunikacijos įrankiai informacijai perduoti.

Vinetu kaime organizuojamas muzikos garsų ritualas atkuria archajišką muzikos praktiką.

Norintieji ją pajusti, priimti ir tinkamai naudoti turi tam pasiruošti. Ritualas prasideda susipažinimu. Jo dalyviai tarsi iš naujo atranda ir priima save  ir aplinkinius kaip mažą Žemės kūrinijos dalelę – su meile ir pagarba.

Piešiniais ant veidų simboliškai paprašoma  toteminių globėjų paramos.

Indėniški ritmo, reakcijos žaidimai lavina klausą ir pojūčius, sustiprina ryšį tarp ritualo dalyvių.

Ypač turtinga įspūdžių pažintis su indėnų muzikos instrumentais. Ritualo dalyviai atranda naujus, netikėtus garsus, subtilius sąskambius ir dermes, bandydami ne tik autentiškus būgnus ir būgnelius,  tarškynes, fleitas ir kitus instrumentus.

Užsiėmimą vainikuoja bendras ritualo dalyvių muzikavimas. Vos pradėjus groti apima džiaugsmas, pakylėta nuotaika, bendrystės jausmas su kitais grojančiaisiais. Tai atpalaiduoja ir suteikia saugumo, ramybės, skatina džiaugtis šia akimirka.

Po muzikos garsų ritualo norisi dar pabūti kartu, pasidalinti įspūdžiais ir išgyvenimais. Tai galima padaryti Vinetu kaimo kavinukėje ragaujant pagal autentišką receptūrą pagamintus indėniškus patiekalus ir gėrimus.

Tegu Vinetu kaime patirtas emocijas ir patirtį primena indėniškas rankų darbo suvenyras. Jį įsigyti galima suvenyrų krautuvėlėje.

Trukmė: 2 val
Kaina: 8 Eur/žm (kaina taikoma grupėms nuo 20 žmonių, esant mažesnei grupei - 10 Eur/žm)

Mesk iššūkį  draugams – dalyvaukite Vinetu lankų mūšio kovoje!

Pažadink savyje ryžtingo kovotojo dvasią, pajusk pirmykštį pralaimėjimo arba pergalės skonį!

Šaudymas iš lanko, senovėje išrastas kaip medžioklės ir kovos būdas, šiandien gyvuoja kaip sporto šaka ir laisvalaikio pramoga. Tai aktyvus, sportiškas ir azartiškas žaidimas, stiprinantis draugystės ryšius ir gebėjimus veikti komandoje. Sykiu jis provokuoja kurti savo mūšio strategiją bei taktiką, atskleisti lyderystės talentą.

Mūšis prasideda susipažinimo ritualu ir iniciacija į kovą.  Ištvermės rungtys bei žaidimai suteikia indėniškos drąsos ir pasitikėjimo, aktyvuoja reakciją ir budrumą, lavina koordinaciją,  skatina judėti, geriau pažinti save.

Vinetu kaime lankų mūšis vyksta pievoje, po atviru dangumi. Uždangą nuo strėlių atstoja šieno ritiniai.

Mūšio taisyklės labai paprastos: žaidėjai susiskirsto į dvi komandas, apsiginkluoja lankais, specialiomis saugiomis strėlėmis su paminkštintais galais, veido kaukėmis. Mūšio metu  šaudoma  į taikinius ir priešininkus.

Po įnirtingo  lankų mūšio atgauti jėgas ir pasistiprinti galima ragaujant indėniškus patiekalus ir gėrimus. Maistas pagal autentiškus receptus gaminamas Vinetu kaimo virtuvėje.

Nuraminti kovos aistras, atkurti harmoniją su pasauliu ir įgalinti kūrybinę energiją galima po mūšio dalyvaujant indėnų muzikos garsų programoje.

Tegu Vinetu kaime patirtas emocijas ir patirtį primena indėniškas rankų darbo suvenyras. Jį įsigyti galima suvenyrų krautuvėlėje.

Trukmė: 1,5 val
Kaina: 8 Eur/žm (kaina grupei nuo 20 žmonių, esant mažesnei grupei - 10 Eur/žm)
Amžiaus grupė: nuo 12 metų

Vaikai turės galimybę pasigaminti indėniškų atributų:  indėnų palapinę tipi, atskleisti savo meninius sugebėjimus lipdydami ir tapydami ant molinių amuletų ar akmenukų, žiesdami puodynę ar lekštutę.

Trukmė: 1 val
Kaina: 3 Eur/žm (pasirinkus vieną iš amatų)

Sapnų gaudyklių ar mandalų gamyba. Kaina 15eur. trukmė 1,5 val.

Programoje turi dalyvauti ne mažiau kaip 5 asmenys. Dėl laiko derinama.

Jodinėjimas žirgu, tai gamtos duota galimybė pajausti harmoniją tarp gyvūno ir žmogaus. Ypač gerai tai jautė prerijų indėnai. Prieš keliaujant į kovą indėnai puošdavo ir išpiešdavo savo žirgą. Visi simboliai turėjo skirtingas reikšmes. Jo didelis, ištvermingas kūnas ir ypač gera intuicija saugodavo indėną įvairiuose situacijose.

Trukmė: 1 val
Kaina: 5 Eur/žm

Tai užsiėmimas, kurio metu giliau pažinsite gyvūnus ir jų galias bei atpažinsite ir rasite save kažkurio tai gyvūno kailyje. 

Trukmė: 1 val
Kaina: 3 Eur/žm

Atsiliepimai

Komentuoti