Vandens maršrutai

Maršrutai

Paslaugos

Maršruto ilgis: 120 km
Maršruto trukmė: galima pasirinkti įvairias atkarpas
Maršruto sudėtingumas: II kategorija

Maršruto vietovės: Raguviškiai - Pikteikiai - Lapiai - Kvietiniai - Gargždai - Dovilai - Ketvergiai - Dituva - Priekulė - Lankupiai - Sakučiai - Minija

Minija – didžiausia Vakarų Žemaitijos upė, viena srauniausių, rėvingiausių ir įdomiausių vandens turizmo arterijų. Upė prasideda pačiose Žemaitijos aukštumose ir baigiasi lygioje Pajūrio žemumoje. Vandens turistai turi puikią galimybę susipažinti ne tik su savita Žemaitijos krašto gamta, gamtos paminklais, bet ir unikaliu kultūros paveldu. Minijos upe rekomenduojama plaukti gegužės–birželio mėnesiais. Vandens turistams yra išleista speciali brošiūra „Vandens maršrutas Minijos upe“, kuri leidžia lengvai orientuotis upės vagoje ir nepraleisti įdomių vietų. Maršruto metu lankytini objektai: Gargždų miesto parkas, Priekulės miestas, I. Simonaitytės memorialinis muziejus, Karaliaus Vilhelmo kanalas, Lankupių šliuzas, J. Gižo etnografinė sodyba, Drevernos uostas, Minijos kaimas ir Ventės ragas. 

Maršruto ilgis: 13 km

Maršruto trukmė: 2 valandos

Maršruto sudėtingumas: III kategorija

Ši atkarpa skirta skirta vandens turizmo profesionalams, nes srauni, vingiuota ir pilna natūralių kliūčių upės vaga reikalauja patirties ir ištvermės. Vasarą Žvelsos upė yra nusekusi, o lietingą rudenį ir žiemą vandens lygis pasiekia maksimumą, todėl ši upė tampa panaši į sraunias Turkijos ar Rusijos upes.

I dienos maršrutas. Priekulė – Lankupiai – Karaliaus Vilhelmo kanalas –Dreverna 
 
II dienos maršrutas. Dreverna –Naglių gamtinis rezervatas – Juodkrantė -Dreverna – Svencelė – Dreverna
 
Maršruto ilgis: ~ 50 km
Trukmė: 2 dienos 
Sudėtingumas: I kategorija

Tai nesudėtingas, kupinas malonių įspūdžių ir naujų potyrių kombinuotas maršrutas dešimtvietėmis kanojomis Minijos upe. Tai pramoginis pasiplaukiojimas žvejybiniais botais po Kuršių marias, grožintis unikaliu gamtos kampeliu – Kuršių nerija. Žygio metu galima išvysti Priekulės miesto istorinę dalį, I. Simonaitytės memorialinį muziejų, Vingio parką, Lankupių šliuzą, Karaliaus Vilhelmo kanalą, senuosius Drevernos ir Svencelės žvejų kaimus, J. Gižo etnografinę sodybą, Naglių gamtos rezervatą ir Kuršių neriją.

Atsiliepimai

Komentuoti