Ekskursija „Ką dar įdomaus galima pamatyti važiuojant Panemunės keliu?“

Ekskursija „Ką dar įdomaus galima pamatyti važiuojant Panemunės keliu?“

8.00 val. Išvykimas iš Klaipėdos (nuo Akropolio iš Dubysos gatvės), 8.20 Gargždai, galimi sustojimai autostrados sutartoje degalinėje. 

Lankysime unikalų ir vertingą skulptoriaus Vinco Grybo memorialinį muziejų. Buvusiose skulptoriaus dirbtuvėse, apžiūrėsime V.Grybo didžiausias monumentalias skulptūras, įamžinusias Lietuvos istorinius bei kultūrinius veikėjus, susipažinsime su skulptoriaus sukurtais paminklų projektais, darbo įrankiais ir rūbais. Skulptoriaus gyvenimo ir kūrybos istoriją papasakos muziejaus gidė. 
Ekskursiją tęsime renesanso stiliaus, rezidencinėje Panemunės pilyje, kuri minima jau nuo XVIa., daug kartų rekonstruota ir perstatyta. Jos teritorijoje išlikę XVIII a. kaskadiniai tvenkiniai, gilią istoriją menantis parkas. Dalyvausime teatralizuotoje ekskursijoje „Šiokiadienis tuometėje pilyje“. Vaidinimo metu (vaidina 8 žmonės) susipažinsite su pilies gyvenimu, vykusiu beveik prieš 400 metų, sužinosite pilies šeimininkų kasdienybę, jų santykius su baudžiauninkais, ką jie valgė, kuo rengėsi, kas juo džiugino ir liūdino. 

Pajusti dvaro gyvenimą padės pietus žavingoje Panemunės pilyje. (Galite turėti ir savo maistą, kol kiti pietautų, būtų laisvas laikas). 
Vėliau, vyksime į savitą kalvų miestą – Vilkiją, kur lankysimės unikaliame Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejuje. Jame sukaupti lietuvių liaudies dvasiniai turtai ir šiandien stebina savo gausa: daugiau nei 70 000 senųjų lietuviškų žodžių žodyną, 7 000 dainų dainyną, apie 2 000 melodijų rinkinį, Vydūno ranka rašytus laiškus, ....Muziejų pristato ir Antano Juškos gyvenimo ir veiklos aplinkines pasakoja labai malonūs ir šilti Muziejaus įkūrėjas arba jo žmona. 

Važiuojant link namų užsuksime į Raudondvario pilies dvarą, kur parko takais pasivaikščiosime su grafienė Rozalija. Grafienė supažindins su Raudondvario architektūriniu ansambliu, papasakos apie dvarų kultūrinį gyvenimą, šeimininkų pomėgius, pramogas ir dar apie šį bei tą… 

Registracija internetu: https://bit.ly/2yUszZw

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis, kadangi programa parengta daugiau nei prieš 4 mėnesius iki ekskursijos pradžios.

  • 2018-05-05  08:00 - 20:00
2018-05-05 08:00 2018-05-05 20:00 Europe/Vilnius Ekskursija „Ką dar įdomaus galima pamatyti važiuojant Panemunės keliu?“ 8.00 val. Išvykimas iš Klaipėdos (nuo Akropolio iš Dubysos gatvės), 8.20 Gargždai, galimi sustojimai autostrados sutartoje degalinėje.  Lankysime unikalų ir vertingą skulptoriaus Vinco Grybo memorialinį muziejų. Buvusiose skulptoriaus dirbtuvėse, apžiūrėsime V.Grybo didžiausias monumentalias skulptūras,... --- //www.klaipedosrajonas.lt/renginys/ekskursija-ka-dar-idomaus-galima-pamatyti-vaziuojant-panemunes-keliu/date-20180505/ Klaipėdos rajonas Gidė Ingrida Pociutė ir UAB „Alvaturas“ ingrida.pociute@gmail.com
  • Kaina: 25.00
  • Plačiau
Daugiau informacijos