Lietuva užveria sienas: ką reikia žinoti patiems, kokias naujienas pranešti užsienio turistams ir kur kreiptis?

Karantinas Lietuvoje: 15 parų bus vykdoma sienų kontolė

Siekiant suvaldyti COVID-19 plitimą Lietuvoje, šalyje nuo kovo 16 d. iki kovo 30 d. skelbiamas karantinas, paveiksiantis ir turizmo sektoriaus veiklą. Užsienio valstybių piliečiai į šalį nebus įleidžiami mažiausiai 15 parų, o Lietuvos Respublikos piliečiams, deklaravusiems gyvenamąją vietą Lietuvoje, nebus leidžiama išvykti svetur. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“, rūpindamasi keliautojų sveikata ir saugumu, ragina užsienio ir vietos turistus sekti ir atsakingai laikytis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijų. Daugiau skaitykite čia.

 

Užsienio turistų informavimas - tai, ką turi žinoti kiekvienas

„Keliauk Lietuvoje“ parengė atmintinę, kuria kelionių organizatoriai ir turistus aptarnaujančios įstaigos skatinamos dalintis su užsienio turistais ir partneriais. Informacija apie naujausius Lietuvos Respubikos Vyriausybės nutarimus ir COVID-19 plitimą atnaujinama kasdien. Daugiau skaitykite čia.

 

Kur kreiptis, kai neišku, kokių veiksmų imtis?

Vyriausybei paskelbus karantiną, institucijos keliautojams ir kelionių organizatoriams teikia informaciją, šiais kontaktais:

 • Užsienio reikalų ministerija iki kovo 17 d. 18.00 val. Lietuvos laiku organizuoja piliečių, neturinčių galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą registraciją. Registracija yra skirta keliaujantiems piliečiams, kurie yra šalyje laikinai, neturi gyvenamojo ploto ir negali išskristi (nebėra jokių skrydžių, ar kitų galimybių parvykti į nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvoje). Lietuvos piliečiai prašomi nedelsiant susisiekti su jų buvimo šaliai akredituota Lietuvos atstovybe elektroniniu paštu. Visi atstovybių kontaktai randami čia. Laiške prašoma nurodyti savo vardą ir pavardę, gimimo datą, kontaktinį telefoną ir elektroninį paštą, tikslią buvimo vietą. Taip pat Lietuvos Respublikos piliečių prašoma susirasti gyvenamąjį plotą, kuriame galėtų izoliuotis, jei buvimo šalyje būtų įvestas karantinas, sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų. Atsiradus galimybei organizuoti kelionę į Lietuvą, ambasada įsipareigoja su piliečiais susisiekti atskirai ir informuoti apie kelionės sąlygas. Ministerija teikia konsultacijas visą parą budinčiu telefonu: (85) 236 2444.
 • Užsienio valstybių piliečiai šiuo metu skatinami kreiptis į kelionių organizatorius ir grįžti į savo šalis, tačiau jei to padaryti savarankiškai negali, turėtų kreiptis į savo šalies atstovybę Lietuvoje. Užsienio šalių atstovybių Lietuvoje sąrašą rasite čia.
 • Karantino metu Lietuvos piliečiams laikiniai neleidžiama išvažiuoti iš šalies, tačiau išimtinais atvejais Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas gali išduoti leidimą asmeniui išvykti. Norint tokį leidimą gauti, reikėtų kreiptis el. paštu vsat.vadas@vsat.vrm.lt su argumentuotu prašymu ir pateikti visus pagrindžiančius dokumentus. Valstybės sienos apsaugos tarnybos numeris, kuris budi visą parą: (85) 271 93 05.
 • Dėl atšaukiamų kelionių ir renginių, vartotojai gali kreiptis į kelionių organizatorius, o nepavykus susitarti, į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą telefonais (85) 205 49 48, (85) 250 38 81, (85) 262 67 60. Daugiau informacijos čia.

  Kiti naudingi kontaktai:
   
 • Visą parą veikianti koronaviruso karštoji linija gyventojams: 1808.
 • Visą parą veikiančios Nacionalinio visuomenės sveikatos centro karštosios linijos: +370 618 79984, +370 616 94562.
 • Visuomenės užklausos dėl koronaviruso Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistams priimamos el. paštu koronavirusas@sam.lt.
 • „Sodros“ informacijos centras (nedarbingumas, išmokos): 1883.
 • Valstybinė mokesčių inspekcija (mokestiniai klausimai): 1882.
 • Nacionalinio Visuomenės sveikatos centro specialistai (sveikatos prevencijos klausimai): 8 618 79984.
 • Policijos informacija teikiama el. paštu info@policija.lt arba telefonu 8700 60 000.

Atsiliepimai

Komentuoti