Ekskursija „Pažintis su nuostabiąja centrine Kroatija “

Ekskursija „Pažintis su nuostabiąja centrine Kroatija “

2018 m. balandžio 27 d. (penktadienis)
00.10 val. (iš ketvirtadienio į penktadienį ) ryte išvykstame iš Klaipėdos. 00.25 val. iš Gargždų. Galimas sustojimas autostrados sutartoje vietoje. Už papildomą mokestį, esant daugiau kaip 4 keleiviams galimas pervežimas iš Plungės, Kretingos, Telšių, Mažeikių, Šilutės, Šilalės. Pagal susitarimą už papildomą mokestį galimi pervežimai ir iš kitų aukščiau nepaminėtų vietų. 
Kelionė per Lietuvą, Lenkiją, Čekiją, su trumpais sustojimais. Sustojimas pietų pertraukai – apie 1 val. Vakare atvykstame į Brno. Nakvynė viešbutyje su pusryčiais Čekijoje. 

2018 m. balandžio 28 d. (šeštadienis) 
Po sočių pusryčių keliausime į Kroatiją. Pažintis su Rojaus šalimi prasidės Zagrebe. Miestas įsikūręs pietinėje Medvednicos kalno papėdėje. 
Zagrebas – Kroatijos sostinė ir svarbiausias ekonominio ir politinio gyvenimo centras, įsikūręs Savos upės slėnyje. Viduramžiais Zagrebą sudarė dvi atskiros gyvenvietės: Kaptolas ir Gradecas. Šiandien miestas taip pat turi dvi dalis – ant kalvų įsikūrusį senamiestį sudaro buvę Kaptolas ir Gradecas, o lygumose driekiasi naujieji rajonai. Tai tikras rytų ir vakarų Europos perlas, miestas užburia savo energija ir dinamika. Čia pamatote austrų ir vengrų statinius, kuriuose šiandien įsikūrę elegantiški restoranai, madingos parduotuvėlės, o šalia jų šarmingos smuklės. Ekskursijos metu aplankysime 1899 m. pastatytą *Šv. Stefano katedrą, kuri lankytojus žavi XIII a. freskomis, renesansiniais suolais, marmuro altoriumi, ir barokinio stiliaus sakykla. Įkopiate į *Lotrščako bokštą, iš kurio miestą apžvelgti galima net 360 laipsnių kampu. Apžiūrite centrinę Jelacica aikštę, Akmens vartuose eksponuojamą Šv. Mergelės Marijos paveikslą ir Šv. Morkaus bažnyčią. Laisvu lauku siūlome aplankyti vieną iš miestelio kavinių ir pasilepinti nepaprasto skonio saldumynais. 
Nakvynė viešbutyje Kroatijoje. 

2018 m. balandžio 29 d. (sekmadienis) 
Aplankysime vieną iš nuostabiausių gamtos stebuklų Kroatijoje – Plitvicos ežerų nacionalinį parką. Parkas garsėja savo ežerais, kurių yra apie 16. Visus juos jungia gausybė natūralių krioklių ir kriokliukų, kaskadų. Dauguma ežerų – fantastinės smaragdinės spalvos, o juose plaukioja didžiuliai būriai žuvų. Jos visiškai nesibaido žmonių, būriuojasi šalia kranto, o į vandenį įmetus akmenuką ar duonos gabaliuką, žuvys bemat susispiečia aplink „neatpažintą objektą“ Plitvicos ežerų nacionalinis parkas įtrauktas ir į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Po malonaus pasivaikščiojimo vyksime į viešbutį kur nakvosime 5 naktis. Atvyksime vakare, įsikursime, o kelionės vadovas suteiks informaciją apie lankytinas vietas. Išsimiegoję, kitą dieną jau būsime nusprendę ir pasiruošę nuostabiai praleisti laiką !

2018 m. balandžio 30 d. – gegužės 3 d. Laisvas laikas, kurių metu už papildomą kainą* siūlome įdomias išvykas po centrinę ir šiaurinę Kroatiją, kurios padės labiau pažinti šalį: 

Kaina paskaičiuota, kai važiuoja 20 keleivių ir daugiau: 

* Išvyką į Pulą ir Rovinja 
Pula – istorija ir jūra dvelkiantis Kroatijos miestas. Mieste daug romėnų imperijos palikimo, tačiau žymiausias – Pulos Arena, šeštas pagal dydį iki laikų išlikęs romėnų amfiteatras pasaulyje, išsiskiriantis dar ir tuo, kad yra vienas geriausiai išsilaikiusiųjų. Puloje daug picerijų, restoranuose siūloma daug makaronų patiekalų, žuvies, ir kitų jūros gėrybių, taip pat mėsos – daugiausia kiaulienis, avienos, kepsniai, dešrelės, mėsa ant iešmo. 
Filmuota medžiaga apie Pula: https://www.youtube.com/watch?v=fMsU1MMsWgc

Rovinjo mieto centrinė dalis – senamiestis, įsikūręs apskritame pusiasalyje, kuris iš tikrųjų nėra pusiasalis. Rovinjo miestas buvo įkurtas saloje, kurią nuo žemyno skyrė tik siauras kanalas. Kai keliauti į salą tapo per daug sudėtinga, vietiniai kanalą užpylė ir sujungė su Kroatija. Miesto spalvoti namai ir siauros gatvės primena Italiją. 

* Išvyką į KrK salas . 
Krk sala – tai didžiausia Kroatijos sala, kurią su žemynu jungia modernus tiltas. Šioje saloje įsikūrę daug mažų miestelių, kuriuose išlikę šį kraštą valdžiusių venecijiečių pėdsakų, o taip pat renesanso ir kitų epochų pasatų. Dalis salos yra uolėta ir akį džiugina vaizdingomis pakrantėmis. 

Virtualus turas Krk saloje: https://www.youtube.com/watch?v=c7zyfIypwmA

* Išvyka į Zadaro kurortą, jūros vargonų klausymasis.
Aplankysime vieną gražiausių Kroatijos kurortą – Zadarą, kur vakarais prie Adrijos jūros krantinės renkasi turistai pasiklausyti vargonų. Jūros vargonai – tai natūralus muzikos instrumentas, kuriuo virtuoziškai groja dvi gamtos stichijos – du seniausi muzikos atlikėjai Žemėje: vanduo ir vėjas. 70 metrų ilgio Zadaro jūros vargonus sudaro 35 vargoniniai vamzdeliai paslėpti po betonu esančioje rezonansinėje ertmėje. Jie i įtvirtinti taip, kad teliuškuojantis jūros vanduo ir pučiantis vėjas kuria harmoningus muzikinius garsus dažnai primenančius melancholiškus banginių šauksmus. 
Zadaro vargonų garsai: https://www.youtube.com/watch?v=n86pF-wQKrw

* Pagal galimybę plaukimas laivu, pietūs.

Dėmesio ! Lankomų objektų kainos gali nežymiai kisti. Dėl oro sąlygų, siūlomos išvykos gali būti koreguojamos. 
2018 m. gegužės 4 d. Pailsėję, pasigrožėję Kroatija važiuosime link namų, nakvynei sustosime Čekijoje. 
2018 m. gegužės 5 d. Po pusryčių, per Čekiją, Lenkiją, vėlai grįšime į Klaipėdą. 

 

Registracija internetu: https://bit.ly/2yUszZw arba https://goo.gl/forms/IklnjV25YbGV56yC2 

Pastaba !!!!! Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis, kadangi programa parengta daugiau nei prieš 4 mėnesius iki ekskursijos pradžios. 

  • 2018-04-27
2018-04-27 2018-04-27 Europe/Vilnius Ekskursija „Pažintis su nuostabiąja centrine Kroatija “ 2018 m. balandžio 27 d. (penktadienis) 00.10 val. (iš ketvirtadienio į penktadienį ) ryte išvykstame iš Klaipėdos. 00.25 val. iš Gargždų. Galimas sustojimas autostrados sutartoje vietoje. Už papildomą mokestį, esant daugiau kaip 4 keleiviams galimas pervežimas iš Plungės, Kretingos, Telšių, Mažeikių,... --- //www.klaipedosrajonas.lt/renginys/ekskursija-pazintis-su-nuostabiaja-centrine-kroatija/date-20180427/ Klaipėdos rajonas UAB „Alvaturas ingrida.pociute@gmail.com
  • Kaina: 315.00 - 425.00
  • Plačiau
Daugiau informacijos