Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

13. Vingio parkas

Vingio parkas yra ne tik Vilniuje, net ir Priekulėje. Dabartinį Priekulės Vingio parką XX a. pradžioje įkūrė dvarininkai Šperberiai. Peizažinis Vingio parkas išsidėstęs vaizdingoje Minijos upės kilpoje ir užima 13 ha teritoriją. Parkas išraižytas įvairių takų. Vienas iš pagrindinių takų vingiuoja palei Minijos krantą. Priekulės Vingio parkas buvo populiari „Vilties“ draugijos renginių vieta.
Parką puošia tautodailininkų sukurtos medinės istorinės tematikos skulptūros. Parke iki šių dienų išliko daug senų, galingų ąžuolų, liepų, uosių, klevų. Išskirtinis – Priekulės arba Posernos ąžuolas, kuris yra apie 400 metų amžiaus. Ąžuolo kamieno apimtis – 4,70 m, skersmuo – 1,5 m, aukštis – 25 m.  1960 m. jis paskelbtas gamtos paminklu, o 1987 m. buvo priskirtas prie respublikinės reikšmės paminklų.
Pasakojama, kad šio ąžuolo išsišakojime Priekulės riteriškojo dvaro amtmonas arba valdytojas, kaip sakytume šiandien, kurio pavardė buvo Poserna, buvo įsitaisęs geležinę kilpą, su kuria korė baudžiauninkus. Šis didis ąžuolas 1993 m. nuvirto. Jo vietoje pasodintas naujas ąžuoliukas, kurį saugo šalia gulintis senasis ąžuolas.

55.561655, 21.318451 (WGS)