Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Poilsio namai ir kempingas „Karkelbeck No 409“

Kempingai

Karklės senbuvių sodyba „Karkelbeck No409“ kviečia poilsiui 90 metrų nuo jūros. Sodyba yra pamiškėje ant Olandų kepurės skardžio, pietinėje Karklės dalyje, atokiau nuo judrių žvejų kaimo traukos taškų vasaros metu. Jūsų laukia ramybė su ošiančia jūra pro pravirą langą, lietuviška pieva pilna žydinčių laukinių gėlių, senas ąžuolas ir miškas, takelis per upelį iki jūros, Baltijos bangos ir smėlis, gydantis mėlynasis molis, sveikatinimo paslaugos ir edukacijos, išskirtinis aktyvus laisvalaikis, jauki ir patogi namų aplinka vakare.

„Karkelbeck No 409“ sodyba yra didelė ir turi savo filosofiją ir istoriją. 1,5 ha plote telpa  namai „Karališkasis gintaro cechas“ su asmenine terasa ir pievute ir „Senoji Karkelbekės mokykla“ su asmenine pievute ir vaizdu į fontaną, erdvi ir prabangi stovyklavietė arti gamtos, kurioje ribojamas svečių skaičius bei edukacinis paviljonas su jį juosiančia teritorija be svaigalų bet kokia jų forma. Sodyboje yra unikali galimybė gyventi kaip Bali saloje - „Gazeboje“.

Sodyboje teikiamos sveikatinimo ir aktyvaus laisvalaikio paslaugos skatina sveiką gyvenimo būdą - sveikame kūne sveika siela.

Patogumai

Supranta rusiškai
Supranta angliškai
Vaikų žaidimų aikštelė
Sporto inv. nuoma
Dviračių nuoma
Maitinimas

Klasė (žvaigždutės)

3 žvaigždutės

Paslaugos

„Karališkasis gintaro cechas”

2012 m. statybos tradicinės medinės architektūros 36 m2 namelis pritaikytas savarankiškam gyvenimui, kaip namuose (patogi virtuvė, šildomos grindys, malkomis kūrenama krosnelė, dušo ir WC kambarys, loftas ir vaikams ir suaugusiems, patogūs čiužiniai). Daugiausia 7 miegamos vietos.

„Senoji Karkelbekės mokykla“

2008 m. renovuotame name Jūsų laukia istorija alsuojantys apartamentai su dviem miegamaisiais (9 kv.m. kiekvienas), svetaine (23 kv.m.) ir vonios kambariu antrame aukšte. Šio namo pirmame aukšte nuo maždaug 1908 m. iki Lietuvos laikų čia veikė viena iš trijų Karkelbeck mokyklų, šiandiena erdvus valgomasis ir virtuvė. Miegamieji turi atskirus įėjimus, todėl galima nuomotis po vieną kambarį.

​Atvykimas pageidaujamas nuo 14:00, išvykimas pageidaujamas iki 12:00 (automobilį iki vakaro galima palikti stovėjimo aikštelėje už paros mokestį)

​Sodyboje gerbiame vieni kitus ir laikomės visiškos ramybės nuo 23:00 val iki 7:00 val

„Gazebos“

Tiems, kurie ieško artumo su gamta unikali galimybė gyventi kaip Bali saloje - „Gazeboje“ - yra tik mūsų sodyboje. Pirmą kartą 2018 metų vasarą 3 pasipuošusios „gazebos“ laukia svečių. „Gazeboje“ siūlome lietuvišką vasarą paskaninti azijietišku stiliumi. Dieną čia gyvenimas vyksta basomis ant kilimo ir pagalvėlių prie pakeliamo staliuko. Nakčiai staliukas nulenkiamas ir ištiesiamas čiužinys su patalyne, taip efektyviai išnaudojant erdvę. Vienoje „gazeboje“ gali ilsėtis iki 4 svečių.

Kempingas

Erdvi ir prabangi stovyklavietė sukurta buvimui harmonijoje su gamta yra 1,1 ha pievoje. Pritaikyta poilsiui kemperiais ir savo palapinėse. Unikali galimybė gyventi kaip Bali saloje - „Gazeboje“ - yra tik mūsų sodyboje. Svečių skaičius ribojamas, todėl visada užteks vietos laisvalaikio žaidimams ir vaikams „pasiganyti“. Stovyklavietė ribojasi su edukaciniu paviljonu ir jį juosiančia teritorija be svaigalų bet kokia jų forma.

Stovyklavietės svečių aptarnavimo namukyje rasite tualetus, prausyklą, dušus, virtuvėlę su pilna virtuvės įranga ir indais bei lauko baldais terasoje.

Sidžiojoje pavėsinėje siūlome pailsėti, pasislėpti nuo karštos saulės arba šlapio lietaus, išgerti arbatos, pasinaudoti griliumi ir skaniai pavalgyti šeimos ar draugų rate.

Stovyklavietė puikiai tinka sporto, jogos, šokių, meno, fotografijos ir kitoms sveikatingumo, kūrybiškumo ir aktyvaus laisvalaikio vasaros stovykloms rengti. Dėl grupių kainų vasaros stovykloms rašykite arba skambinkite ir tikrai suderinsime kainą, maitinimą ir programą.

​Atvykimas pageidaujamas nuo 14:00 išvykimas pageidaujamas iki 12:00 (automobilį iki vakaro galima palikti stovėjimo aikštelėje už paros mokestį).

Čia gerbiame vieni kitus ir laikomės visiškos ramybės nuo 23:00 val iki 7:00 val

Pajūrio regioniniame parke esančioje sodyboje „Karkelbeck No. 409“ įkurta jauki ir išskirtinė kavinukė „Gryn Peiva“. Tai vegetariško ir veganiško maisto virtuvė, kurios vertybes atspinti trys žodžiai – vietinis, šviežias, natūralus. Savo svečiams, taip pat ir renginiuose kavinė siūlo vietoje gaminamą vegetarišką maitinimą. Sodybos svečių laukia nuolat atsinaujinantis valgiaraštis su sezono gėrybėmis, o renginių valgiaraštis yra derinamas iš anksto pagal jūsų norus ir poreikius.

Maistas ruošiamas maisto vagonėlyje, o valgyti kviečiama čia pat esančioje „4 vėjų“ pavėsinėje, kuri yra sodybos „Karkelbeck No. 409“ didžiulis kompasas su ąžuolu viduryje. Bet jeigu norisi mėgautis gyvenimu valgant su vaizdu į jūrą nuo Olando Kepurės skardžio, maistą galite nusinešti ant skardžio, kuris yra 3 minutės kelio nuo sodybos.

Kavinė dirba tik vasaros sezono metu. Čia gaminami pusryčiai ir pietūs. Dėl maitinimo didesnėms grupėms mielai priimami išankstiniai užsakymai ir valgiaraštis derinamas iš anksto.

Be ypatingųjų sodybos duonos blynų, dar kviečiame skanauti ypatingų sodybos arbatų ir pačių įvairiausių sirupų, virtų sodyboje, pvz. pušų pumpurų sirupo arbatą siūlome ryte vietoje kavos, nes tonizuoja geriau nei kava.

 • Šiaurietiškas vaikščiojimas (lazdų nuoma);
 • ​Dviračiais bekele miške arba puikiu dviračių taku (dviračių nuoma);
 • ​Bėgiojimas gražiais miško keliukais su atsiverenčia panorama nuo Olandų kepurės skardžio (šeimininkai gali duoti miško detalų žemėlapį);
 • ​Rytinė mankšta, tempimo pratimai, joga vyksta sodybos edukaciniame paviljone;
 • ​Baidarėmis prieš bangas (jūrinių vienviečių ir dviviečių baidarių nuoma);
 • ​Skrydis parasparniu galimas esant palankiam vėjui;
 • ​Jėgos aitvarai (kaitai), galimos pamokos susitarus iš anksto;
 • ​Žvejyba (su savo įranga);
 • ​Jodinėjimas žirgais (susitarus iš anksto);
 • ​Teniso aikštelę už 3 km reikia rezervuoti iš anksto (klauskite šeimininkų).

Gyvo garso vakarai, kino vakarai, kalendorinės šventės baltiškosios pasaulėjautos dvasioje, dvasinių praktikų (retreat) dienos, pusdieniai ir savaitės, kakavos ceremonija, arbatos ceremonija, sveikuoliški rytai, indiški mergvakariai ir dar daugelis kitų buvusių ir dar niekad nebuvusių renginių vyksta nuoširdžiai, jaukiai, atvirai sodybos svečiams ir draugams. 

Informacija apie renginius skelbiama sodybos BLOGe ir facebook svetainėje. Mielai kviečiame registruotis ir dalyvauti.

Visada laukiame naujų idėjų sveikatinimo, saviugdos, saviraiškos ir dvasinio tobulėjimo temomis. Sodyboje susitinka įvairios tautos, šalys, religijos, kultūros po vienu bendru gamtos stogu ir vienoje atviros širdies dvasioje.

Savo renginiui galite išsinuomoti visą sodybą arba tik jos dalį, tik dienai arba kelioms dienoms arba savaitei. Visiems renginiams be išimties galioja ramybės valandos. Sodybą spėjo pamėgti teminės vaikų dienos stovyklos, sveikatinimo ir saviugdos savaitgaliai ir stovyklos (retreat), vestuvių be alkoholio organizatoriai, aktyvaus laisvalaikio gamtoje entuziastai. 

Puiki vieta parodai susijusei su gamtos tema.

Edukacijos:

 • Gintaro gaudymo ypatumai;
 • Gintaro gydomosios savybės ir jų taikymo metodai ir būdai;
 • Vietinių vaistažolių paruošimo būdai, jų gydomosios savybės;
 • Gamtininkų stovykla šeimoms „Pažink mišką ir paukščius“;
 • Karkelbekės žvejų kaimo ir Mažosios Lietuvos gyvosios istorijos;
 • Mokomės fotografuoti gyvąją gamtą (spalvos, formos, proporcijos, simboliai).
 • Individualių ir grupėse terapijų ir edukacijų kainos sutartinės (priklauso nuo asmenų skaičiaus, pageidaujamo kurso ar vienkartinio užsiėmimo laiko, terapijų ir edukacijų kompleksiškumo, nuolatiniams svečiams taikomos nuolaidos).

Užsakomos terapijos sodyboje:

 • Gintaro terapija - šilto gintaro galia grąžina energiją ir suteikia ramybę. Ant šilto smulkinto gintaro čiužino mėgausitės masažu šiltais gintaro maišeliais, supančios gamtos harmonija, paukščių balsais ir jūros garsais. Gali būti derinama su skambančių dubenų garso terapija. Pavaišinsime gintaro vandeniu ir sodybos pievoje rinktų žolelių arbata. Susipažinsite su gintaro atsiradimo istorija ir jo gydomosiomis savybėmis. Gamintojo kainomis įsigysite smulkintu gintaru pildytų gaminių, skirtų sveikatinimuisi namuose. ​Gintaro terapijos programą galima užsisakyti vienam kartui arba visam poilsio laikotarpiui. 
 • Garso terapija skambančiais dubenimis - garso bangos sklinda per visą kūną ir veda į gilią relaksaciją, taip didėja savaiminio sveikimo sugebėjimai, ištirpsta blokai, sustiprėja organizmo imunitetas. Terapija skirta įvairioms tiek psichologinio, tiek fizinio pobūdžio problemoms spręsti. Tinka poroms, šeimoms arba atliekama individualiai arba grupėje. Gali būti derinama su gintaro terapija.
 • ​Šokio judesio terapija - šokio judesio terapija taikoma sprendžiant emocinius/psichologinius sunkumus (ypatingai santykio su savo kūnu ar judėjimo sunkumus) , išraiškos galimybes, trauminėmis patirtis, esant psichikos ir kitoms ligoms gerontologijoje ir tiems, kurie ieško būdų asmeniniam tobulėjimui. ŠJT gali būti taikoma kaip vienintelis terapinio poveikio būdas arba papildantis kitas gydymo, reabilitacijos ar ugdymo formas. Terapija gali būti trumpalaikė ir ilgalaikė, grupinė ir individuali, porų ir šeimos terapijoje, taikoma vaikams ir suaugusiems.
 • Dainavimo terapija moterims - įvairūs psichologai rekomenduoja dainavimą kaip galimybę pagerinti nuotaiką ar pakeisti minčių kryptį pozityvia linkme. Tyrimo autoriai padarė prielaidą, jog dainavimas galėtų būti taikomas ir terapiniais tikslais. Dainuojant išsiskiria dopaminas( malonumo hormonai). Dainavimas lavina mąstymą mažina kraujospūdį, suartina kultūras, gerina laikyseną.
 • ​Teatro terapija - teatro terapijoje atsipalaiduojama, analizuojama, ugdomas kūrybiškumas, kuriami linksmi savo ateities teatriniai koliažai ir pan. kiekvienas dalyvis tarsi atgyja, nusimeta savo kompleksus, turi galimybę geriau pažinti save, ugdyti draugiškumą aplinkai.
 • Fraktalų piešimas - tai nuostabiai paprastas ir efektyvus darbo su savimi įrankis, kuris skatina kūrybingumą ir tobulėjimą.
 • ​Sveikatingumo stovyklos žiemą: Maudymasis jūroje žiemą, vaikščiojimas basomis sniege.

Masažai:

 • Gintaro,
 • Ajurvedinis,
 • Taškinis japoniškas Shiatsu,
 • Baltiškasis medžių lazdelėmis.

Atsiliepimai

Komentuoti