Bonai Sforcai - 500. Ištraukos iš dokumentinio filmo „Dviejų pasaulių karalienė“

Bonai Sforcai - 500. Ištraukos iš dokumentinio filmo „Dviejų pasaulių karalienė“

Gargždų  Kultūros centras kartu su gide Monika Vasyliene organizuoja Italija dvelkiantį vakarą  Moters dienos proga.

Prieš 500 metų į Lenkijos - Lietuvos valstybių sostą sėdo turbūt ryškiausia visų laikų valdovė moteris Bona Sforca .Ši išskirtinio grožio ir intelekto italė į pasaulį atėjo valdyti vyrus ir apversti aukštyn kojomis tradicinį moters paveikslą mūsų šalyje.  Bonos dėka pažinome ir išmokome stalo etiketo, pvz., valgyti šakutėmis. Ji taip pat įskiepijo platesnį požiūrį į pasaulį: pradedant domėjimusi sveika mityba iki renesanso pažinimo bei daug kitų neatsiejamų nuo šiandienos kasdienybės dalykų.

Renginio  svečias iš Bonos Sforcos tėviškės atvykęs muzikologas, dirigentas, filmų ir knygų autorius,  barokinės ir klasikinės muzikos orkestro "Coi du roi" direktorius,  Milano "Alla Scala" operos teatro meno vadovybės atstovas Christian Frattima praskleis valdovės vualį ir padės susipažinti su tikruoju jos veidu. Vakaro metu ne tik išgirsite pasakojimą apie valdovės indėlį į Lietuvos kultūros bet ir pamatysite svečio sukurto filmo "Dviejų pasaulių karalienė" ištraukas.

Galbūt tai padės mums, moterims,  iš naujo pažinti ir pamilti save?

  • 2018-03-09  nuo 18:00
2018-03-09 18:00 2018-03-09 18:00 Europe/Vilnius Bonai Sforcai - 500. Ištraukos iš dokumentinio filmo „Dviejų pasaulių karalienė“ Gargždų  Kultūros centras kartu su gide Monika Vasyliene organizuoja Italija dvelkiantį vakarą  Moters dienos proga. Prieš 500 metų į Lenkijos - Lietuvos valstybių sostą sėdo turbūt ryškiausia visų laikų valdovė moteris Bona Sforca .Ši išskirtinio grožio ir intelekto italė į... --- //www.klaipedosrajonas.lt/renginys/bonai-sforcai-500-istraukos-is-dokumentinio-filmo-dvieju-pasauliu-karaliene/date-20180309/ Gargždų kultūros centras, Klaipėdos g. 15, Gargždai, Klaipėdos rajone