Ekskursija „Lietuvos pilys Baltarusijoje“

Ekskursija „Lietuvos pilys Baltarusijoje“

Lietuvos didžioji kunigaikštystė buvo išskirtinė Europos valstybė XV amžiuje. LDK buvo didžiausia tų laikų valstybė pagal plotą tuo metu Europoje, sujungusi baltų ir senaja slavų kalba kalbančius ir darniai gyvenančius valstybėje žmones. Tad pelnytai galime sakyti, kad turime kuo didžiuotis net ir dabar. Tam, kad įsijaustume į laikus, kuriuose valstybes valdė karaliai ir kunigaikščiai aplankysime Lydą, Naugarduką, Nesvyžių, Myrą, Minską.

2018 m. kovo 24 d. 
Labai, labai ankstyvas išvykimas iš Klaipėdos, Gargždų. Galimi sustojimai autostrados sutartoje vietoje. Už papildomą mokestį, esant daugiau kaip 4 keleiviams galimas pervežimas iš Plungės, Kretingos, Telšių, Mažeikių, ir kitų vietų (pagal susitarimą). 

Pažintis su buvusiomis Lietuvos teritorijomis prasidės Lydos pilyje, kurią XIV a. pastatė didysis kunigaikštis Gediminas. Ją valdė Algirdo ir Jogailos patarėjas, kunigaikštis Kaributas, ją buvo užėmęs ir Vytautas. Tai viena seniausių Lietuvos mūro pilių dabartinėje Baltarusijoje. 
Dalyvausime teatralizuotoje ekskursijoje „Vytauto karūna“, kurios metu mus sutiks viduramžiškais rūbais apsirengęs riteris, aprodys ir papasakos pilies istoriją, matysime riterių kovas, viduramžių šokius, o viduramžišką kovų dvasią padės pajusti: šaudymas iš lanko, kirvio metimas, girdėsime patrankos šūvius, norintys galės fotografuotis su šarvais ir viduramžių rūbais, degustuosime viduramžių gėrimus. 

Kelionę tęsiame Naugarduke. apžiūrime Naugarduko pilies griuvėsius, užlipsime ant Mindaugo kalno, sužinosite įdomių istorinių-legendinių pasakojimų. 

Vyksime į mažiau žinomą, tačiau taip pat įdomią - Liubčos pilį, kuri XVI amžiuje priklausė Kiškoms, vėliau atiteko Radviloms, o XVII pr. pastatyti rūmai. Pasak legendos šioje pilyje Mindaugas sutiko būsimąją žmoną Mortą, ir tarp jų buvo didžiulė meilė, todėl ir suteikė piliai tokį pavadinimą . – Meilė (Любовь) Pilis atstatyta privataus asmens iniciatyva, padedant savanoriams, yra nuolat gražinama ir puoselėjama.
Apie šią pilį galite pažiūrėti paspaudę šią nuorodą https://www.youtube.com/watch?v=DQiL3MBgzHY 

Vėliau, iškiliai mus pasitiks Miros pilis (XVI) - viena iš didžiausių ir geriausiai išlikusių LDK pilių, dabar svarbiausias Baltarusijos turistinis centras. Miestelis nedidukas, niekada nebuvo išaugęs iki didelio miesto, XV-XIX a. buvo privatus miestas. 
Mire įsitvirtinę Radvilos netgi ėmė vadintis „Miro grafais“, tačiau ši pilis nebuvo jų nuolatinė rezidencija. Radvilos buvo įsikūrę netoliese esančiame Nesvyžiuje. XIX a. pabaigoje Miro pilį įsigijo Sviatlopolk-Mirskių giminė, gerai žinoma Rusijos imperijoje, ir jų rankose pilis išbuvo iki II Pasaulinio karo pabaigos. Myro pilis yra įtraukta į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. 

2018 m. kovo 25 d. Nakvynė viešbutyje.
Po pusryčių, pažintį su buvusiomis Lietuvos teritorijomis tęsime prabangą menančioje Nesvyžiaus pilyje. Pilis buvo viena svarbiausių šios įtakingos LDK giminės pilių. Radvilos ją savo rankose išlaikė net iki Antrojo pasaulinio karo pradžios, kuomet 1939 m. ją buvo priversti palikti į Nesvyžių įsiveržus Raudonajai armijai. Nesvyžiaus pilies kompleksas yra vienas didžiausių tokio pobūdžio paveldo objektų Baltarusijoje. Nesvyžiaus pilies kompleksą sudaro pylimo ir vandens griovio saugoma Nesvyžiaus pilis, aplink kurią driekiasi parkai, netoliese taip pat išlikusi Kristaus kūno bažnyčia, kurioje saugoma per 70 Radvilų giminės sarkofagų. Nesvyžiaus pilyje taip pat siūloma ekskursija teatralizuotais elementais. 

Po malonaus pasivaikščiojimo Nesvyžiuje vyksime į didžiausią Baltarusijos miestą ir sostinę –Minską. Apžvalginės ekskursijos metu pamatysime – Pergalės paminklą ir Ivano Kupalos parką, Sporto kompleksą, Ašarų salą, verkiančio angelo skulptūrą, centrinį paštą, Vyriausybės aikštę, „Šv.Simono ir Jelenos“ bažnyčią ir kt. priklausomai nuo laiko ir situacijos. Pagal galimybes laisvas laikas po ekskursijos. 

Pilni įspūdžių ir daug visko sužinoję naktį grįšime į Telšius.

Pastaba !!!!! Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis, kadangi programa parengta daugiau nei prieš 2 mėnesius iki ekskursijos pradžios. 

Reikalavimai vizai: 
1. Galiojantis LR pasas. Pasas turi galioti mažiausiai 3 mėn. po vizos galiojimo pabaigos. Pase turi būti likę ne mažiau kaip 2 tušti puslapiai.
2. 1 (viena) spalvota nuotrauka baltame fone (išmatavimai 3,5*4,5), daryta ne seniau kaip prieš 6 mėn iki išvykimo į šią kelionę. Veidas turi užimti 70-80 % nuotraukos ploto (SVARBU!)
3. Anketiniai duomenys (vizos pildymo anketą atsiųsčiau užsiregistravus ir sumokėjus avansą arba parašyčiau kokių duomenų reikės). 

Registracija internetu: https://bit.ly/2yUszZw arba https://goo.gl/forms/IklnjV25YbGV56yC2
 

  • Kovo 24 - 25
  • Kaina: 110.00
  • Plačiau
Daugiau informacijos