Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

12. Stragnų koplyčia-mauzoliejus (Pylimo g. 24B)

Esame prie unikalaus objekto. Ši koplyčia-mauzoliejus yra  bene vienintelė tokia Mažojoje Lietuvoje. Ją  supa ne tik sraunios Minijos vingis, gamtos grožis, bet ir paslaptys bei legendos. Tai monumentalus antkapinis statinys, žymintis palaidojimo vietą ir įamžinantis mirusiojo atminimą. Šis istoriniu, memorialiniu ir architektūriniu požiūriu vertingas kultūros paveldo objektas yra ryškus ir išskirtinis ne tik Priekulės seniūnijoje, bet ir visame Klaipėdos regione. Koplyčia pastayta iš lauko akmenų – viduje naudoti natūralūs mažesni rieduliai, išorėje – stambesni, skaldyti. Pagrindinis vakarų fasadas sumūrytas iš raudonų plytų, turi ryškių neogotikos stiliaus bruožų. Dvišlaitis stogas dengtas čerpėmis. Po koplyčia buvo įrengtas erdvus rūsys laidojimui.

Deja, per metus šis statinys buvo nuniokotas: išplėštas mauzoliejus, išdraskytas koplyčios vidus.  Restauravus koplyčią-mauzoliejų atsiskleidė ir išryškėjo svarbiausios šio objekto vertingosios savybės, jam sugrąžintas pirminis vaizdas..
Visgi iki šiol neaišku, kas šį pastatą sukūrė ir kas jame buvo palaidota.. Iki šiol svarstoma, kas statė ją mirusioms žmonoms. Gal Klaipėdos masonų ložei priklausęs Bronackis, o gal dvarionis Mitelštetas? Katalikų kapinių Priekulėje nebuvo, nes ir pačių katalikų čia buvo tik keli.Kai kurios paslaptys neaiškios iki šiol, bet visad įdomu pasvarstyti, o kaip viskas galėjo būti iš tikrųjų!!

Pylimo g. 24B, Stragnų II k. Klaipėdos r.
55.554462, 21.326597 (WGS)