Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

„Žemaitiu kalba vėsam kam pasabni“. „Rugsėjo susikalbėjimai“ paskaitų ciklas

Nuotolinis/Transliacija

Paskaitų ciklas „Rugsėjo susikalbėjimai“ kviečia į 4 susitikimus, atspindinčius „Senjorų pasaulio“ vertybes - sveikata, bendruomeniškumas, pagarba sau, kitiems ir savo aplinkai ir smalsumas bei atvirumas.

Rugsėjo 7 d. 16 val. „Žemaitiu kalba vėsam kam pasabni“
Dalia Tamošauskaitė-Zabitienė – poetė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė. Pagal išsilavinimą – filologė, literatūrologė. Paskaitoje lektorė ne tik supažindins su šios kalbos (beje, ir paaiškins, kodėl ne tarmė) ypatumais, veiklomis jai puoselėti bei propaguoti, žemaitiškais leidiniais, bet ir sieks įrodyti, jog toji kalba lygiai tiek pat viskam tinkama, kaip lietuvių bendrinė, – ne tik buitinei komunikacijai, bet ir šiuolaikinei autorinei grožinei kūrybai.

Rugsėjo 14 d. 16 val. „Rusijos karo Ukrainoje lūkesčiai ir perspektyvos“
Lietuvos kariškis, žvalgybininkas, pulkininkas. Buvęs Europos Sąjungos karinio štabo žvalgybos direktorius, buvęs Generolo Jono Žemaičio karo akademijos viršininkas. Atsargos pulkininkas Gintaras Bagdonas pakvies diskusijai.

Rugsėjo 21 d. 16 val. „Išgirskime apie demenciją“.
Rugsėjo mėnesį minimas pasaulinis Alzheimerio ligos mėnuo.
Šia proga, VšĮ TZMO Sidabra atsiliepdama į asociacijos „Demencija Lietuvoje“ kvietimą prisidėti prie stigmos susijusios su demencija mažinimu Lietuvoje, prisideda prie renginių programos, skirtos paminėti Alzheimerio ligos mėnesį ir apie demenciją kviečia išgirsti iš profesionalios ilgametės slaugytojos-edukatorės lūpų.
Pasaulinė šių metų Alzheimerio ligos mėnesio programos tema – Niekada ne per anksti, niekada ne per vėlu. Todėl tvirtai tikime, kad savalaikės žinios gali padėti tikslingai savirūpai siekiant nutolinti ar net išvengti bet kokios formos demenciją.
Nereta Stanislovienė - įvairių temų, susijusių su savirūpa, slauga ir priežiūra mokymo medžiagos autorė ir lektorė.

Rugsėjo 28 d. 16 val. „Kaip prisijaukinti savo šešėlį?“
Psichologė Sonata Aaltonen pakvies į paskaitą apie šešėlinę asmenybės pusę, skirtą geriau save pažinti, suprasti, kokios savisaugos strategijos gali būti už to ir ką su tuo daryti. Paskaita nebus sudėtinga, nes lektorė pateiks labai paprastus ir „žmogiškus“ pavyzdžius.

Šie susitikimai - ATVIROS paskaitos atveria naują pasaulį pažintims su naujais žmonėmis, nauja informacija ir požiūriu.
DALYVAUKITE!