Premjera: N. Medutytės filmas „Siena: Tarp Rytų ir Vakarų“

Premjera: N. Medutytės filmas „Siena: Tarp Rytų ir Vakarų“

„Al Jazeera English“ transliuotas dokumentinis filmas apie Lietuvos šauktinius savanorius bus pristatytas prieš prasidedant didelio masto Rusijos ir Baltarusijos karinėms pratyboms „Zapad 2017“. Londone gyvenančios režisierės ir žurnalistės Neringos Medutytės sukurto dokumentinio filmo „Siena: tarp Rytų ir Vakarų“ (angl. „Waiting For Invasion“) filmo premjera Lietuvoje įvyks rugsėjo 8 dieną

Pagrindiniai filmo herojai – du pirmieji Lietuvos kariuomenės šauktiniai savanoriai, devynis mėnesius tarnavę Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione. N. Medutytė su kolegomis britais iš arti stebėjo karių profesinius ir asmeninius iššūkius kariuomenėje – kareivinėse ir pratybose – lankėsi šauktinių savanorių šeimose, Lietuvos istoriją prisiminė su filmo herojų tėvais ir seneliais.
Filme pateikiama istorinės medžiagos apie okupaciją ir jos padarytą žalą, taip pat kalbinta Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, įamžintas NATO pajėgų Integravimo vieneto Lietuvoje atidarymas kartu su itin Lietuvai reikšmingu NATO generalinio sekretoriaus Jensas Stoltenbergo vizitu.

„Siena: tarp Rytų ir Vakarų“ buvo montuojamas Londone, montažo režisieriaus Yanno Heckmanno, kurio ankstesnis filmas „Operatorė“ (angl. „Operator“) gavo BAFTA apdovanojimą. Prie filmo dirbo itin patyrusi tarptautinė komanda iš Jungtinės Karalystės, JAV bei Lietuvos. Sukurtos TV ir kino versijos.

  • rugsėjo 08 - 14
  • Gargždų kino teatras „Minija“
  • Kvietinių g. 3
  • Žemėlapis