Kovo
12 d.

Koronavirusas: aktuali informacija


Vyriausybei imantis priemonių išvengti koronaviruso plitimo Lietuvoje, Ministrų kabinetas ketvirtadienį pritarė siūlymams laikinai uždrausti masinius renginius visoje šalyje. Paliekamos tik nedidelės išimtys. Be to, dviem savaitėms stabdoma veikla mokyklose ir kitose ugdymo įstaigose, įvedami kelionių ribojimai.

Renginių draudimas

Draudimas dvi savaites (iki kovo 27 d.) galios tiek atviriems, tiek uždariems sporto, kultūros, laisvalaikio, pramogų ir kitiems renginiams.

Atvirose erdvėse būtų galima organizuoti tik tokius renginius, kurių dalyvių skaičius neviršija 100 asmenų ir kur bus galima užtikrinti žmonių apsaugą – išlaikyti tarp jų ne mažesnį nei metro atstumą, turėti higienos priemonių.

Sporto renginiai galėtų būti organizuojami, tačiau be žiūrovų.

Taip pat priimtas sprendimas dviem savaitėms riboti kultūros, laisvalaikio, sporto įstaigų lankymą ir jų veiklą.

Be to, laikinai bus nutraukta veikla įvairiuose dienos ir užimtumo centruose.

Masinius renginius ir susibūrimus daugelis Europos Sąjungos (ES) šalių jau riboja. Austrija, Čekija, Slovėnija jau yra uždraudusios renginius, kuriuose daugiau kaip 100 dalyvių, Danija planuoja tokių priemonių imtis artimiausiu metu, kai kurios kitos šalys riboja masinius renginius, kuriuose dalyvauja daugiau kaip 500-1000 žmonių (Švedija, Belgija, Prancūzija, Vokietija, Rumunija, Liuksemburgas, Šveicarija), apie visų renginių ribojimą neįvardinant konkrečių dalyvių skaičiaus yra paskelbusios Italija, Kipras, Lenkija, Airija.

Kelionių ribojimai

Vyriausybė taip pat nusprendė rekomenduoti gyventojams mažiausiai mėnesį nevykti į užsienio šalis. Griežta rekomendacija nevykti galioja į itin pavojingas ir pavojingas šalis, bet kol kas jų tikslus sąrašas nėra aiškus.

Rizikingomis valstybėmis keliauti įvardijamos Kinija, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras, Italija, Prancūzija, Vokietija ir Ispanija.

Skrydžiai iš koronaviruso kamuojamos Italijos ateinančią savaitę dar nebus atšaukti, tačiau į šalį vykti jau draudžiama. Bus nutraukti skrydžiai iš ir į Kiniją, Pietų Korėją, Japoniją ir Singapūrą.

 

 

Klaipėdos rajono savivaldybės ir www.lrt.lt informacija