Ekskursija „Pažintis su Lietuvos pilimis Baltarusijoje“

Ekskursija „Pažintis su Lietuvos pilimis Baltarusijoje“

Lietuvos didžioji kunigaikštystė buvo išskirtinė Europos valstybė XV amžiuje. LDK buvo didžiausia tų laikų valstybė pagal plotą tuo metu Europoje, sujungusi baltų ir senaja slavų kalba kalbančius ir darniai gyvenančius valstybėje žmones. Tad pelnytai galime sakyti, kad turime kuo didžiuotis net ir dabar. Tam, kad įsijaustume į laikus, kuriuose valstybes valdė karaliai ir kunigaikščiai aplankysime Lydą, Nesvyžių, Myrą.

2018 m. vasario 3 d. 
Labai, labai ankstyvas išvykimas iš Klaipėdos, Gargždų. Galimi sustojimai autostrados sutartoje vietoje. Už papildomą mokestį, esant daugiau kaip 4 keleiviams galimas pervežimas iš Plungės, Kretingos, Telšių, Mažeikių, ir kitų vietų (pagal susitarimą). 

Pasienio poste susitvarkę formalumus, pažintis su buvusiomis Lietuvos teritorijomis prasidės Lydos pilyje, kurią XIV a. pastatė didysis kunigaikštis Gediminas. Ją valdė Algirdo ir Jogailos patarėjas, kunigaikštis Kaributas, ją buvo užėmęs ir Vytautas. Tai viena seniausių Lietuvos mūro pilių dabartinėje Baltarusijoje. 

Pažintį su Baltarusija tęsime didžiausiame stiklo fabrike ir muziejuje „Neman“, pavadintu pagal šalia tekantį Nemuną. Stiklo fabrikas skaičiuoja daugiau nei 130 metų, muziejuje galima pamatyti eksponatų nuo 1910 metų ir autorinių vietinių meistrų darbų. Čia susipažinsime su stiklo gamyba, su gaminiais – įvairiomis taurėmis, stikleliais ir viskuo kas gamina iš stiklo, pamatysime kaip meistrai išpučia stiklą. Čia gaminama ir vadinamoji Radvilų taurė, ji teikiama po įvairių sporto apdovanojimų. Stiklo fabrikas gamina 6 tūkstančius įvairių pavadinimų gaminių, čia pat jų galima ir įsigyti. 
Stiklo fabrike yra kavinukė, kurioje galima papietauti. 

Kelionę tęsime apžiūrėdami Miros pilį (XVI) - vieną iš didžiausių ir geriausiai išlikusių LDK pilių, dabar svarbiausias Baltarusijos turistinis centras. Miestelis nedidukas, niekada nebuvo išaugęs iki didelio miesto, XV-XIX a. buvo privatus miestas. Mire įsitvirtinę Radvilos netgi ėmė vadintis „Miro grafais“, tačiau ši pilis nebuvo jų nuolatinė rezidencija. Radvilos buvo įsikūrę netoliese esančiame Nesvyžiuje. XIX a. pabaigoje Miro pilį įsigijo Sviatlopolk-Mirskių giminė, gerai žinoma Rusijos imperijoje, ir jų rankose pilis išbuvo iki II Pasaulinio karo pabaigos. Myro pilis yra įtraukta į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. 

Ekskursijos pabaigoje užsuksime į Nesvyžiaus pilį. Pilis buvo viena svarbiausių šios įtakingos LDK giminės pilių. Radvilos ją savo rankose išlaikė net iki Antrojo pasaulinio karo pradžios, kuomet 1939 m. ją buvo priversti palikti į Nesvyžių įsiveržus Raudonajai armijai. Nesvyžiaus pilies kompleksas yra vienas didžiausių tokio pobūdžio paveldo objektų Baltarusijoje. Nesvyžiaus pilies kompleksą sudaro pylimo ir vandens griovio saugoma Nesvyžiaus pilis, aplink kurią driekiasi parkai, netoliese taip pat išlikusi Kristaus kūno bažnyčia, kurioje saugoma per 70 Radvilų giminės sarkofagų.

Pastaba !!!!! Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis. 

Reikalavimai vizai: 
1. Galiojantis LR pasas. Pasas turi galioti mažiausiai 3 mėn. po vizos galiojimo pabaigos. Pase turi būti likę ne mažiau kaip 2 tušti puslapiai.
2. 1 (viena) spalvota nuotrauka baltame fone (išmatavimai 3,5*4,5), daryta ne seniau kaip prieš 6 mėn iki išvykimo į šią kelionę. Veidas turi užimti 70-80 % nuotraukos ploto (SVARBU!)
3. Anketiniai duomenys (vizos pildymo anketą atsiųsčiau arba parašyčiau kokių duomenų reikės). 

Registracija internetu: https://bit.ly/2yUszZw arba https://goo.gl/forms/IklnjV25YbGV56yC2

Pastaba !!!!! Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis, kadangi programa parengta daugiau nei prieš 4 mėnesius iki ekskursijos pradžios. 

  • Vasario 3 d.
2018-02-03 2018-02-03 Europe/Vilnius Ekskursija „Pažintis su Lietuvos pilimis Baltarusijoje“ Lietuvos didžioji kunigaikštystė buvo išskirtinė Europos valstybė XV amžiuje. LDK buvo didžiausia tų laikų valstybė pagal plotą tuo metu Europoje, sujungusi baltų ir senaja slavų kalba kalbančius ir darniai gyvenančius valstybėje žmones. Tad pelnytai galime sakyti, kad turime kuo didžiuotis net ir dabar. Tam, kad įsijaustume į... --- //www.klaipedosrajonas.lt/renginys/ekskursija-pazintis-su-lietuvos-pilimis-baltarusijoje/date-20180203/ Klaipėdos rajonas UAB „Alvaturas“ ingrida.pociute@gmail.com
  • Kaina: 42.00
  • Plačiau
Daugiau informacijos