Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

Spektaklis „P R A B A N G O S“ pagal J. Savickio noveles

Spektakliai
„Knygos teatras“ pristato spektaklį „Prabangos“, pagal Jurgio Savickio noveles.
Gegužės 10 d., 17.30 val., Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje.
NEMOKAMAI!
„Prabangos“ – tai elegantiškos, lengvos, šmaikščios ir neabejotinai kitokios lietuvių literatūros istorijos perkeltos į teatro sceną. Spektaklis sukurtas pagal lietuvių literatūros rašytojo Jurgio Savickio noveles „Palikimas“, „Ponia Janina Sudocholskienė“ ir „Prabangos“ iš antrojo apsakymų rinkinio „Ties aukštu sostu“ (1928 m. ).
Vienas spektaklio leitmotyvų – prabanga patirti: gyventi, mirti, mylėti. Tragikomedijos veikėjai yra trys vėlės, kurios pasakoja J. Savickio noveles kaip savo gyvenimo istorijas. Vėlės įstrigo laike, jos negali patekti į kitą dimensiją iki sulauks atleidimo, todėl istorijų sekimas – vienintelis joms likęs pasitenkinimo šaltinis. Iš gabalinio cukraus sukurta scenos dekoracija – malonumų, kurių vėlės nebegali patirti, metafora. Cukraus saldumas joms nepasiekiamas, jis tarsi smėlis, talkas.
J. Savickis – labai intensyvaus, glausto rašymo stiliaus menininkas, reformatorius, kuris perdėm rimtoje lietuvių literatūroje vienas iš pirmųjų pradėjo vartoti ironiją, humorą, parodiją ir leido sau pažaisti ne tik įprastais lietuvių literatūros stiliais, tematika bei pasaulėžiūra, bet ir skaitytojų lūkesčiais. Netikėtus veikėjų minčių, elgesio ir sykiu siužeto vingius patirs ir spektaklio žiūrovai.
Rinktiniai J. Savickio tekstai, įspūdingi Jurgitos Januškevičiūtės kostiumai, spektakliui sukurta, specialiaisiais efektais pasižyminti Martynos Bartkutės juvelyrika ir senoviniai kvepalai, kurie yra neatsiejama kiekvieno personažo dalis. Taip į vieną sujungiama daugybė menų nuo teksto, vaidybos iki kostiumų, kvapų ir išskirtinės, specialiai spektakliui sukurtos juvelyrikos. Ši menų sintezė paliks žiūrovui ilgam išliekantį įspūdį. Pagrindinius tragikomedijos vaidmenis atlieka Redita Dominaitytė, Virginija Kuklytė, Eimutis Kvoščiauskas/ Šarūnas Gedvilas. Režisierius – Alius Veverskis.