Pėsčiųjų maršrutai

Maršrutai

Paslaugos

Maršruto vieta: Olandų kepurės kraštovaizdžio draustinis, Pajūrio regioninis parkas.

Maršruto ilgis: ~ 2 km

Maršruto trukmė: ~ 2 valandos

Maršruto apibūdinimas: į pietus ir į šiaurę nuo Olandų kepurės eina status senovinis Litorinos jūros kranto šlaitas, bangų suformuotas prieš 5-7 tūkst. metų. Santykinis šio senovinio šlaito aukštis (nuo jūros terasos apačioje iki moreninio gūbrio viršuje) yra 8-21 m. Čia susidarė gilios šaltiniuotos griovos su trumpais srauniais upokšniais. XIX a. pabaigoje, apželdinant Girulių pajūrį, šiose vaizdingose vietose buvo sukurtas klaipėdiečių pasivaikščiojimams skirtas parkas, įveisti ąžuolai, bukai, platanalapiai klevai, kiti dekoratyviniai medžiai. Taką žymi specialus ženklinimas bei informaciniai stoveliai, tad vargu ar galima pasiklysti. Šlaito viršuje įrengtos įspūdingos regyklos su pavėsinėmis. Keliaudami pažintiniu keliu aplankykite Olandų kepurės kalną ir skardį.
 
Maršruto lankytini objektai: paprastųjų skroblų, paprastųjų bukų alėjos, europinis kėnis, sibirinis maumedis, raudonasis ąžuolas, platanalapiai klevai, Olandų kepurė.

 

Maršruto vietovės: Gargždų autobusų stotis – Pėsčiųjų alėja – Savivaldybės aikštė – Gargždų parkas – Gargždų miesto stadionas

Maršruto ilgis: 1,5 km

Maršruto trukmė: 2 valandos

Maršruto aprašymas: Keliaujant pėsčiųjų maršrutu „Prie rubežiaus“ ne tik susipažinsite su Gargždų istorija, bet ir aplankysite istoriškai reikšmingiausias ir gražiausias miesto vietas. 3 plokštumų stenduose atskleidžiami įdomūs faktai apie Gargždus, juos papildo istorinė vaizdinė medžiaga ir nuotraukos. Kiekvienas stendas yra sunumeruotas, juose pateikiamas Gargždų miesto žemėlapio fragmentas, aiškiai nurodantis kur pastatytas sekantis stendas. Tokiu būdu, kiekvienas su maršrutu gali susipažinti savarankiškai arba su gido pagalba.

Maršruto vieta: Pajūrio regioninis parkas.

Maršruto ilgis: trys žiediniai takai: raudonasis - „Karklė“ 4 km, geltonasis - „Olandų kepurė“ 3,5 km ir mėlynasis - „Kalotė“ 4,5 km. Bendras takų ilgis - 12 km.

Maršruto apibūdinimas: pradėti vaikščioti šiais takais galima bet kurioje Jums patogioje ar patikusioje vietoje. Visi trys takai yra žiediniai – tad pasivaikščioję grįšite į tą vietą, nuo kurios pradėjote eiti. Nepasiklysti padės rodyklės, o lentelėse rasite informaciją apie nueitą atstumą bei vaizdingus palyginimus, kiek kalorijų sudeginote nueidami atitinkamą atstumą. Tam panaudoti populiarūs maisto produktai ir patiekalai, todėl priverčia susimąstyti apie sveikesnę mitybą ir fizinį aktyvumą. Sveikatos takai tinkami vaikščioti ir šiaurietiškomis lazdomis.

Maršruto lankytini objektai: Kalotės ežeras, pakrantės artilerijos baterija „Memel-Nord“, Kukuliškių piliakalnis, Olandų kepurės skardis, senosios Karklės kapinės.

Atsiliepimai

Komentuoti
  • Tu
    Turistė
    2020-01-29

    Prašau papildykite Sveikatos takais. :)