Rugsėjo
25 d.

Žurnalistų turai pamaryje ir pajūryje


Žurnalistų turas pamaryje ir pajūryje

   

Praeitą savaitę, rugsėjo 18-21 dienomis, Klaipėdos regiono turizmo informacijos centrai suorganizavo 4 žurnalistų iš Didžiosios Britanijos turą. Atvyko Valerie Collins, kelionių žurnalistė, tinklaraščio expierencedtraveller.com autorė, Kristen Henton, weather2travel.com redaktorė, Amy McPerson, kelionių ir gyvenimo stiliaus žurnalistė, tinklaraščio footprintsandmemories.com autorė, John Bell, kelionių žurnalistas, priklausantis Kelionių rašytojų gildijai.

Rugsėjo 20 d.  žurnalistus kateriu atsiplukdėme iš Juodkrantės į Dreverną. Čia jie turėjo galimybę susipažinti su gražiausiomis Klaipėdos rajono vietovėmis - Dreverna bei Karkle. Uosto operatorius Martynas Klevinis supažindino su uosto galimybėmis, turizmo plėtra ir ambicingais ateities planais. Kafija bei Mažąjai Lietuvai įprastas gliumzinis pyragas netradiciškai buvo pateikti senoviniame buriniame laive - reisinėje ,,Dreverna“. Šiuo laivu pasiplaukiojus po Kuršių marias, buvo pristatyta ir laivadirbio J.Gižo etnografinė sodyba, muziejaus ekspozicija. Po pietų žurnalistų turas persikėlė į pajūrį, kur Pajūrio regioniniame parke buvo supažindinti su šio krašto perlu - Karkle, ten buvo aplankyta ,,Memel Nord“ baterija bei išbandyta edukacinė programa - ,,Gintaro gaudymo paslaptys“. Labai tikimės, kad mūsų svečiai, žurnalistai, paskleis gerąją žinią savo šalyje apie mūsų kraštą.

Tuo pačiu metu rugsėjo 19-20 d. Drevernoje lankėsi ir filmavimo komanda iš Lietuvos televizijos laidos ,,Atpindžiai. Paveldo kolekcija“. Pirmasis reportažas buvo rengiamas apie Karaliaus Vilhelmo kanalą, jo tiltus, Lankupių šliuzą - patį ilgiausią kabamąjį tiltą Lietuvoje. Atrasis reportažas apie laivadirbystės istoriją, senuosius plokščiadugnius burinius laivus ir Mažosios Lietuvos architektūrą.