Rugsėjo
30 d.

Turizmas viščiukus skaičiuoja rudenį


Rugsėjo 27-ąją pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. 2019 m. Pasaulinės turizmo dienos tema - ,,Turizmas kuria darbo vietas ir geresnę ateitį“. Turizmo vaidmuo kuriant darbo vietas dažnai neįvertintas. Turizmas sukuria šiuo metu 10% darbo vietų visame pasaulyje.

Šiais metais, iki rugsėjo mėnesio, rajone populiarūs objektai sulaukė daug daugiau turistų nei pernai. Pavyzdžiui, Drevernos mažųjų laivų uoste apsilankė apie 80 tūkst. lankytojų, Dinozaurų parke - apie 80 tūkst. lankytojų, Pajūrio regioninio parko lankytojų centre ir pakrantės artilerijos baterijoje ,,Memel-Nord" - apie 7 tūkst. lankytojų, Gargždų krašto muziejuje ir jo filialuose apsilankė apie 11 tūkst. lankytojų, lakūno Stepono Dariaus gimtinėje-muziejuje - apie 1,5 tūkst. lankytojų, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centre kartu su filialu - apie 6,7 tūkst.

Šių metų naujiena- Sveikatos takai Pajūrio regioniniame parke. Jie buvo pristatyti Pasaulinės turizmo dienos proga. Oficialiosios dalies metu, padėkota visiems, šiais metais prisidėjusiems prie turizmo plėtros, rajono turizmo išteklių populiarinimo.

Dalyviai nepabūgo prognozuoto lietaus. Po oficialiosios dalies lietus liovėsi ir dalyvius nustebino šiltas pasivaikščiojimas Sveikatos takais. Čia laukė siurprizai. Buvo ne tik skaičiuoti nueiti kilometrai ir sudegintos kalorijos, bet ir rasta daug grybų. Emocijos kunkuliavo - pilna baravykų, tiesiog šalia takų. Dalyviai turėjo galimybę ne tik išmėginti naujus Sveikatos takus, bet ir prisirinkti pilnus maišus grybų.

Prie gerų emocijų labai prisidėjo Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras, kuris visiems norintiems išdalino šiaurietiško vaikščiojimo lazdas. O visiems nemokantiems naudotis šiaurietiškomis lazdomis pravedė pamoką.

Sveikatos takai tądien atvedė ir į ,,Memel-Nord" - 80-mečio paminėjimo renginį pakrantės artilerijos baterijoje ant jūros kranto. Buvo įspūdinga nusikelti į XX a. ir pajusti istorijos alsavimą, kai aplinkui šurmuliavo ir vokiečių ir rusų karių personažai.

Bendradarbiaujant su Lietuvos geležinkeliais šiuo metu yra rengiami paslaugų rinkiniai, skirti vilniečiams atvykti į Pajūrio regioninį parką vienai arba dviem nakvynėm praleisti laiką pajūryje ir pasivaikščioti Sveikatos takais.

Lietuvos turizmo vietovės kviečiamos varžytis dėl patraukliausios sveikatos turizmo vietovės titulo. Taigi rengiame paraišką projektui ,,Patraukliausios Europos turizmo traukos vietovės 2019“ ir siūlysime Karklę kaip sveikatinimosi vietovę su daugybę galimybių.

Dar viena Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro naujiena: laimėtos 5 Kultūros ministerijai pateiktos paraiškos. Rugsėjo mėnesį Kultūros ministerija patvirtino, kad įtraukė Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro pateiktas 5 edukacines programas, kurios bus vykdomos J.Gižo etnografinėje sodyboje, į Kultūros paso paslaugų rinkinį. Tai edukacinė programa ,,ŽUVIES KELIAS“ (pilna ir be kulinarinio paveldo pristatymo), edukacinis užsiėmimas ,,Drevernos vėtrungės - magnetuko dažymas“ (sodyboje arba išvažiuojamasis į mokyklas), edukacinis užsiėmimas ,,Jūrinis mazgas“. Šiuo metu mokyklos aktyviai registruojasi į edukacinius užsiėmimus. Taigi kviečiame rajono mokyklas pasinaudoti Kultūros paso teikiamomis galimybėmis.