Edukacinės programos DINO parke

Paslaugos

Mokydamasis apie gamtą iš gamtos vaikas supranta, kad iš pažiūros gąsdinantys augalai, vabzdžiai, gyvūnai yra visai nebaisūs, o kaip tik – reikalingi ir atliekantys tam tikrą svarbų vaidmenį. Edukacija „Gyvosios gamtos beieškant“ skirta vaikams pažinti ir paliesti gyvąją gamtą iš labai arti. Edukacijos metu vaikus supažindinsime pirmiausia su skrajūnais paukštukais, jų namelių įvairove, parodysime, kur gyvena voverytės ir kodėl šikšnosparniams taip pat reikia namelio.

Ieškodami Dinozaurų parke skruzdėlyno, išsiaiškinsime, kodėl vieni gyvūnai ar vabalai saugomi Raudonojoje knygoje, kai kiti dar nėra įrašyti. Ieškosime žinių apie gilias lietuviškas tradicijas, tikėjimą ir papročius, diskutuosime apie biologinės įvairovės ir ekosistemų atliekamų pagalbos funkcijų svarbą, bandant prisitaikyti prie klimato kaitos.

Edukacijoje dalyvaujantys vaikai sutiks nuostabiąsias parko pažibas – alpakas, jas pamaitins. Aplankys šalia esantį triušiukų miestelį – mokysis suprasti, ką triušiukai valgo, ko negalima duoti, kaip laikyti ir glostyti ir kaip negalima jų kelti.  Iš arčiau pažįstant gyvąją gamtą, neabejotinai sustiprės ryšys tarp vaikų ir gamtos.

Kaina: 6 Eur/žm
Amžiaus grupė: 1-4 klasėms
Dalyvių skaičius: 10-45 vaikai vienu metu

Edukacinė programa „Labas, Ąžuole!” vyks nuo pat kovo pabaigos iki vėlyvo rudens Dinozaurų parke Radailiuose Klaipėdos rajone.

Vaikų klasė, sutartu laiku atėjusi į edukacinį užsiėmimą, padalijama į dvi grupes. Joms duodami žemėlapiai su pažymėtais parke esančiais gamtos objektais.

Grupes lydi edukatorius.

Atėjusi į pažymėtą vietą, grupė turi surasti paslėptą objektą (dėžutę su užduotimis, susijusiomis su gamta, istorija ir kultūra).

Atlikusi užduotį, grupė eina prie kito objekto. Kiekviena užduotis juos supažindina vis labiau ir labiau su gamta, kultūra, ir kodėl reikia ją saugoti.

Žaidimas suteikia vaikams smalsumo pojūtį, atradimų džiaugsmą ir gamtos pažinimą. Edukacijos metu bus pasitelkta vaikų sugebėjimas orientuotis aplinkoje, tikslo siekimas, fizinis aktyvumas.

Trukmė: 1 val
Kaina: 6 Eur/žm
Amžiaus grupė: 1-4 klasėms
Dalyvių skaičius: iki 30 vaikų vienu metu

Kas yra fosilija? Ar tai kažkoks užkrečiamas virusas? Iš dalies TAIP, nes kai ją atrasite, norėsite ieškoti dar, dar ir dar kartą!!!

Siūlome užsikrėsti virusu ir užsisakyti edukacinę programą moksleiviams „Atrask Dinozaurą“, kurios metu ne tik sužinosite daug įdomių faktų apie dinozaurus.

Bet taip pat galėsite pasijusti tikrais paleontologais ir su gautais archeologo įrankiais savarankiškai skaptuoti molio lenteles ir ieškoti pasislėpusių fosilijų – prieš milijonus metų išnykusių dinozaurų griaučių!

Su šia edukacine programa važiuojame į visas Lietuvos mokyklas.

Perspėjimas: Edukacinis virusas beveik nepavojingas.

Trukmė: 45-60 min
Kaina: 7 Eur/žm
Amžiaus grupė: neribotas
Dalyvių skaičius: 40 vaikų vienu metu

*Po edukacijos molio lentelės lieka vaikams, kaip suvenyras

Saviraiškos ir improvizacijos menas bei moksleivių realizacija yra vienas kertinių ašių šiuolaikinėje visuomenėje.

Kiekvienas žmogus nori save išreikšti taip, kaip tuo metu jam yra patogiausia ir geriausia, atskleidžiant asmenines savybes bei tos akimirkos išgyvenimus. Sintezės kalba – šių dienų menas ir jaunimo balsas.

Architektūros, kultūros ir technologijų sąveika susijungia renginyje per edukacijos prizmę – apversto namo nepaprastieji lobiai. Moksleiviai renginio metu tampa ir menininkais ir dailininkais ir muzikantais bei scenos herojais.

Edukacijos metu suteikiama beribė laisvė perteikti fantaziją realioje erdvėje, pasitelkiant šiuolaikiškiausias išraiškos priemones.

Trukmė: 1 val
Kaina: 4 Eur/žm
Amžiaus grupė: 3-7 klasėms
Dalyvių skaičius: 30 vaikų vienu metu

Edukacija „Priešistorė, dinozaurai ir aš (google" karta)“ supažindins jaunimą pasitelkiant šiuolaikines technologijas su priešistore. Tai archeologinis patyrimas pasitelkiant jaunimo ydą - mobilųjį telefoną. Edukacijos metu pasitelkiant vaizdines priemones, vaikai supažindinami su Mezazojaus era, kurios metu ir gyveno dinozaurai.

Mezazojus dalinamas į tris periodus, kurių metu keitėsi ne tik žemės paviršius, bet atsirado ir naujų dinozaurų rūšių, kai kurios išnyko, kitos prisitaikė prie atmosferos pokyčių ir išliko iki dabar.

Tad vaikams pateikiama ne tik sausa istorija apie pasaulio formavimą ir tuo metu egzistavusius gyvius, bet ir įdomūs faktai, kurie suteikia vaikams pažinimo džiaugsmą, sąmoningumą ir kūrybingumą. Faktai pateikiami vaikų kalba, kaip pavyzdžiui – dinozaurų dantys galėjo iškristi net 15 000 kartų ir vėl ataugti arba kad rijo akmenis, norėdami suvirškinti maistą skrandyje.

Orientacinėse varžybose vaikai išskirstomi į komandas, duodami mobilieji telefonai su užuominomis, ir turi per tam tikrą laiką naudojantis GPS bei išmaniojo programėle rasti visus kodus, taip supažindinant su dinozaurais, jų egzistavimu bei kokie jie buvo, kuo skyrėsi.

Darbas reikalauja kruopštumo, atsakomybės ir kūrybos. Taip pat užsiėmimo metu pastebimas nuostabus mokinių betarpiškas padėjimas savo draugams – kam nesiseka, padėti, ar kartu pasiekti norimą rezultatą. Didžiausia paskata – radus visas užuominas, gauti apdovanojimą.

Trukmė: 1,5 val
Kaina: 6 Eur/žm
Amžiaus grupė: 9-12 klasėms
Dalyvių skaičius: 35 vaikai vienu metu

Labai labai seniai Lietuvoje vėlės buvo vadinamos kočėmis, o prieš pat šv. Kalėdas buvo tikima, kad mus aplanko vėlės, todėl mūsų protėviai nuostabią ir stebuklingą ilgąją naktį pavadino vėlių garbei – Kūčiomis. Šią naktį, sakoma, kad vyksta stebuklai, o kad jų nepraleistume, reikia iš anksto pasiruošti.

Vienas iš tokių pagalbininkų yra kūčiukai. Jie tinkami burtams, dovanoms, spėjimams, žaidimams ir aišku maistui. Tai pagrindinis akcentas sutinkant Kūčias. Kiekvienoje šeimoje kūčiukų gamybos tradicijas perduoda iš karto į kartą, tačiau tokių šeimų mažėja ir kartais pamirštame senąsias tradicijas.

Ši edukacija yra nuostabus potyris vaikams pažinti kūčiukus arba dar kitaip vadinamus kleckučiais, prėskučiais, galkutėmis, kalėdukais, buldikais, pulkeliais, kukuliais, paršeliukais, šližikais. Pirma vaikai susipažins multimedijos pagalba su istorija, kodėl kūčiukai yra tokie svarbūs ir kodėl mes apie juos šnekame.

Vėliau po gražios įžangos, vaikai patys gamins skaniausius tradicinius kūčiukus, keps ir valgys su aguonpieniu ir, be abejo, likusius galės įsidėti ir parvežti dovanoms tėveliams. Užsiėmimo metu bus skatinama ir pagalba draugui, tai – betarpiškas padėjimas savo draugams – kam nesiseka, padėti ar kartu pasiekti norimą rezultatą. Tai ir asmeninis, bet kartu ir komandinis darbas – kūčiukų gamyba. Edukacija sukurs kalėdinę nuotaiką kiekvieno vaiko širdelėje, o bendras susėdimas prie stalo primins apie artėjančias gražiausias metų šventes.

Trukmė: 1,5 val
Kaina: 7 Eur/žm
Amžiaus grupė: 1-4 klasėms
Dalyvių skaičius: 10 - 35 vaikų vienu metu

Atsiliepimai

Komentuoti