Sausio
27 d.

Sveikatos turizmas "Adventur 2020" parodoje


Sausio 24-26 d. visi turizmo atstovai jau 8-ąjį kartą dalyvavo didžiausioje Baltijos šalyse specializuotoje tarptautinėje turizmo parodoje ADVENTUR 2020. Parodos tema ir akcentu tapo sveikatos turizmas su šūkiu „Vitaminas Atostogos“.

Sveikatos turizmas – ne tik viena iš prioritetinių Lietuvos turizmo rūšių, bet ir sparčiai plintanti keliavimo po pasaulį tendencija. Keliautojai ieško ne tik naujų pojūčių ir potyrių, jie vis dažniau atsigręžia į sveikatą, kokybišką gyvenimo būdą, ieško geros savijautos šaltinių. Savo kelionėse jiems neužtenka tik suskaičiuoti pasaulinio garso objektus, jie nori atgauti jėgas ir vidinę harmoniją, atostogose pasisemti sveikatos.

Tad parodoje daugiausiai dėmesio sulaukė būtent sveikatos turizmas ir viskas kas susiję su sveikatinimusi: sanatorijos, pirtys, SPA ir kt. Tuo galėjo pasidžiaugti ir pristatyti šias paslaugas teikiančias įmones ir Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras. Turimi turizmo ištekliai buvo vieningai pristatyti bendrame Klaipėdos regiono stende. Susidomėjusiųjų netrūko, nes sodybos Karkelbeck No. 409 atstovė visiems norintiesiems padėjo atgauti jėgas ir pajusti gintaro teikiamas gydomąsias savybes.

Taip pat buvo pristatytas Radailių dvare veikiantis SPA Radailiai. Pagrindines jų teikiamas paslaugas sudaro SPA procedūros (įvairūs masažai, veido bei kūno procedūros), sauna ir turkiška pirtys, sūkurinė vonia bei skirtingo dydžio bei gylio baseinai (150 cm, 70 cm ir 30 cm) skirti tėveliams ir jų vaikučiams.

Buvo pristatomi ir pastaraisiais metais duris plačiau atvėrę apartamentai „Melnmuižė“ Karklėje. Savo lankytojams jie siūlo ne tik komfortišką ir jaukią viešnagę vėjų vardais pavadintuose apartamentuose, bet ir privatumą bei ramų poilsį užmiestyje, vos keli šimtai metrų iki jūros. Sodybos šeimininkai taip pat gali pasiūlyti ir sveikatingumo paslaugas nuo SPA poilsio zonos (viso kūno ir nugaros masažai, sauna, garų pirtis, vidaus baseinas) iki jogos pamokų.

Drevernos mažųjų laivų uostas kasmet plečiasi ir lankytojams siūlo vis daugiau įvairių paslaugų. 2019 m. vasarą apsilankiusius džiugino padidėjęs kempingo namelių skaičius, naujai įrengti moduliniai nameliai „Avilys“, daugelį lnkytojų pritraukė bene populiariausia 2019 m. naujiena – šildomas lauko baseinas. Sulaukus naujųjų metų, netruko duris atverti ir SPA Dreverna. Čia siūlomos moderniai įregtos suomiška ir turkiška pirtys, sūkurinė vonia bei kubilo nuoma. Būtent su šiomis naujienomis ir kitomis teikiamomis paslaugomis Drevernos mažųjų laivų uostas debiutavo tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur 2020“. Jų stendas susilaukė gausybės susidomėjusiųjų šiuo nedideliu, bet jau ne vienam girdėtu uostu. Taip pat lankytojai galėjo Drevernos ir jos apylinkių grožį išvysti iš improvizuoto apžalgos bokšto užsidėję 3D akinius ar paskraidyti parasparniu su šios pramogos simuliatoriumi. Džiugu, kad nestokojama originalių idėjų, nes Drevernos uosto stendas pateko tarp 5 įdomiausių Lietuvos miesto stendų.

Sveikatos turizmo tema neabejotinai buvo paliesta ir parodoje vykusioje Gidų dienoje bei Lietuvos gidų suvažiavime, apie tai kalbėjo turizmo organizatoriai iš 2020 metais Lietuvos kultūros sostine tapusių Trakų, šalies miestų, miestelių, kurortų ir sanatorijų.

Kaip ir kasmet paroda vyko Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Kartu su „Litexpo“ ją organizuoja Lietuvos Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Turizmo politikos skyrius, nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“, Lietuvos turizmo asociacija, Lietuvos turizmo rūmai. Paroda sulaukė daugiau nei 300 dalyvių iš 22 pasaulio šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Čekijos, Sakartvelo, Islandijos, Ispanijos, Indonezijos, Italijos, Japonijos, Kinijos, Kipro, Kroatijos, Kubos, Lenkijos, Nepalo, Slovakijos, Rusijos, Ukrainos, Šri Lankos, Turkijos. Kasmet naujų dalyvių sulaukianti kelionių paroda šiais metais pirmą kartą sveikinosi su šalimis, parodos naujokėmis – Japonija, Islandija bei Šri Lanka.

ADVENTUR neapsieita be „Fanų zonos”, kur įdomiausiomis kelionių istorijomis ir vertingais patarimais dalinosi patyrę keliautojai. „Wellness erdvėje“ buvo galima pailsėti, atsipalaiduoti, „Autentiškos Lietuvos“ ekspozicijoje paragauti tautinio paveldo skanėstų, įsigyti dirbinių. „Keliauk Lietuvoje“ salėje svečius sutiko net 70 dalyvių – miestų ir miestelių, turizmo informacijos centrų, viešbučių, sodybų, sanatorijų, reabilitacijos centrų ir kitų ekspozicijos.

Taip pat parodoje buvo atidarytos fotografijos parodos, vyko knygų pristatymai, forumas, kurio tema „Sveikatos turizmas: prabanga ar būtinybė?“, vyko pranešimai apie sveikatinimo kultūrą Lietuvoje ir užsienyje, atskleistos turizmo rinkos naujovės. Tradicija tapę „Turizmo mainai“ verslo sektoriaus atstovams suteikė galimybę rasti partnerių plečiant galimybes ateityje. Taip pat parodos lankytojus viliojo Lietuvos ir užsienio šalių muzikiniai pasirodymai, laimės valandos, prizai, loterijos, kurių metu buvo pasikrauta daug geros nuotaikos, emocijų ir žinių.