Edukacinės programos Agluonėnų etnografinėje sodyboje

Paslaugos

Edukacijos metu dalyviai supažindinami su Mažosios Lietuvos autorių kūryba. Turi galimybę išbandyti akvarelės liejimą.

Pagal sekamą Mažosios Lietuvos autorių kūrinį (sakmę, pasakėčią, pasaką) bus liejama akvarelė principu „šlapias ant šlapio“.

Trukmė: 45 min
Kaina: 1 Eur/žm
Amžiaus grupė: ikimokyklinio amžiaus vaikams, suaugusiems

Edukacija skirta tiek vaikams tiek suaugusiesiems. Demonstruojami senieji žibintai nuo balanos iki  primusinės lempos bei pasakojama apie žibintus, naudotus Mažojoje Lietuvoje. Antrojoje edukacijos dalyje (pagal pageidavimą) gaminamės savo žibintą, Kalėdų laikotarpiu gaminame kalėdinį žaisliuką iš natūralių medžiagų.                       

P.S. Turėti su savimi 0,5 l stiklainį.

Trukmė: 45 min
Kaina: 1 Eur/žm
Amžiaus grupė: ikimokyklinio amžiaus vaikams, suaugusiems

Edukacijos metu ikimokyklinukai supažindinami su muziejaus eksponatais, išmoksta eksponatų pavadinimus, sužino apie jų paskirtį, sužino naujų mįslių.

Edukacijos metu ieškomi pasislėpę žaisliukai, o pabaigoje randamas lobis.

Trukmė: 45 min
Kaina: 1 Eur/žm
Amžiaus grupė: ikimokyklinio amžiaus vaikams, suaugusiems

Klojime žaidžiami lietuvių senieji žaidimai, Mažosios Lietuvos žaidimai bei žaidimai su natūraliomis gamtinėmis priemonėmis. Dalis programos yra paruošta remiantis Valdorfo pedagogika, kuri turi gydomąjį poveikį. Naudojamos natūralios priemonės iš gamtos.

Trukmė: 45 min
Kaina: 1 Eur/žm
Amžiaus grupė: 1 – 6  klasių moksleiviams, suaugusiems

Edukacinio užsiėmimo metu sekama lietuvių stebuklinė pasaka, kurios metu moksleiviai pasijunta pasakos veikėjais, jie turi praeiti išbandymus, pasidaryti talismaną, ragauti stiprybės gėrimo, minti mįsles. Pasakos sekimą lydi daina, žaidimai.

Vaikai darydamiesi talismaną susipažįsta su baltų simbolika, jų reikšmėmis. Dalyvaudami pasakos užduotyse lavina ritmikos įgūdžius, dėmesingumą, susipažįsta su tautosaka, senovės žaidimais. Esant šiltam orui ugdoma ir sveikatos kompetencija (padarytas išbandymų takas lauke).

Kiekvienas, edukaciniame užsiėmime, sudalyvavęs moksleiviais su savimi pasiima ne tik paties pasigamintą talismaną, bet ir kupiną bagažą žinių bei puikią nuotaiką.   

Trukmė: 45 min
Kaina: 1 Eur/žm
Amžiaus grupė: 1 – 6  klasių moksleiviams, suaugusiems

Senovinis mezgimo pirštais būdas, padedantis lavinti smulkiąją motoriką.

Antrojoje edukacijos dalyje su moksleiviais yra žaidžiamas pasirinktas senovės lietuvių žaidimas, o suaugusiesiems yra galimybė išbandyti verpimą rateliu, virvių vijimą, sėmenų grūdimą, knygų tekstų gotišku šriftu skaitymą, dėlionės dėliojimą, mezgimą pirštais, bei  užduotį „Paliesk, užuosk, paragauk“.

Trukmė: 45 min
Kaina: 1 Eur/žm
Amžiaus grupė: ikimokyklinio amžiaus vaikams, suaugusiems

Tai edukacija vyresnio mokyklinio amžiaus vaikams ir suaugusiems. Edukacijos metu yra supažindinama su Mažosios Lietuvos savitumu, sužinoti apie lietuvninkų gyvenimo būdą, I. Kanto kilmės istoriją. Dalyviai turės galimybę išbandyti verpimą rateliu, virvių vijimą, sėmenų grūdimą, prūsiškų tekstų gotišku šriftu skaitymą, rašymą žąsies plunksna, mezgimą pirštais, bei atliks užduotį „Paliesk, užuosk, paragauk“. Be to, edukacijos dalyviai turės galimybę susipažinti su muziejininko darbu, jo specifika.

Edukacijoje užduotys skirtingos, dalyviai nenuobodžiaus: Spės lietuvninkų žodžių reikšmes, šifruos gotišką tekstą, bandys nustatyti eksponato vertę, pagal kartoteką ieškos eksponato, atkoduos pagal pateiktus klausimus spynelę, kur laukia siurprizas. Tad dalyviai neįprastai susipažįsta su Mažosios Lietuvos gyvenimo būdu Mažojoje Lietuvoje (kas 9-11 klasėje yra įtraukta į istorijos dalyko bendrąją programą), o suaugusieji įgauna naujų išgyvenimų bei potyrių.

Trukmė: 45 min
Kaina: 1 Eur/žm
Amžiaus grupė: 8 – 12  klasių moksleiviams, suaugusiems

Edukacija skirta vaikams (nuo trečios klasės moksleivių)  ir suaugusiesiems. Edukacijos metu susipažįstame su įrankiais skirtais vilnai kirpti, šukuoti, verpti, vyti. Dalyviai turi galimybę pašyti, šukuoti vilną,  verpti. Edukacijos antrojoje dalyje veliamas spalvingas kamuoliukas adatoms arba  kempinėlė šlapiuoju bei sausuoju vėlimo būdu.

Trukmė: 45 min
Kaina: 1 Eur/žm
Amžiaus grupė: 1 – 6  klasių moksleiviams, suaugusiems

Pasaulio medis – pasaulio ašis, jungianti žemę, dangų ir požemį. Šis medis jungia gyvuosius ir mirusiuosius, praeitį, dabartį ir ateitį, jis išminties, paslaptingumo, nemirtingumo simbolis.

Jis atspindi mūsų protėvių pasaulio suvokimą. Medis išlikęs liaudės dainose ir dailėje yra svarbi senovės lietuvių paveldo dalis.

Edukacijos metu dalyviai išgirsta pasakojimą apie pasaulio medžio vaizdavimą tautiniuose audinių raštuose, buities įrankiuose. Demonstruojami eksponatai bei nuotraukos, vaizduojantys pasaulio medį.

Praktinės užduoties metu kiekvienas dalyvis turi galimybę pasidaryti paveikslėlį ar knygos skirtuką iš beržo tošies.

Trukmė: 45 min
Kaina: 1 Eur/žm
Amžiaus grupė: 1 – 9  klasių moksleiviams, suaugusiems

Edukacijos metu surandami visi sodybos ąžuolai, kalbama apie senovės laidojimo papročius medyje, aiškinama pasaulio medžio trinarė pasaulio sandara. Atrandama šimtametė sodybos obelis-ieškoma žvaigždės obuolyje. Supažindinama su Marės (paskutinės sodybos šeimininkės) vaistažolių darželiu, pristatomos vaistažolių vaistinės savybės, demonstruojami vaistažolių džiovinimo būdai.  Papasakojama apie etnografiniuose darželiuose augintus augalus, gėles, jų atvaizdavimą tekstilėje, ant kraičio skrynių ir prieverpsčių. Augalų rūšys atpažįstamos muziejaus eksponatuose su augaliniais motyvais. Vaikams skiriama užduotėlė surasti sodyboje tam tikrus augalus. Pabaigoje laukia žaidimas ir vaistažolių arbatos skanavimas.

Trukmė: 45 min
Kaina: 1 Eur/žm
Amžiaus grupė: nuo priešmokyklinio iki vyresnio mokyklinio amžiaus vaikams, suaugusiems

Edukacinis užsiėmimas apie tai, kaip buvo dengiami senieji tradiciniai stogai Mažojoje Lietuvoje. Susipažinsite su stogdengystės darbo įrankiais, dengimo principais bei gausite po užduočių bloknotą, kuriame yra žemėlapis su skirtingomis stogų dangomis dengtais namais. Sekdami žemėlapiu, suradę šiuos namus, galėsite atlikti užduotį. 

Trukmė: 45 min
Kaina: 1 Eur/žm
Amžiaus grupė: vaikams nuo 5  iki 12 klasės, kviečiame ir suaugusiųjų grupes

Atsiliepimai

Komentuoti