Ekskursija „Gardinas žiemą“

Ekskursija „Gardinas žiemą“

2 val. nakties išvykimas iš Klaipėdos, 2.20 val. Gargždai. Galimi sustojimai autostrados sutartoje degalinėje. 
Atvykę į Raigardo pasienio postą sutvarkysime formalumus ir toliau važiuosime į vieną seniausių Baltarusijos miestų, turintį turtingą įvairių tautų istorinį palikimą, išlaikiusį senovinę architektūrą – Gardiną. Gardinas – miestas, kuriame gausu įvairių religinių bendruomenių maldos namų, pastatų bei kitų kultūrinių ženklų: Pokrovos cerkvė –Stačiatikių katedra Dievo Motinos globos bažnyčia; Gardino Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčia; Gardino Didžioji (choralinė) sinagoga.
Apžiūrėsime Šv. Boriso ir Glebo cerkvę, dar vadinama Koloža. Tai patižinomiausia ir lankomiausia bei vienintelė Baltarusijoje bažnyčia, kuri nebuvo niekada perstatyta. Jos gyvavimo pradžia datuojama XII amžiumi. Vos už keliasdešimt žingsnių pamatysite paminklą-atminimo akmenį skirtą Dovydui Gardiniškiui. Jis apie 1283-1326 m. buvo LDK kunigaikštis, Gardino seniūnas, žymiausias Gedimino karvedys. 
Pamatysite ir paminklą Vytautui Didžiajam. Jis pastatytas Baltarusijos lietuvių bendruomenės pastangomis. Pamatysime įdomių namelių amatininkams, kviesdamas būtent čia pradėti ir plėtoti verslą. Jų sumanytojas yra Tyzenhausas, buvęs Gardino seniūnas. Ekskursijos metu taip pamatysite ir tankų, dvi Gardino pilis: Senąją ir Naująją (Senoji pilis dar vadinama Vytauto pilimi), Naujoji pilis (18 a. Lenkijos karalių ir Lietuvos kunigaikščių vasaros rezidencija). Toliau –Stepono Batoro namas, Gaisrinės bokštas ir kt .
Pažinti, buvusį Lietuvos Didžios kunigaikštystės miestą padės vietininis rusakalbis gidas, kuris parodys miesto įdomiausias vietas bei papasakos pačius įdomiausius kūrimosi faktus bei šių dienų aktualijas.
Kad kelionė būtų malonesnė užsakėme pietus. Priklausomai nuo laiko trukmės tvarkant formalus pasienyje bei oro sąlygų pietūs bus arba ekskursijos metu, arba po jos. 
Po ekskursijos laisvas laikas lauktuvėms arba tiesiog maloniam pasivaikščiojimui po žiemiškąjį Gardiną arba nueiti į gido rekomenduojamus muziejus, o gal nors norėsis tiesiog nusipirkti lauktuvių.

Registracija internetu: https://bit.ly/2yUszZw arba https://goo.gl/forms/IklnjV25YbGV56yC2

PASTABA. Užsiregistravus privalu atsiųsti paso kopiją el.paštu ingrida.pociute@gmail.com
PASO KOPIJA REIKALINGA LEIDIMUI BE VIZOS ĮVAŽIUOTI Į Baltarusiją sutvarkyti.

  • Sausio 20 d.
2018-01-20 2018-01-20 Europe/Vilnius Ekskursija „Gardinas žiemą“ 2 val. nakties išvykimas iš Klaipėdos, 2.20 val. Gargždai. Galimi sustojimai autostrados sutartoje degalinėje.  Atvykę į Raigardo pasienio postą sutvarkysime formalumus ir toliau važiuosime į vieną seniausių Baltarusijos miestų, turintį turtingą įvairių tautų istorinį palikimą, išlaikiusį senovinę architektūrą... --- //www.klaipedosrajonas.lt/renginys/ekskursija-gardinas-ziema/date-20180120/ Klaipėdos rajonas Gidė Ingrida Pociutė ir UAB „Alvaturas“ ingrida.pociute@gmail.com
  • Kaina: 35.00
  • Plačiau
Daugiau informacijos