Vasario
14 d.

Ką veikti Klaipėdos rajone Šv. Valentino dieną?


Iš kur atsirado tradicija švęsti Šv. Valentino dieną? Manoma, kad Šv. Valentinas buvo Romos vyskupas, kuris gyveno II a. Tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II buvo išleidęs įsakymą, draudžiantį tuoktis. Šiuo įstatymu jis siekė, raginti vyrus eiti kariauti ir ginti imperiją. Imperatoriaus manymu, vedę vyrai emociškai labiau prisirišę prie savo šeimų, todėl negali būti geri kariai. Vyskupas Valentinas, matydamas jaunų žmonių skausmą, juos sutuokdavo slapčia. Klaudijus II išgirdęs apie tokį vyskupo elgesį, jį suėmė ir uždarė į kalėjimą, kur vasario 14 d. Valentinas buvo nubaustas mirtimi.  Lietuvoje Šv. Valentino diena pradėta švęsti tik po nepriklausomybės atgavimo.   

Štai keletas pasiūlymų ką, kartu su mylimuoju, nuveikti Šv. Valentino dieną Klaipėdos rajone:

Kviečiame į koncertą „JAM ir JAI | 13 1/2 dainų apie meilę“. Simo Buziliausko ir Evelinos Lozdovskajos Šimelionės duetas dainuos apie meilę. Šiltai ir nuoširdžiai pakvies į muzikinę ekskursiją per daugeliui pažįstamas kasdienybėje tarp mylimųjų pasitaikančias situacijas. Nuo romantiškų dainų iki meilės pareiškimų, nuo lopšinių iki elektoakustinių meilės kupinų nesusipratimų. Tai koncertas subalansuotas mylintiems ir ieškantiems meilės - tikros, nesumeluotos su visais pliusais ir minusais, su visais nesklandumais ir nusivylimais. Vieta: restoranas „Lijo“ (Kvietinių g. 14, Gargždai). Koncerto pradžia: 19.30 val.

Romantiškai nusiteikusius kviečiame atvykti ir į šalia Agluonėnų įsikūrusią svetainę „Agluona“. Čia jūsų lauks šventinis vakaras su gyva Jurgitos Bendikaitės ir Pauliaus Barzinskio muzika, specialus šventinis meniu, romantiška aplinka. Neturite kur palikti vaikų? Neproblema! Svetainėje veiks vaikų kambarys, kuriame juos prižiūrės auklė. Vieta: svetainė „Agluona“ (Kantvainių g. 5, Kantvainių km.). Šventinio vakaro pradžia: 19.00 val.

Į šventinį Valentino dienos vakarą kviečia ir Radailių dvaras. Šventinės tijų patiekalų vakarienės metu jūsų lauks malonios staigmenos bei gyva romantiška muzika. Vieta: restoranas „Radailių dvaras“ (Pušyno g. 9, Radailiai). Šventinio vakaro pradžia: 19.00 val.

Kino mėgėjai Šv. Valentino dieną taip pat nenuobodžiaus. Moderniausiame Lietuvoje kino teatre „Minija“ Gargžduose bus rodomas romantinis filmas „Penkiasdešimt išlaisvintų atspalvių“ (N-18). Šv. Valentino dieną trečiakart iš eilės švęsti kviečiantis filmas „Penkiasdešimt išlaisvintų atspalvių“ sukurtas remiantis kultine rašytojos E. L. James romanų serija. Romantinėje dramoje Kristianas (akt. Jamie Dornan) ir Anastasija (akt. Dakota Johnson) žengia altoriaus link. Po vedybų sutuoktiniai mėgaujasi idiliška ramybe ir vienas kitu. Ne visi aplinkiniai jaunavedžiams linki laimės – ponios Grei gyvybei ima grėsti pavojus – kelią moteriai pastoja piktadarys, degantis keršto troškimu. Jaunavedžių laimę vis labiau drumsčia ir Kristiano praeities šešėliai, o virš svaiginančiu buvusio meilės nuotykio telkiasi juodi debesys. Vieta: Gargždų kino teatras „Minija“ (Kvietiniu g. 3, Gargždai). Filmo pradžia: 20.00 val.

Drevernos uostas - meilės uostas! Uostas įsikūręs rytiniame Kuršių marių krante. Pasivaikščioję po uosto teritoriją nepamirškite užlipti į 15 m apžvalgos bokštą, iš kurio atsiveria kvapą gniaužiantys romantiški Kuršių marių bei Naglių gamtinio rezervato vaizdai. Vieta: Drevernos mažųjų laivų uostas (Pamario g. 12, Dreverna, GPS: 55° 41.847 N 21° 07.250).